Autor Wątek: dark water? początek  (Przeczytany 737 razy)

Kreizzz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
dark water? początek
« dnia: 14 Kwietnia 2023, 18:21 »
Witam, jestem dosyć młodym akwarystą. Aktualnie posiadam akwarium 180L które dopiero dojrzewa biologicznie w którym są dwa korzenie (z natury) i jeden mniejszy i trochę nurzańca, po podesłaniu zdjęć znajomymi zasugerowali mi żeby zrobić z tego black water gdyż będzie ładniej wyglądało. i moje pytanie polega na tym czy channa mogą żyć w takich akwariach czy są jakieś przeciwwskazania do tego? planuje tam dać channa andrao bądź channa sp laos fire back (zależy co będzie dostępne i mi się podobać). Myślę też nad daniem do zbiornika sumów drewniaków co o tym myślicie? z tego co czytałem to i tak większość czasu siedzą zakopane wiec nie wchodziły by zbytnio w drogę wężogłowom. Dodatkowo planuje zasłonić tafle roślinami pływającymi.

Kreizzz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: dark water? początek
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia 2023, 18:27 »
możecie też podpowiedzieć jakie gatunki były by odpowiednie do takiego akwa (podstawa 100x35) zależy mi żeby miały jakieś kolorki i nie rosły powyżej 20 cm max 25 cm.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: dark water? początek
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia 2023, 23:13 »
 Wężogłowy są dość tolerancyjne co do parametrów wody, ale nie lubią gwałtownych zmian. Co do kolorów, to często młodsze są bardziej kolorowe, a na "starość" ciało zwykle ciemnieje. Płetwy w odpowiednim świetle są kolorowe, ale nie wiem, czy to jest główny powód dla którego je hodujemy ::)
Zastanów się jeszcze nad koniecznością zimowania gatunków subtropikalnych. Wymieniłeś dwa gatunki, z których c.andreo wymaga zimowania, a c.Laos nie.
 Dużo informacji znajdziesz na tym forum ;)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: dark water? początek
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwietnia 2023, 13:39 »
Witaj wśród Nas Kreizzz,

Najważniejsze - czy jesteś w stanie okresowo obniżyć temperaturę wody? na przykład do 17stopni.

Gdy odpowiesz sobie/nam na to pytanie, to możemy iść dalej...

Druga bardzo ważna sprawa: rozmiar Twojego akwarium preferuje najmniejsze z gatunków wężogłowów.

Dark water - dla chann żyjących naturalnie w podobnych warunkach, a trochę ich jest :)




Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: dark water? początek
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwietnia 2023, 13:41 »
Witaj na forum !  :)
Na poczatek zapraszam Cie do przeczytania tej lektury dla poczatkujacych z wezoglowami.
Mysle ze znajdziesz tam wiele odpowiedzi na Twoje pytania.
Jesli czegos tam niema to pytaj.
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/