Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia Dzisiaj o 14:40 »
Nie jestem pewien tego przykrycia. Channy potrafią mocno uderzać w pokrywy i prawdopodobnie i tak trzeba będzie czymś je zabezpieczyć. U mie 2 channa andrao straciły życie wyskakując z akwarium. Nie miałem gachua i brak doświadczeń.
Oczywiście na tym forum panuje zasada, że niczego nikomu nie narzucamy. Wymieniamy poglądy i doświadczenia, a w swoim baniaku rządzisz Ty :)
2
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marssin dnia Dzisiaj o 10:42 »
Piękna sprawa 😁 Bardzo Ci dziękuję. Chociaż to nawet nie jest początek mojej drogi, jestem bardzo nabuzowany 😆 Ciekawe jak wypadnie konfrontacja „oczekiwania vs rzeczywistość” :) Już czuję, że będzie grubo inaczej niż sobie to wyobrażam i nie mogę się doczekać.
3
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia Dzisiaj o 09:06 »
Zachowanie tego rodzaju ryb może Cię trochę zaskoczyć. Duże , pojedynczo trzymane sztuki zazwyczaj się nie ukrywają, wręcz nawiązują kontakt " z dostawcą jedzenia". Podobna sytuacja jest przy przerybieniu młodzieżą. One też nie chowaja się po kątach. Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy para zaczyna "czyścić " zbiornik z konkurencji. Jeżeli dasz dużo kryjówek, a lustro wody chociaż częściowo zacienisz to ryby będą miały większy komfort, ale znikną z widoku, no może poza dominantem. Są gatunki preferujące pływanie w toni, ale na to masz za małe akwarium. Taka to zabawa. Ty chcesz światłem wydobyć barwy ryb, a one bedą próbowały się ukryć przyjmując barwę otoczenia.
4
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marssin dnia Dzisiaj o 06:10 »
No właśnie u mnie nie będzie pokrywy, tylko szyba nakrywowa, ewentualnie poliwęglan lity (w zasadzie dwie szyby podparte na uchwytach akrylowych). Mam już oświetlenie, które stanowi belka Chihirosa (WRGB II) - oczywiście nie jest po to, żeby trzaskać rybom po oczach na pełnej mocy, ale delikatnie podkreślić/wyciągnąć ubarwienie.



5
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 14 Maja 2024, 23:48 »
Ja też mam jeden zbiornik na zamówienie robiony 40 wysoki. Pytałeś, ile wolnej przestrzeni pod pokrywą. Też standardowa aluminiowa wystarczy.Ważna jest powierzchnia dna, a nie wysokość.
6
Powitanie / Night butterflies: dating for special occasions
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ebenzo dnia 14 Maja 2024, 23:03 »
Discover the ultimate in relaxed romance with the best casual dating platform!
Consensual free relationships
Actual Women
Exemplary casual Dating
7
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marssin dnia 14 Maja 2024, 22:51 »
Dzięki! Czyli w zasadzie lepiej zrobić wyższy zbiornik.

Ostatecznie z projektu salonu wyszło 120x60. Ponieważ lubię niskie akwaria, planowałem 40 cm wysokości, ale wychodzi na to, że bezpieczniej/lepiej dla zwierzaków będzie więcej.
8
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 14 Maja 2024, 21:49 »
Rozumiem Twój niepokój, ale chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Nie wszystkie channy ryją dno. Mam chińskie, pulchra , laosy i nie ryją dna w akwarium.  Co do odległości pokrywy, to tu też nic nie jest pewne. Np. c. asiatica lubi polować nad powierzchnią wody, dobrze skacze. 3 cm wystarczy jej do przeżycia, ale czy do komfortu?
Rozumiem, że pytasz. Warto uczyć się na cudzych błędach ( taniej :) ). Z drugiej strony, jeśli nie spróbujesz, nie przekonasz się. Channy są plastyczne. Potrafią się przystosować do różnych warunków, ale nie lubią zmian.
9
Pierwszy wężogłów / Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marssin dnia 14 Maja 2024, 08:01 »
Panowie mili :) Ponieważ przymierzam się do nowego zbiornika, intensywnie planuję. Zbiornik będzie dedykowany Channa gachua (chciałem pulchry, ale z tego co tutaj czytałem i relacji kolegi wynika, że podczas potyczek przewracają dno do góry nogami). W związku z tym mam pytanie wstępne:

1) Czy gachua zostawią dno w spokoju? Aranżacja będzie w temacie zatopionego lasu a dno porastały będą m.in. trzy gatunki marsilei i eleocharis.

2) jaki jest rozsądny/komfortowy dla ryb dystans pomiędzy taflą wody a pokrywą? czy 3-5 cm wystarczy?

Spokojnego dnia ;)

10
Akwaria / Odp: 720l - Channa gachua
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartosz93 dnia 12 Maja 2024, 20:34 »
Tak też pomyślałem i dałem trochę więcej czasu i w miarę możliwości obserwowałem sytuację. Zauważyłem ,że po tym jak ryba była mocno pokiereszowana przestała wchodzić wchodzić w bójki z innymi. Teraz odpuszcza każdą sytuację. Jest najmniejsza i wygląda na to , że musiała poznać swoje miejsce w grupie. Nie chowa się i w zasadzie ciągle widzę ją w centrum akwarium. Oczy się poprawiły, płetwa odrasta, jest aktywna pobiera pokarm. Wydaję mi się ,że kiedy karmię częściej ryby są mniej agresywne. Poza tym dobrała się druga para. Jedna zajmuje prawą stronę druga lewą reszta buszuje w nurzańcach na środku.
Strony: [1] 2 3 ... 10