Autor Wątek: Channa sp. Gold Dust  (Przeczytany 10006 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Czerwca 2021, 14:42 »
Wszystkie wezoglowy zmieniaja ubarwienie pod wplywem roznych emocji.
I mlodych ryb np przy stresie ciezko rozpoznac co to za gatunek.
U Ciebie watpie zeby byly w stresie tylko trzeba poczekac zeby troche podrosly i sie w pelni wybarwily zeby mozna bylo ocenic co masz w akwarium :)


Peterek również chyba ma rację bo ta brązową z moich zdjęć jest już cały czas taka, jej kolor się nie zmienia.

Tu tez trzeba troche poczekac jak ta sztuka podrosnie.


Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Czerwca 2021, 20:01 »
Na pierwszym zdjęciu alpha tuż przed atakiem  ;D . Ma już dobre 14cm,czyli urosła jakieś dwa może trzy od kiedy jest u mnie. Rybki są bardzo agresywne w stosunku do siebie,skutek będzie widać na jednym ze zdjęć. Zauważyłem,że przy temperaturze powyżej 20stopni stają się bardziej skryte,co zmusiło mnie do zakupu chłodziarki.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Czerwca 2021, 13:07 »
Dobre fotki !  8)


Na pierwszym zdjęciu alpha tuż przed atakiem  ;D . Ma już dobre 14cm,czyli urosła jakieś dwa może trzy od kiedy jest u mnie.

Swietne ujecie.
Czy oprocz ubarwienia zauwazyles inne odmienne rzeczy od innych ryb?


Rybki są bardzo agresywne w stosunku do siebie,skutek będzie widać na jednym ze zdjęć.

Jesli piszesz o tej delikatnie postrzepionej pletwie to jest to naprawde pierdolka u tych ryb.
Uwierz mi ze te ryby sa jeszcze lagodne ;)


Zauważyłem,że przy temperaturze powyżej 20stopni stają się bardziej skryte,co zmusiło mnie do zakupu chłodziarki.

Ciekawe spostrzezenie :)
Czyli nielubia zbyt cieplej wody.
Moze naleza do bardzo zimnolubnych subtropikow?

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Czerwca 2021, 12:04 »
Swietne ujecie.
Czy oprocz ubarwienia zauwazyles inne odmienne rzeczy od innych ryb?

Nie. Może tylko to, że jest mnie płochliwa. Choć z drugiej strony jedna z tych które są cały czas niebieskie( ta z ostatniego zdjęcia) również nie jest płochliwa choć jest najsłabsza sztuka i wszystkie ja przeganiają. Więc to może cechą osobnicza.
Zauważyłem natomiast coś co je łączy. Otóż każda ma mała pomarańczowa plamkę przy oku od strony "nosa". Jak się uda zrobię zdjęcie.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2021, 14:14 wysłana przez Peterek »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Czerwca 2021, 14:15 »
I jak teraz wyglada sytuacja u rybek?

Igor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Czerwca 2021, 09:08 »
Admin oczywiście dobrze zasugerował, iż jest to Red mosaic - zresztą on tyle lat zajmuje się wężogłowami, że nie dziwię się jego wiedzy.
On mógłby napisać książkę o tych rybach - z resztą jestem trochę zawiedziony, że nie opublikował jeszcze wspomnianego artykułu o Gold Dust.

Ale do tematu...
Na ostatnich zdjęciach doskonale widać, iż jest to Channa aristonei - moim zdaniem to piękniejsza ryba od Gold dust.

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Czerwca 2021, 21:21 »
Sytuacja bez większych zmian, z tym że ryby zacząłem karmić co trzy dni. Co spowodowało ,że stały się odważniejsze. Głód to dobra motywacja ;D Teraz gdy tylko widzą ruch przy zbiorniku zaraz wystawiają pyszczki z norek, dwie które zobaczycie na zdjęciach pływają za palcem przy szybie jak pieski. Pozostałe jeszcze nie są tak odważne ale pokarm już zaczęły pobierać z pęsety więc nie jest źle ;). Oczywiście gdy się najedzą już nie są tak widoczne ale to i tak mega poprawa. Powoli widać też różnice w "charakterach" poszczególnych osobników. Dwie są odważne, jedna pół na pół a pozostałe dwie bardzo skryte. Widać też różnice w apetycie, trzy mogłyby jeść aż pękną a dwie chwycą jednego może dwa większe kąski i im wystarcza. Chowają się do czasu aż znowu zgłodnieją.
Cieszę się,że kupiłem tą chłodziarkę patrząc na te upały. Choć nie obyło się bez problemów, ale o tym napiszę w innym wątku.
A teraz zdjęcia. Dwa prezentujące wspomnianą " pomarańczową" plamkę. Jej intensywność zależy od kąta światła ale widać iż ma ją zarówno alpha jak i druga ryba.
Na dwóch następnych po prostu rybki i glony jakich jeszcze nigdy nie miałem w żadnym akwarium i z których się cieszę jak wariat :o

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Czerwca 2021, 16:48 »
Super sa te glony !  8)
Nadaja baniakowi swietnego klimatu.

Widze ze zaczales tresowac swoje pociechy ;D
Na drugiej fotce rybka ma fajny brzuszek.
Widac tez te pomaranczowe plamki przy ich oczach.


Widać też różnice w apetycie, trzy mogłyby jeść aż pękną a dwie chwycą jednego może dwa większe kąski i im wystarcza. Chowają się do czasu aż znowu zgłodnieją.

Z opisu wyglada mi to na 3 samiczki i 2 samce :P

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Czerwca 2021, 17:19 »
Ta „trawa” naprawdę super wygląda.
200 litrów

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Czerwca 2021, 19:54 »
Próbuję ją odchudzać ale ona jest zawsze pierwsza do żarcia i niczego się nie boi. Teraz przy pomocy pęsety jest trochę łatwiej ale pomaga mi jeszcze córka która odprowadza ja palcem w przeciwległy kat akwarium a ja w tym czasie szybko pod nos pozostalym😜
To było zdjęcie po karmieniu, jeszcze bez pęsety.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Czerwca 2021, 16:49 »
Kiedyś miałem Senegalusa żarłoka. W obsadzie była oczywiście Obscuara, kilka Buszowców, 2 Delhezi, dodatkowo 2 Senegale i 1 Endi.
Nikt nie mógł się równać z tym jednym łakomczuchem. Zżerał najwięcej.
 Na koniec był najgrubszy i zdechł, chyba pękł.
Żadne sztuczki nie pomogły przy karmieniu. Był jak Ninja 😁
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Czerwca 2021, 14:56 »
Teraz przy pomocy pęsety jest trochę łatwiej ale pomaga mi jeszcze córka która odprowadza ja palcem w przeciwległy kat akwarium a ja w tym czasie szybko pod nos pozostalym😜

Widze Mario ze niemasz z nimi nudy ;D


Żadne sztuczki nie pomogły przy karmieniu. Był jak Ninja 😁

 ;D ;D ;D
Az dziwne ze wyprzedzal innych w karmieniu jak te ryby sa prawie "slepe" ;)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Czerwca 2021, 20:07 »
Cytuj
Az dziwne ze wyprzedzal innych w karmieniu jak te ryby sa prawie "slepe" ;)
Naprawdę nie wiem jak mu się to udawało 😁
200 litrów

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Czerwca 2021, 19:35 »
Mały fotospam. Mam nadzieję ,że Was nie zamęczę zdjęciami ale te ryby są niesamowite i nie mogę się oprzeć  ;)
Pierwsze to fotka jak teraz wygląda baniak.
Na drugim ryba o której kiedyś wspominałem, ta która też przybrała brązowawy kolor. Równie duża co alpha ,choć dużo bardziej płochliwa.Co jednak nie przeszkodziło jej by zająć dużą część zbiornika.
Na koniec najmniejszy osobnik ale za to jaki... ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Czerwca 2021, 17:48 »
Mały fotospam. Mam nadzieję ,że Was nie zamęczę zdjęciami ale te ryby są niesamowite i nie mogę się oprzeć  ;)

Niekrepuj sie tylko wrzucaj jeszcze wiecej fotek i filmikow ;)
Na pewno kazdy z checia tak jak ja obejrzy takie pieknoty.


Widac ze to akwa wyglada imponujaco ale mam mala prosbe.
Czy moglbys zrobic jeszcze raz taka sama fotke ale jak juz jest ciemno w domu i pali sie tylko swiatelko w zbiorniku.
Teraz widac ze robiles w dzien bo odbija sie wszystko w szybie.

Ryby maja przepiekne kolory !
Cos mi przyszlo wlasnie na mysl.
A moze u tego gatunku ubarwienie ciemnieje wraz z wiekiem?
Co myslisz o tym?