CHANNIDAE > Akwarium

Chłodzenie wody - metody, systemy...

(1/3) > >>

Admin:
Witajcie,
Od jakiegoś już czasu hodowcy subtropikalnych odmian chann przeprowadzają okres zimowania, czyli okresowe obniżenie temperatury wody,
Wiele wężogłowów jest subtropikalna i wymaga okresowego schłodzenia wody,

Chciałbym prosić Was, abyście podzielili się swoimi metodami, systemami chłodzenia wody dla akwariów z wężogłowami,


Ja w swoim akwarium 150x50 przy filtrze eheim 2075 zastosowałem chłodziarkę akwarystyczną firmy Arcadia AT250

Jest to wydajny agregat chłodzący do akwariów słodkowodnych zdolny do utrzymywania stabilnej temperatury w akwarium do 500L,
Wyposażony w cyfrowy kontroler zawierający cyfrowy termostat i termometr,
Pobiera do 250W, 500l/h, waży sporo, bo około 16kg.
We wspomnianym akwarium obniża temperaturę bardzo szybko, działa cicho i precyzjnie kontroluje temperaturę,
Według mnie super urządzenie chłodzące wodę.

Peterek:
Witam ;D
Ciekawy temat zarzuciles bo ja tylko tropikalne wezoglowy trzymam i chetnie poczytam co maja do napisania hodowcy subtropikow 8)

Tomaso:
Też marzą mi się subtropiki: Asiatica lub Pulchra. Mam to szczęście, że w pokoju gdzie stoi akwarium udaje mi się zimą obniżyć temperaturę do 18 stopni bez problemu.
Może za parę lat ...

Peterek:
Co do pulchry to juz nieraz czytalem iz ludzie trzymaja je nawet w tropikalnych temperaturach bez zadnych problemow gdzie te ryby sie rozmnazaja i zyja jak gdyby nic ;D

Tomaso:
No to rybka marzenie  ;).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej