CHANNIDAE > Akwarium

Termometry i temperatura

(1/4) > >>

Peterek:

--- Cytat: Tomaso w 16 Lipca 2023, 12:49 ---Jeżeli kiedyś zamienię na kubełek to tylko ze względu na to, że te filtry mniej wpływają na temperaturę wody.

--- Koniec cytatu ---

A jak myslisz,o ile one podnosza temperature wody?

lanner1:
W tym samym pomieszczeniu miałem dwa akwaria z dwiema parami andrao. W jednym zimą nie było filtra ani oświetlenia i Gustaw z tej pary żyje do dziś ( samica popełniła sepuku). W drugim akwarium pracował filtr wewnętrzny i świeciła w dzień słaba żarówka-para nie przezimowała, zżarły je bakterie. Dotknij filtr tam gdzie jest silnik/wirnik i zobaczysz jaki jest ciepły. Woda odbiera ciepło silniczka chłodząc go.Te kilka stopni zrobiły jednak różnicę.

Peterek:
Ciekawe spostrzezenie.
A zmierzyles wtedy moze temperature w tych dwoch zbiornikach?

Jako ze po raz pierwszy posiadam subtropikalny gatunek bede go pierwszy raz zimowal.
W zimie w domu w ciagu dnia bede mial 19c a w nocy 18c.
Nowe akwa bedzie stalo na parterze w jednym z najchlodniejszych pokoi i do tego przy oknie.
Dzieki Twojej wypowiedzi jesli temperatura bedzie wyzsza niz taka co bede chcial to wylacze filtr i swiatlo.....

lanner1:
Niestety, nie mierzyłem różnicy. W pokoju było około 18-19. W akwarium z filtrem  około 22 . To było pierwsze zimowanie i zlekceważyłem ostrzeżenia.  :-[           

Peterek:
Ja wlasnie zmierzylem u siebie.
W domu mam 21c a w akwa 22c.
Swiatlo jeszcze w akwa niewlaczone.
Ale wlacza sie tylko na 4 godziny wieczorem bo jeszcze jest lato.
W zimie na dluzej ustawie.
Filtr pracuje caly czas.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej