Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Kwestie ogólne / Odp: Rarogi moje hobby
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 11 Czerwca 2024, 10:30 »
I wlasnie takiej odpowiedzi na moje pytanie sie spodziewalem po Tobie ;D
Twoja wypowiedz jest bardzo interesujaca,pouczajaca,zachecajaca do poznawania tych ptakow oraz z dowcipem.
Caly nasz Dziadek Lesny ;)
Dziekuje bardzo !
Naprawde chcialbym pewnego dnia stanac z taka rekawica na mojej lapie a na niej taki drapiezny ptak w kapturze czekajacy az mu go zdejme zeby zapolowac a ja bym to wszystko z ciekawoscia obserwowal 8)
Moze kiedys.......
Niedawno ogladalem jakis filmik na youtube o polujacych orlach i uslyszalem dla mnie ciekawostke.
Otoz sie dowiedzialem ze podobno orzel ma 5 razy wiekszy zasisk szpon niz my zaciskamy swoje piesci.
Dzieki tej sile niszczy,miazdzy narzady swojej ofiary ktora chwyci.
Niewspomne ze taki ptak poluje na wilki ktore jak wiadomo takze sa drapieznikami.
I taki orzel sobie z nimi radzi.
Pewnie niezawsze konczy sie to sukcesem ale ogolnie niezla akcja :)

12
Pierwszy wężogłów / Odp: Gachua - pytania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marssin dnia 07 Czerwca 2024, 14:04 »
Cześć - to smutne wiadomości dla mnie, ale z pewnością radosne dla Kuby i jego syna :) Jeżeli możesz go zapytać, to na pewno nie zaszkodzi ;) Z góry dziękuję!
13
Wężogłowy / Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzecho dnia 06 Czerwca 2024, 22:00 »
Dzięki😉 Jak narazie młode wyglądają bardzo dobrze powiedziałbym nawet że wyglądają lepiej niż niż te kilka sztuk których nie odwlowilem i zostały z samcem.Rodzice dalej w harmonii.Dzisiaj przy okazji karmienia nakręciłem całą familie larwy też dostały pierwszą porcję wrotki.
14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez head66y6 dnia 06 Czerwca 2024, 08:42 »
Panowie drodzy :) Temat co prawda na "za miesiąc lub dwa" ale być może warto zadać pytanie taktyczne: czy ktoś ma/będzie miał młode laos fireback lub blue bengal??? Fireback to moi zdecydowani faworyci :) Napisałem też w tej sprawie do Kuby Lasoty, ale na razie dzielnie czekam na odpowiedź.

Witaj, Marssin.
Jestem z Czech i znam Kubę Lasotę. Mam kilka Channas od niego lub od jego potomków. Nie osobiście, ale często kontaktowaliśmy się telefonicznie. Ale w ciągu ostatniego roku aktywność Kuby wokół wężogłowów spadła do zera. Wiem, że ma dużo zajęć związanych z rodziną, jest bardzo zaangażowany w swojego młodego syna, który jest bardzo aktywnym hokeistą, a to pochłania dużo czasu. Od czasu do czasu piszemy SMS-y, muszę trochę poczekać na odpowiedź, ale zawsze się odzywa.
Prawdę mówiąc, nie wiem nawet, czy w jego zbiornikach wciąż pływają jakieś Channas?
Nie chcę nic obiecywać, ale czy mogę się z nim skontaktować i zapytać, czy czytał Twoje wiadomości lub o możliwość dostarczenia młodych ryb?
15
« Ostatnia wiadomość wysłana przez head66y6 dnia 06 Czerwca 2024, 08:26 »
Jestem bardzo ciekawy, jak młode ryby bez rodziców będą rosły i ogólnie się rozwijały?
U pielęgnic, zabieranie świeżo wyklutego narybku i karmienie go samodzielnie jest dość powszechne. Nie mam pojęcia, jak to działa w przypadku ryb Channa, nie mam z tym osobistego doświadczenia. Ale myślę, że zostanie trochę młodych, które zostaną utuczone i zachowane na przyszłość.

Życzę wielu sukcesów!
16
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marssin dnia 06 Czerwca 2024, 06:36 »
Panowie drodzy :) Temat co prawda na "za miesiąc lub dwa" ale być może warto zadać pytanie taktyczne: czy ktoś ma/będzie miał młode laos fireback lub blue bengal??? Fireback to moi zdecydowani faworyci :) Napisałem też w tej sprawie do Kuby Lasoty, ale na razie dzielnie czekam na odpowiedź.
17
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzecho dnia 05 Czerwca 2024, 23:16 »
Może źle to napisałem ale odwlowilem całą ikrę plastikowym pojemnikiem do innego akwarium i narybek wygląda jak na fotkach
18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 05 Czerwca 2024, 22:53 »
Dobre i to, ale ja bym coś pokombinował z odłowem. Można spróbować z jakąś rurką odessać młode. Przezroczysta rurka o odpowiedniej średnicy. Kiedy spuszczam wodę, to co rusz zasysam kardynały albo neony. Może taka rurka będzie mniej prowokowała samca do ataku.
19
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzecho dnia 05 Czerwca 2024, 20:29 »
Z drugiego tarła udało mi się uratować dwa rodzynki które teraz mają jakieś 3 cm i myślę że odziedziczyły kolory po starych https://youtube.com/shorts/Wt6CuzNDJfc?si=GH6Gkmh_ojuH-Ti3
20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzecho dnia 05 Czerwca 2024, 20:26 »
Próba odłowienia młodych okazała się porążka kilka odwlowilem ale samiec tak agresywny że wisiał na podbieraku gdy wyciągałem więc zostawiłem tak jak jest i wszystko dobrze wyglądało aż do  tego piątku...  przychodzę wieczorem z pracy młodych nie było a w rogu  kolejna ikra. Postanowiłem tym razem odłowić ikrę  samiec nie reagował i udało mi się większość przenieść to wcześniej przygotowanego akwa. Dzisiaj larwy zaczęły pływać
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10