Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Wężogłowy / Odp: Channa ornatipinnis
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomaso dnia 02 Marca 2024, 13:25 »
Niesłychana regeneracja 😯👍
92
Akwaria / Odp: 720l - Channa gachua
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartosz93 dnia 29 Lutego 2024, 11:16 »
Nowi lokatorzy:
93
Akwaria / Odp: 720l - Channa gachua
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartosz93 dnia 29 Lutego 2024, 11:14 »
U mnie małe zmiany, do ekipy dołączył wielopłetwiec i trzciniak. Jak na razie nie widzę żadnych reakcji ze strony wężogłowów. Wrzucam kilka fotek. Po furaginie robiłem większą podmianę i trochę zebrałem odpadających cyjanobakterii. Te ,które pozostały w akwarium nie rozwijają się i zmieniły kolor więc chyba zadziałało.
94
Wężogłowy / Odp: Channa ornatipinnis
« Ostatnia wiadomość wysłana przez head66y6 dnia 28 Lutego 2024, 09:38 »
Witam.
Mała aktualizacja ..... 26.11.2023 Musiałem złapać jeden mocno zaatakowany i bardzo rozdarty kawałek Orn i umieścić go solo w 90l zbiorniku do regeneracji. Włożyłem do zbiornika liście Catappa i uzdatniłem wodę nalewką Tinge, o której piszę powyżej. Ryba była bardzo poszarpana, brakowało jej płetwy ogonowej, prawie nie miała też płetwy grzbietowej i miała bardzo pogryzione boki. Po 3 miesiącach ryba jest w 95% zdrowa, co widać na zdjęciach. Niestety nie mogę jej włożyć z powrotem do akwarium, ponieważ pozostałe dwie sztuki tworzyły parę.
Więc jeśli ktoś jest zainteresowany i ma pomysł, jak dostarczyć rybę do Polski, jest jedna pływająca tutaj we wschodnich Czechach w pobliżu Chocen  :D
Mam też jedną wolną sztukę Channa bipuli pływającą tutaj.
Nie znam płci.
95
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 25 Lutego 2024, 15:29 »
Dziękuję za uwagi. Jak wcześniej pisałem, nie mam doświadczenia w hodowli tego gatunku i dlatego każda merytoryczna uwaga jedt vardzo cenna. Pojawia się w tym gąszczu jeden osobnik bez śladówna ciele- myślę, że to dominant. Trochę niedoceniłem ich wielkość. Kupowałem channy pulchra 8-10 cm a te miały mieć 10-12 cm. Prosiłem o sztuki wyrośnięte i takie dostałem :).Przypominam, że docelowo z tej grupki ma się wyłonić samiec dla Tajwanki. Wygląda, że te połączenie będę musiał zrobić wcześniej niż myślałem. W/g literatury samce na tym etapie rosną szybciej i mają więcej kropek oraz większą płetwę ogonową. Ciekawe, czy się to potwierdzi . Idę po szyszki olchowe ;)
96
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Admin dnia 25 Lutego 2024, 14:42 »
 eSHa 2000 - to naprawdę silne lekarstwo, którego spektrum działania jest bardzo obszerne.
Uważam iż, możesz zastosować liście ketapangu, szyszki olchy i będzie dobrze. Oczywiście przy dobrych parametrach wody - mam na myśli, że nie ma w wodzie syfu.

Channa asiatica to faktycznie diabeł i wszystkiego można się po niej spodziewać.
Najważniejsze to odpowiednia wielkość baniaka oraz dużo kryjówek dla tego "czorta".

Cytuj
Zastanawiałem się, jakim cudem hodowca dotrzymał te ryby bez uszczerbku na zdrowiu i widzę tu tylko jedno sensowne wyjaśnienie- były trzymane pojedynczo.

Takie ryby trzyma się w dużej grupie w jednym baniaku z powodu rozłożenia się agresji na całą grupę.

Twoje azjatki są w nowym domu, więc i na początku będą przepychanki, ustalenie hierarchi, terytorium i kryjówek.
Z czasem się sytuacja ustabilizuje i będziesz mógł zaobserwować : kto i kogo bije, kto jest szefem.

Ten gatunek wężogłowa nie jest łatwy w hodowli poprzez swój agresywny charakter i niekonwencjonalna zachowania.

Życzę powodzenia w hodowli i z przyjemnością będę śledził losy Twoich podopiecnych.
97
Menu / Odp: Larwa cmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Admin dnia 25 Lutego 2024, 14:30 »
Ja rozumiem Twoje obawy - ja nie karmię larwą muchy bo się obawiam, ale karmię czasami drewnojadem :) który przecież jest większym żarłokiem niż "mada".
Zawsze możemy zamrozić te larwy.
98
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 25 Lutego 2024, 00:40 »
Akwarium mocno zarośnięte, nic nie widać. Sprzedawca mówił, że ma ich dużo, są tu 2 dni. Największy ok. 14. Reszta bliżej 12 cm. Mam je pierwszy raz i trudno mi coś wyrokować. Na ten moment jest jakaś sztuka pędzona, jakaś prawie bez uszczerbku, ale w tej gęstwinie brak klarownego obrazu. Nawet do jedzenia nie wychodzą w komplecie. Coś czuję, że łatwo nie będzie.
99
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzecho dnia 24 Lutego 2024, 21:55 »
Może już jest para i robi porządki?
100
Wężogłowy / Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 24 Lutego 2024, 21:41 »
Czytałem, że te channy to przysłowiowe "diabły tasmańskie", ale rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. W czwartek odebrałem 5 ryb w dobrej kondycji. Jest sobota i ryby są oskubane. Ruch, śmigające "torpedy" , co jakiś czas chlupot wody. Ślady na płetwach i skórze pokaleczeń. Zacząłem stosować preparat eSHa 2000, bo w tym stresie mogą się pojawić ogniska chorobowe na skórze. Zastanawiałem się, jakim cudem hodowca dotrzymał te ryby bez uszczerbku na zdrowiu i widzę tu tylko jedno sensowne wyjaśnienie- były trzymane pojedynczo. Jeśli się mylę chętnie posłucham wyjaśnienia innego, ale myślę, że to podobna sytuacja, jak jest z samcami bojowników. Można sobie wyobrazić zbiornik podzielony na szereg komór. Oddychają atmosferycznym, grzać nie trzeba, widzą się przez szybę. Teraz piątka jest wspólnym zbiorniku i ustalają hierarchię. Oby doczekały do łączenia z Tajwanką i czy znowu nie zaczną się walki. Może nie czekać??
Strony: 1 ... 8 9 [10]