GALERIA - NASZE RYBY > Akwaria

Channa Limbata Gold-300l akwarium

(1/4) > >>

Rafi:
Heloł😃

Wracam po małej przerwie spowodowanej nadmiarem pracy domowej.Tematem było urządzenie akwarium dla nowego gatunku wężogłowa.

Przy akwarium mogę spędzać tylko weekendy, więc trzeba było kombinować tak aby wszystko było na dany weekend.Dogadałem się z naszym Duchem i wspólnie obmyślaliśmy plan(on line).Kupić albo znaleźć korzenie, kamienie i podłoże.Najpierw miały być otoczaki i piasek, ale po krótkiej rozmowie doszliśmy do wniosku, że zastosujemy lawę wulkaniczną.Materiał fajny,większe skałki można rozłupać w razie potrzeby, no i coś innego(dla mnie nowego) niż wspomniany otoczak i piasek.

Rafi:
Było dużo układania,przekładania i konsultacji.Wieczór mijał za wieczorem, dzień za dniem.Czasem w miejscu stałem, bo trzeba było jednak wyjąć wszystko i na nowo ułożyć.Jak się za każdym razem okazywało weekend bywał za krótki.Ale nie przez takie rzeczy człowiek przechodził😁

Rafi:
Nadszedł czas i na rośliny.Myślałem, że kupię, zakopię, zamocuję na korzeniach i cyk, zrobione.Nic z tych rzeczy😂Duchu i w tej kwestii mnie poinstruował i przypilnował,aby wszystko grało.
Współpraca z nim, to była dla mnie przyjemność🙂👍

Rafi:
Akwarium dosyć szybko dojrzało, ale wolałem jednak przeczekać do końca miesiąca dla pewności.Zalane zostało 02.09.23.,a ryby wprowadziłem 06.10.23 czyli w ostatni piątek.
Wsiadłem do służbowego fordzika i prosto po pracy pojechałem odebrać moje nowe wężogłowy.Trzy godziny jazdy autostradą w umówione wcześniej miejsce.Później jeszcze powrót tą strzałą kolejne 3,5 godz. do domu.Zajechany jak koń po westernie dojechałem szczęśliwie.Ryby też.

W sobotę popstrykałem parę zdjęć.Myślałem,że pierwsze dni będą jak moje Laosy.Niewidoczne i pochowane.Dużo się nie myliłem.Dwa osobniki walczyły ze sobą.Zwycięzca zajął połowę akwarium tylko dla siebie.Tak jak w przypadku Laosów,Czort miał połowę dla siebie, tak i tutaj to samo.

Rafi:
Dziękuję Adminie za piękne ryby😃

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej