CHANNIDAE > Akwarium

Pomoc w wyborze chłodziarki.

<< < (2/3) > >>

Matti:
Jasne że obawy są zawsze. Wiek chłodziarki możesz skontrolować. Ja miałem akurat paragon ale z tego co mi wiadomo na coś w stylu infolinii są w stanie podać Ci kiedy chłodziarka była kupiona. Są preparaty do płukania chłodziarek i innych sprzętów jak były używane w akwariach morskich. Ja w swojej nic nie wymieniałem. Rachunek za prąd mi nie wzrósł gdyż latem używałem grzałkę jegera a obecnie zamiast niej jest chłodziarka więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie.

Mario:
Dostałem info ze sklepu, 500tk będzie za słaba. Sprzedawca twierdzi, że te chłodziarki wydzielają bardzo dużo ciepła podczas pracy i dobrze by było gdyby stały w innym pomieszczeniu niż akwarium.
A jak to jest u Ciebie Matti, mocno się grzeje ta Twoja 2000? Masz ja w szafce pod akwarium czy faktycznie tak jak zalecają w innym pokoju?
Jeszcze jedno pytanie, znasz może nazwę tego płynu do płukania chłodziarki o którym wspomniałeś? Mam na oku chłodziarkę która podobno była rok używana i teraz od roku stoi bezczynnie.

Matti:
Ciepła trochę wydzielają ale bez przesady. U mnie stoi pod akwarium szafka w tylu nie ma pleców i ciepło odprowadza i nic złego się nie dzieje. Przykro mi ale nie pamiętam nazwy tego specyfiku. To było już tak dawno temu...

Admin:
I na jaki model chłodziarki się zdecydowałeś?

Mario:
Jako, że już wiosna to odłożyłem zakup chłodziarki na jesień. Chyba, że będzie wyjątkowo gorące lato to kupię wcześniej. Obecnie mam w akwa 20stopni więc jest dobrze. Co do modelu to jak nie trafi się jakaś wyjątkowa okazja to kupię nowa teco 1000 na gazie r290-niby bardziej ekologiczna i zużywa mniej prądu od poprzednika.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej