CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

570 litrów pierwsza channa

(1/5) > >>

Krzemien:
Witam wszystkich planuję założyć zbiornik z channami o wymiarach 160x60x60 co zaproponujecie na rozpoczęcie przygody parę pulchry czy dwie pary gachua ?

lanner1:
Witam! Nie wiem, co wiesz o wężogłowach.  Te pytanie sugeruje, że myslisz o zakupie pary tych ryb, tak jak kupujemy parę gubików cz mieczyków. To tak nie działa ;). Masz fajny zbiornik, jeśli chodzi o gabaryty i można już w takim baniaku podziałać. Na początek kup stadko gachua (5 szt to minimum), obserwuj jak dorastają, a z czasem (jak będziesz miał szczęście) dobierze Ci się para. W zależności od poziomu agresji pary, inne ryby przetrwają lub nie. Jedna para gachua w tak dużym zbiorniku będzie miała komfortowe warunki, ale może zniknąć w zakamarkach :).

Tomaso:
Tak jak Lanner napisał: parkę albo kupisz gotową (zdarza się) albo tworzysz z grupki osobników.
Czytałem na forach zagranicznych, że Pulchrę można utrzymać w większej grupie. Zależy od szczęścia i wielkości zbiornika.
Jednak zakładałbym, że zostanie parka.
I Gachua i Pulchra są super!
Do Gachua możesz dodać inne ryby np Gurami.
Te inne nie mogą być za małe i terytorialne.

Krzemien:
Ok super dzięki za odpowiedź, podejrzewam że wybór będzie ściśle uzależniony od tego co znajdę na rynku.

Krzemien:
Jeszcze mam pytanie odnośnie trybu życia tych pięknych ryb, mianowicie czy są widoczne w akwa czy raczej prowadzą skryty tryb życia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej