CHANNIDAE > Akwarium

Filtracja w akwarium z wężogłowami

(1/10) > >>

Tomaso:
Tak się zastanawiam nad moją przyszłą filtracją do akwarium z Obscurą. Obecnie w 240 litrowym akwarium pracuje tylko Turbofilter 1000 Aquaela. Jest w nim standardowa gąbka i dołączona przez producenta ceramika. Parametry wody są bez zarzutu, brak glonów. Nie widzę potrzeby dokupywania sprzętu. Przy prawie dwa razy większym akwarium może się to zmienić. Dodam, że jestem pod wrażaniem, systemów filtracyjnych jakie stosują hobbyści rozpisujący się na forach z pyszczakami a nawet miłośnicy "roślinniaków". Może podacie przykłady co się u Was i przy jakiej obsadzie sprawdziło a co zawiodło. Może uchroni to nowych członków klubu przed przeinwestowaniem.

Matti:
To może ja się trochę udzielę w temacie :)
Pierwsze akwarium jakie miałem 38 l z filtrem wewnętrznym gąbkowym (porażka) obsada mieczyki, danio itp.
Akwarium 90 l z filtrem kaskadowym działało nieźle ale dosyć głośny wkład gąbka i ceramika(niestety małe ilości).
Akwarium 400 l z filtrem kubeł Unimax 700 z lampą UV w środku plus media w koszach(filtracja więcej jak wystarczająca) plus za media filtracyjne i działanie minus czyszczenie go i montaż w akwarium na ściankach.
Obsada 3 pielęgnice pawiookie, 2 akary pomarańcopłetwe.
Obecny baniak 230x60x60 sump - zaje.... obsady były różne od pawiookich i jaguarów po channy marulius i obecnie pleuro.

Raciczka:
U mnie - akwarium 200x60x60 JBL 1500 kubeł z przeróżnymi rzeczami w koszach + pompa Aquael 2000
Pewnie dla sraluchów pawic by nie stykło, ale dla marud i polypterków na luzie.

Peterek:
Wazna rzecz to obsada jaka kto planuje miec.
Tomaso,Twoja obscura niebedzie zarla codziennie i srala jak to robia np pyszczaki ;)
Wiec niepotrzebna Ci jakas potezna filtracja dla samej obscury.
Zalezy czy i jakie chcesz dla niej towarzystwo.
Ja w swoim akwa mam tylko jakis filtr wewnetrzny gabkowy.
Niemierze parametrow wiec niewiem jakie sa.
Nigdy niemialem zadnych glonow w akwa.

Admin:
Zgadzam się z Peterkiem, że podstawowa sprawa to obsada oraz wielkość akwarium,
Filtracja w moich akwariach:

* akwarium 150x50 - eheim 2075 ustawiony był na 50-70% mocy, media filtracyje eheim, filtr ten to same zalety - cichutka praca, wydajny, energooszczędny według mnie wart swojej ceny, pompka ssąca zalewająca kubełek, pracuje około 5 lat bezproblemowo. Pod ten filtr podłączyłem chłodziarkę akwariową - świetna sprawa :)
* akwarium juwell 240 - eheim 2013 ustawiony na 50-70% mocy, przez krótkie okresy 100% mocy, media filtracyje eheim, jestem pod wrażeniem działania tego małego filtra tej firmy, bardzo wydajny,  cichutka praca, energooszczędny. Pracuje około 4 lata bezproblemowo. Wadą jest brak pompki ssącej zalewającej kubełek.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej