CHANNIDAE > Akwarium

Filtracja w akwarium z wężogłowami

<< < (2/10) > >>

Tomaso:
Woda u mnie nie jest w pełni klarowna. Zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze jednego filtra wewnętrznego - jakiegoś małego i zastąpić w nim gąbkę watą perlonową?
Jeżeli filtr zewnętrzny to wziąłbym Eheima 2215 lub 2217. Myślę, że większy pozwoliłby mi zastosować tylko 1 filtr bez wewnętrznego. Dodam jednak, że wolałbym tylko filtry wewnętrzne.

Admin:
Nie mam wielkiego doświadczenia z filtrami wewnętrznymi ponieważ bardzo dawno temu już z nich zrezygnowałem,
Przeniosłem się na filtry zewnętrzne i tak już pozostało,

Z tego co widzę to eheim 2215 używany kosztuje w przedziale od 20 do 40 Euro, zatem koszt nie wielki, gdy się zdecydujesz to służe pomocą przy zakupie eheim.

Brak klarowności może być spowodowana przez wiele czynników np. korzenie, kamienie, podłoże ect. Czasami sam używam waty perlonowej i uważam, ze to dobry pomysł,
Usuwa ona jednak skutni, a nie eliminuje przyczyny.

Tomaso:
Taka woda utrzymuje mi się po przenosinach z 240l do nowego 450l. Taki jakby pyłek pływał. Korzenie dodatkowo barwią wodę ale to ok. I tak planuję dodać Ketapangu.
Jeszcze chwilę pokombinuję z wewnętrznym i zobaczymy.  :)

Admin:
Czy coś się zmieniło ze stanem wody? Jak się sprawuje filtracja?

Tomaso:
Tak jak pisałem, po wyjęciu dodatkowych gąbek z pojemnika na oryginalną ceramikę, wyraźnie zwiększył się przepływ wody. Po tygodniu woda kryształ (niemal) :)
Wczoraj zrobiłem podmiankę wody na 2 wiadra i przeczyściłem filterek. Na gąbce dużej było bardzo dużo syfu - po wypłukaniu jej w wiadrze woda zrobiła się czarna. Poprzednie problemy ewidentnie były efektem tego, że zapchałem filtr zbyt drobną gąbką, którą dodałem do oryginalnych wkładów ceramicznych. Teraz usunąłem (z pojemnika na ceramikę) nawet gąbkę o grubszych porach i dodałem niewielką ilość waty. Filtr na razie śmiga. Zobaczymy efekt za tydzień.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej