CHANNIDAE > Akwarium

Akwarium dla channa Laos Fireback

(1/5) > >>

lanner1:
Po dłuższych rozważaniach zdecydowałem się na Channa Laos Fireback.
Pierwotnie od dłuższego czasu miałem zamiar odbudować akwarium na kominku. Poprzednie ze złomowałem a nowe jakoś jeszcze nie powstało. Sprawę utrudnia skomplikowany kształt. Odpowiadała mi temperatura tego pomieszczenia. Ściany mamy ażurowe, bluszcz z zewnątrz przerasta do kuchni w dwóch miejscach, co zapewnia świeże powietrze i orzeźwiający chłód, tylko Smoczyca niekiedy psioczy, bo herbata stygnie w trakcie przenoszenia od miejsca zaparzenia do momentu postawienia na stole. W sam raz warunki do zimowania niezbyt wymagających chann-około 16 stopni. Jednak projekt się odsunął w czasie, bo Smoczyca coś wysyczała przez zatkany kulfon o certyfikacie energetycznym domu  i chyba swoją złość wyładuję na bluszczu. Co się pcha nieproszony.

lanner1:
 Zmieniłem (chwilowo) koncepcję i zaplanowałem nowy baniak u siebie na górce. Tu jednak temperatura niezbyt sprzyjająca zimowaniu. W tych temperaturach Channa Laos Fireback powinien czuć się dobrze.
Czekam na maluchy od Drzerzby i buduję im dom (przedszkole już jest). Ma być mrocznie, z roślinami z ich strefy klimatycznej…i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Peterek:

--- Cytat: lanner1 w 11 Marca 2023, 22:10 ---tylko Smoczyca niekiedy psioczy, bo herbata stygnie w trakcie przenoszenia od miejsca zaparzenia do momentu postawienia na stole.

--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: lanner1 w 11 Marca 2023, 22:10 ---bo Smoczyca coś wysyczała przez zatkany kulfon o certyfikacie energetycznym domu  i chyba swoją złość wyładuję na bluszczu. Co się pcha nieproszony.

--- Koniec cytatu ---

I jak zwykle poprawiles moj humor lanner1 !  ;D ;D ;D
Dzieki !


Twoj baniaczek ciekawie sie zapowiada 8)
Bedzie polmrok,juz to czuje.
A co to jest za drewno na srodku akwa?
Czy bedziesz opuszczal poziom wody czy zostaje tak jak jest?
I co to za ciemne podloze? Jakis piasek czy drobny zwirek?

lanner1:
Drewno to wiąz korkowy a w przypadku tych ryb nie planuje zimowania i poziom wody będzie stały. Marzy mi się zbudowanie zbiornika z poziomem wody w połowie zbiornika, ale denerwuje mnie przepołowienie szyby lub osad z twardej wody na poziomie lustra wody. Dostęp do roślin nad wodą też konieczny. Ciekawa była by taka kostka 1 m x1 m x1m. Front i tył z litej szyby a boki przepołowione 60 cmx40 cm na dyskretnych zawiasach.

Podłoże kupiłem jako czarny żwirek bazaltowy. Mocno zamulony, ale te części ilaste dobre jako podłoże dla roślin. Dobrze przepłukany na wierzch. Dochodzę do wniosku, że te nasze typowe jasne piaski jako podłoże nijak się nie mają do biotopu chann. Nawet w strumieniu podłoże nie jest jasne z tymi osadami. Jedynie w silnym nurcie jest żwir i kamienie czyste, ale nie jasne i które z naszych chann żyją w silnym nurcie?

Peterek:
I wszystko jasne ;D

A ile sztuk zamowiles tych maluchow?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej