Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Wężogłowy / Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzecho dnia 15 Kwietnia 2024, 21:21 »
Zauważyłem że jeśli woda jest poniżej 24°to rośliny marnieją a również mi na nich zależy wiec grzałka jest włączona i aktualne ciągle jest 25 stopni .Przy takiej temp podeszły do tarła i wykluły się młode ale do poprzedniego tarła podeszły przy 21/22 stopniach i młode też się wykluły tylko trwało to 2 dni dłużej. Młodych tak na oko zostało z 10% gdzieś czytałem że w naturze to 1% osiąga dorosły wiek🤷 u mnie sporo zginęło przez skakanie rodziców które ciągle coś widzą na liściach i próbują zapolować, narybek rozpryskiwał się na szybę i przyklejał się do niej🫤 
22
Wężogłowy / Odp: Channa asiatica red stripe - singielek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 15 Kwietnia 2024, 19:45 »
Da się pogodzić, jeśli będę zimował osobno w różnych zastępczych pojemnikach ;). Grzecho pisał, że swoje zimował w temp. ok 15 stopni, jak widzimy z sukcesem. Myślę, że 13-15 powinno być bezpieczną temperaturą. Jeżeli będą w pojemnikach zastępczych to znajdę w domu pomieszczenie z odpowiednią temperaturą, gorzej ze stabilnością tej temperatury.
23
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 15 Kwietnia 2024, 18:56 »
Kupowałem w "Płaszczce" i sprzedający kupował je jako jakieś "redy", ale wątpił. Podejrzewam, że to też jakiś mix. Może być ciekawie, jak się okaże , że Chinek jest pomieszany + Tajwanka. Będzie ciekawie.
24
Wężogłowy / Odp: Moja Tajwanka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 15 Kwietnia 2024, 18:53 »
W tym sezonie prawdopodobnie nic z tego nie będzie, ale jak się uda, to raczej je nazwę  od Smoczycy - węzogłowy chińskie smocze? A może krócej "Paskudy" :D ;)
25
Wężogłowy / Odp: Moja Tajwanka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 15 Kwietnia 2024, 15:25 »
Nadal będziesz miał w Polsce rynek na nową formę C. asiatica "pół na pół"     ;D

Lanner,jesli beda mlode to musisz im dac jakas swoja i oryginalna nazwe bo jak pojda w swiat to bedziesz slawny ;)
Channa asiatica sp lanner?  :P
Channa asiatica forest (lesny)?  ;D
26
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 15 Kwietnia 2024, 15:14 »
Wydaje mi sie ze ta Chinka podrosla i juz niema miedzy nia a Tajwanka tak duzej roznicy jak wczesniej.


Ta głodna sztuka to też ma cechy innej odmiany. Pojawia się tam jakby ślad rozmytej czerwieni/różu?

Moze to zalezy od jej nastroju lub to barwa podwladnej sztuki.
27
Wężogłowy / Odp: Channa ornatipinnis
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 15 Kwietnia 2024, 15:07 »
Bardzo ladne sa te maluchy !  8)
Gratulacje !
28
Wężogłowy / Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 15 Kwietnia 2024, 15:05 »
One sa BOSKIE !  8)
Maja ladne sylwetki.
Ciekawe czy Tajwanka u Lannera tez pojdzie w zloto bez samca.
Troche tych plemnikow tam plywa wiec jest nadzieja.
Tez chcialbym wiedziec w jakiej sa teraz temperaturze.

PS.Galaxy snakehead swietnie do nich pasuje ;)
29
Wężogłowy / Odp: Channa asiatica red stripe - singielek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 15 Kwietnia 2024, 14:57 »
Jeżeli channa azjatica występują na Tajwanie ( introdukcja udana) to jak wygląda sprawa zimowego ochłodzenia?

Channa asiatica pochodzi z Chin ale takze wystepuje na Tajwanie i Japonii(introdukcja jak napisales).
Wiem ze dzika odmiana z Tajwanu nieposiada zadnych kropek.
Wstawie jej fotke na koniec.
Tak jak napisales to na Tajwanie jest cieplej niz w Chinach.
Patrzac na temperature powietrza w zimie 13-18c i wody okolo 20c to ona niewymaga jakiegos ostrego zimowania jak ta zamieszkujaca Chiny.
Sprawdzilem klimat w miejscu oryginalnego wystepowania w Chinach i temperatura w zimie zaczyna sie od nawet 4c w niektorych miejscach.
Ale Ty masz 2 rozne odmiany w jednym baniaku wiec ciekawe jak to pogodzic ;)
To po pierwsze.
A po drugie Twoja Tajwanka niewystepuje w naturze wiec niewiemy jaka ona tak naprawde wymaga temperature.


Oto dzika asiatica z Tajwanu :)
30
Wężogłowy / Odp: Moja Tajwanka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 14 Kwietnia 2024, 23:24 »
Na tą chwilę dwie ryby pływają, żerują zgodnie. Pojawiła się też na moment przy karmieniu trzecia, ale Chinek ją pogonił.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10