Autor Wątek: Channa ornatipinnis  (Przeczytany 11962 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #75 dnia: 05 Listopada 2023, 21:44 »
Dwa zbiorniki od dołu mają około 370l (120x60x55)
Górne zbiorniki są przeznaczone do hodowli lub do odzyskiwania pobitych ryb. Mają wymiary 60x50x35 cca 100l
Na dnie znajdują się trzy sztuki C. ornatipinnis, nad nimi w środku cztery sztuki C. bipuli. Powyżej, w jednym zbiorniku, znajduje się jedna C. bipuli, która została pobita i nie mogła wrócić do grupy. Jest teraz wyleczony i w doskonałym stanie, ale chcę go sprzedać. W drugim małym zbiorniku powyżej znajduje się kilka ostatnich osobników z wylęgu C. kelaartii, którego rodzice przybyli do mnie od lokalnego członka Basteq.
Pozostałe dwa zbiorniki znajdują się w salonie. W jednym są Channa blue bengal "morph", a w 800l pielęgnice środkowoamerykańskie - moja miłość od około 23 lat    ;D

A co na to mowi Twoj partner?  ;D


Może w dziale inne ryby przedstaw zbiornik z Pielęgnicami.

Dobry pomysl :)

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Listopada 2023, 10:19 »
Dziękuję wszystkim.
Na szczęście mam bardzo tolerancyjną żonę, która twierdzi, że wolałaby, abym zajmował się rybkami i akwariami, niż zachowywał się tak, jak w młodości   ;D
Postaram się przezwyciężyć moje lenistwo i w końcu opublikować kilka zdjęć z moimi pielęgnicami w odpowiednim wątku.
Oto kilka kiepskich zdjęć z wczorajszego karmienia....

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Listopada 2023, 13:51 »
Dziękuję wszystkim.
Na szczęście mam bardzo tolerancyjną żonę, która twierdzi, że wolałaby, abym zajmował się rybkami i akwariami, niż zachowywał się tak, jak w młodości   ;D

    Powiało grozą,  aż strach pomyśleć czym sie zajmowałeś w młodości :) Pomyślmy, może filatelistyką?, albo śliskim hobby czyli zbieraniem ślimaków?. ::)
 

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Listopada 2023, 18:30 »
    Powiało grozą,  aż strach pomyśleć czym sie zajmowałeś w młodości :) Pomyślmy, może filatelistyką?, albo śliskim hobby czyli zbieraniem ślimaków?. ::)

 :D  Na szczęście nigdy nie zajmowałem się tak ekstremalnymi hobby jak filatelistyka czy hodowla ślimaków i dzięki temu prawdopodobnie wciąż żyję!
Przecięcie papieru i wykrwawienie się na śmierć, albo poślizgnięcie się na śluzie ślimaka i skręcenie karku .... Nie chcę o tym myśleć.    ;D 

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Listopada 2023, 18:12 »
Dziękuję.
Zbiornik jest w stojaku, aż do dolnego na ziemi i jest bardzo mało miejsca przed nim, aby zrobić zdjęcia. Woda jest  ;)ciemna od odcieków z liści. Wszędzie widać odbicia świateł na szkle.
Bardzo ładne zbiornik w moim stylu. ;) Gotujesz wywar z liści i dolewasz? Ja czasami dolewam wywar z kory dębu kupionej w  sklepie zielarski ale trzeba uważać z ilością .
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2023, 18:14 wysłana przez Grzecho »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Listopada 2023, 12:29 »
Na szczęście mam bardzo tolerancyjną żonę, która twierdzi, że wolałaby, abym zajmował się rybkami i akwariami, niż zachowywał się tak, jak w młodości   ;D

 ;D ;D ;D

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Listopada 2023, 07:43 »
Bardzo ładne zbiornik w moim stylu. ;) Gotujesz wywar z liści i dolewasz? Ja czasami dolewam wywar z kory dębu kupionej w  sklepie zielarski ale trzeba uważać z ilością .

Witam i dziękuję.
Kiedy hodowałem południowoamerykańskie pielęgnice, robiłem własną miksturę z liści Catappa, szyszek olchy i łupin orzecha włoskiego. Tak, musiałem uważać na dawkowanie. W ostatnich latach, dla pielęgnic, ale także dla ryb Channa, umieszczam w zbiornikach tylko same liście i szyszki. Liście Catappa do woli, szyszki olchy w proporcji 10-12 szyszek na 100 litrów wody w zbiorniku.
Ostatnio odkryłem świetną rzecz u czeskiego dostawcy naturalnych produktów do akwariów. Silny koncentrat z liści drzewa Catappa i Catechu. Przetestowałem go w dwóch zbiornikach z Channa. W wodzie z tym produktem płetwy i otarcia goją się naprawdę dobrze i nie ma brudzenia. Myślę, że ten koncentrat ma również inne korzyści dla ryb, które obserwuję. Nie reklamuję tego produktu, jestem tylko zadowolonym klientem!

https://www.aquabotanicals.cz/tinge/

Przepraszam, nadal nie wiem, jak dokładny jest mój polski tłumacz i czy wszystko ode mnie jest dla ciebie zrozumiałe i czytelne?   :)

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #82 dnia: 13 Listopada 2023, 17:26 »
Head66y6 piękne są te rybki, no i regał z tymi akwariami super wygląda.Totalny akwamaniak😁

Cytuj
Silny koncentrat z liści drzewa Catappa i Catechu. Przetestowałem go w dwóch zbiornikach z Channa. W wodzie z tym produktem płetwy i otarcia goją się naprawdę dobrze i nie ma brudzenia. Myślę, że ten koncentrat ma również inne korzyści dla ryb, które obserwuję. Nie reklamuję tego produktu, jestem tylko zadowolonym klientem!
-może jednak zareklamuj produkt proszę, bo z Twojego opisu wydaje się być warty uwagi.

Cytuj
Przepraszam, nadal nie wiem, jak dokładny jest mój polski tłumacz i czy wszystko ode mnie jest dla ciebie zrozumiałe i czytelne?   :)
-wszystko jak najbardziej czytelne i zrozumiałe🙂

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Listopada 2023, 19:10 »
Przepraszam, nadal nie wiem, jak dokładny jest mój polski tłumacz i czy wszystko ode mnie jest dla ciebie zrozumiałe i czytelne?   :)

Twoj polski tlumacz jest naprawde bardzo dobry !
Super.
Wszystko dokladnie tlumaczy i wszystko rozumiem.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Listopada 2023, 01:14 »
Witam i dziękuję.
Kiedy hodowałem południowoamerykańskie pielęgnice, robiłem własną miksturę z liści Catappa, szyszek olchy i łupin orzecha włoskiego. Tak, musiałem uważać na dawkowanie. W ostatnich latach, dla pielęgnic, ale także dla ryb Channa, umieszczam w zbiornikach tylko same liście i szyszki. Liście Catappa do woli, szyszki olchy w proporcji 10-12 szyszek na 100 litrów wody w zbiorniku.
Ostatnio odkryłem świetną rzecz u czeskiego dostawcy naturalnych produktów do akwariów. Silny koncentrat z liści drzewa Catappa i Catechu. Przetestowałem go w dwóch zbiornikach z Channa. W wodzie z tym produktem płetwy i otarcia goją się naprawdę dobrze i nie ma brudzenia. Myślę, że ten koncentrat ma również inne korzyści dla ryb, które obserwuję. Nie reklamuję tego produktu, jestem tylko zadowolonym klientem!

https://www.aquabotanicals.cz/tinge/

Przepraszam, nadal nie wiem, jak dokładny jest mój polski tłumacz i czy wszystko ode mnie jest dla ciebie zrozumiałe i czytelne?   :)
Fajny produkt szukałem czegoś podobnego u nas ale nie znalazłęm nic ciekawego w dobrej cenie . Kiedyś uzywałęm tego
https://www.belio.pl/p112141,jbl-tropol-250ml-biotop-czarne-wody.html
i mogę polecic bo fajnie zabarwiało wode,dosc długo utrzymywało kolor i ryby też raczej nie narzekały ale dość sporo tego schodziło i dawało po kieszeni.
A co do Twojego polskiego to rozuměl jsem všemu  ;D ;D ;D

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Lutego 2024, 09:38 »
Witam.
Mała aktualizacja ..... 26.11.2023 Musiałem złapać jeden mocno zaatakowany i bardzo rozdarty kawałek Orn i umieścić go solo w 90l zbiorniku do regeneracji. Włożyłem do zbiornika liście Catappa i uzdatniłem wodę nalewką Tinge, o której piszę powyżej. Ryba była bardzo poszarpana, brakowało jej płetwy ogonowej, prawie nie miała też płetwy grzbietowej i miała bardzo pogryzione boki. Po 3 miesiącach ryba jest w 95% zdrowa, co widać na zdjęciach. Niestety nie mogę jej włożyć z powrotem do akwarium, ponieważ pozostałe dwie sztuki tworzyły parę.
Więc jeśli ktoś jest zainteresowany i ma pomysł, jak dostarczyć rybę do Polski, jest jedna pływająca tutaj we wschodnich Czechach w pobliżu Chocen  :D
Mam też jedną wolną sztukę Channa bipuli pływającą tutaj.
Nie znam płci.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Marca 2024, 13:25 »
Niesłychana regeneracja 😯👍
200 litrów

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Marca 2024, 14:34 »
Jakim cudem odtworzył płetwę ogonową?  Patrząc na pierwsze zdjęcie stawiałbym, że to niemożliwe.

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #88 dnia: 04 Marca 2024, 11:11 »
Para ornatipinnisów również obudziło się z odpoczynku i zaczyna biegać po akwarium 😄
Mierzą około 18 cm 

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa ornatipinnis
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Marca 2024, 11:15 »
Jakim cudem odtworzył płetwę ogonową?  Patrząc na pierwsze zdjęcie stawiałbym, że to niemożliwe.

Tak, szybkość regeneracji i jej skuteczność również mnie zaskoczyły!