CHANNIDAE > Akwarium

Pomoc w wyborze chłodziarki.

(1/3) > >>

Mario:
Witam, chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze chłodziarki. 
Akwarium ma pojemność 614l brutto, ale odejmujac kamienie, piach i fakt że woda nalana jest do 8cm poniżej krawędzi netto będzie ok 450l. Pokój w którym stoi akwarium jest usytuowany od strony północno zachodniej i słońce przez okno świeci tylko wieczorem od połowy maja do sierpnia,wiec temperatury latem w pomieszczeniu nie są strasznie wysokie. Zimą najczęściej mam 20 do 22stopni.
Wstepnie wytypowałem trzy modele:
- DD DC 750 aquarium solution,
- Resun CL 600,
- Teco TK 500.
Wiem,że Teco to klasa sama w sobie, ale nie wiem czy 500 wystarczy a na model 1000 niestety mnie nie stać.

Admin:
Może gdzieś znajdziesz ten model, który sam posiadam:

https://forum.channa.club/index.php?topic=104.0


--- Cytuj ---Wstepnie wytypowałem trzy modele:
- DD DC 750 aquarium solution,
- Resun CL 600,
- Teco TK 500.
--- Koniec cytatu ---

Tych dwóch pierwszych nie znam, więc może inne osoby coś podpowiedzą,
Natomiast Teco, to tak jak pisałeś - klasa sprzęt i ten bym wybrał, jeśli miałbym się decydować na któryś z tych 3.

Mario:
Czytałem ten temat i szukałem tej chłodziarki. Niestety nigdzie nie znalazłem dlatego zacząłem szukać czegoś innego.
Gdyby nie to, że ten Teco ma najmniejszą moc chłodzenia z wymienionych brałbym go bez zastanowienia ale nie wiem czy nie będzie za słaby.

Matti:
To może ja się wypowiem w temacie. Jakieś 2 lata temu stałem też przed wyborem chłodziarki. Wybrałem używana kilku miesięczna tego 2000 za niecała połowę jej ceny. Uważam że był to super wybór chłodzi i grzeje kiedy trzeba. Zastanów się czy nie lepiej poszukać większą teco lekko używana ale żebyś miał zapas. Ja mam akwa trochę większe od Ciebie i myślę że ta 1000 dała by u Ciebie radę. Masz kilka miesięcy na szukanie nie musisz się spieszyć. Oczywiście zrobisz jak zechcesz 😀

Mario:
Dzięki za wypowiedź Matti. "lekko używaną" tylko jaką mam pewność, że faktycznie taka będzie. Sprzedający może mówić wszystko a jak nie ma paragonu to i tak tego nie sprawdzę. I co to znaczy, czy np. roczne użytkowanie w morszczaku będzie ok Twoim zdaniem?
Czy po zakupie takiej chłodziarki powinno się w niej coś wymienić?
Ostatnie pytanie ile prądu pobiera Twoja tk 2000 tzn. o ile wzrósł rachunek za prąd?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej