Autor Wątek: Gachua - pytania  (Przeczytany 33 razy)

Marssin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Gachua - pytania
« dnia: Dzisiaj o 08:01 »
Panowie mili :) Ponieważ przymierzam się do nowego zbiornika, intensywnie planuję. Zbiornik będzie dedykowany Channa gachua (chciałem pulchry, ale z tego co tutaj czytałem i relacji kolegi wynika, że podczas potyczek przewracają dno do góry nogami). W związku z tym mam pytanie wstępne:

1) Czy gachua zostawią dno w spokoju? Aranżacja będzie w temacie zatopionego lasu a dno porastały będą m.in. trzy gatunki marsilei i eleocharis.

2) jaki jest rozsądny/komfortowy dla ryb dystans pomiędzy taflą wody a pokrywą? czy 3-5 cm wystarczy?

Spokojnego dnia ;)


lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 359
Odp: Gachua - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 21:49 »
Rozumiem Twój niepokój, ale chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Nie wszystkie channy ryją dno. Mam chińskie, pulchra , laosy i nie ryją dna w akwarium.  Co do odległości pokrywy, to tu też nic nie jest pewne. Np. c. asiatica lubi polować nad powierzchnią wody, dobrze skacze. 3 cm wystarczy jej do przeżycia, ale czy do komfortu?
Rozumiem, że pytasz. Warto uczyć się na cudzych błędach ( taniej :) ). Z drugiej strony, jeśli nie spróbujesz, nie przekonasz się. Channy są plastyczne. Potrafią się przystosować do różnych warunków, ale nie lubią zmian.

Marssin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Gachua - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 22:51 »
Dzięki! Czyli w zasadzie lepiej zrobić wyższy zbiornik.

Ostatecznie z projektu salonu wyszło 120x60. Ponieważ lubię niskie akwaria, planowałem 40 cm wysokości, ale wychodzi na to, że bezpieczniej/lepiej dla zwierzaków będzie więcej.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 359
Odp: Gachua - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 23:48 »
Ja też mam jeden zbiornik na zamówienie robiony 40 wysoki. Pytałeś, ile wolnej przestrzeni pod pokrywą. Też standardowa aluminiowa wystarczy.Ważna jest powierzchnia dna, a nie wysokość.