Autor Wątek: Channa sp.Laos Fireback  (Przeczytany 4000 razy)

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Maja 2023, 20:43 »
Cytuj
To ich pierwsze potomstwo? Może brak doświadczenia?
-tak pierwsze.Też mi się wydaje, że to przez brak doświadczenia.Chociaż druga para ma dużo gorsze warunki, miała pierwsze tarło i młode pływają, dorastają.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Maja 2023, 15:30 »
Całe życie hoduję zwierzęta z różnymi efektami. Porażki przeplatają się z sukcesami. Tylko ten, kto nic nie hoduje ma spokojną głowę-zero strat  . Będą następne maluchy  ;)

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Maja 2023, 20:10 »
Dziękuję za słowa pocieszenia Leśny Dziadku🙂


Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #63 dnia: 08 Maja 2023, 13:46 »
A jak z Twoim samcem??Czy od tego czasu jest bardziej podatny na jakieś inne choroby??Czepia się go coś??
Pytam,bo boję się o nią.Nie wiem czego mam się spodziewać.

Samca juz niemam.
Samica go zatlukla po czym sama padla.
Ale od czasu kiedy mu sie to przytrafilo to prawie normalnie funkcjonowal.
Pobieral pokarm i nieraz ganial sie z samica.
Mial tylko problemy z plywaniem i niemogl utrzymac sie w pozycji nieruchomej w toni.
Zadne chorobska go nielapaly.
Byl nadal ladnie wybarwiony.


Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Maja 2023, 18:19 »
Cytuj
Samca juz niemam.
Samica go zatlukla po czym sama padla.
-przykro mi, że tak się stało.Cioekawe co jej odbiło.Czyżby samica po wszystkim padła z żalu?🤔

Cytuj
Zadne chorobska go nielapaly.
-pocieszyłeś mnie tym.Dzięki Peterku za odpowiedź.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Maja 2023, 21:05 »
Czyżby samica po wszystkim padła z żalu?🤔

Tez o tym myslalem.
U znajomego samica auranti tez zabila samca i tez po tym padla w kilka tygodni......


-pocieszyłeś mnie tym.Dzięki Peterku za odpowiedź.

Spoko.
Mysle ze ona bedzie w miare normalnie funkcjonowac z lekkimi problemami przy poruszaniu sie.

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Lipca 2023, 19:54 »
Czort i Buńka przystąpiły do następnego tarła.Tydzień po przeprowadzce się wszystko zaczęło.

Przyjechałem na weekend i szok.Samiec wora miał jak Święty Mikołaj brodę.Tym razem całkiem inaczej to wygląda.Czort nie odstępuje małych na krok, a Buńka jemu pomaga.Para jest nierozłączna.Małe są w jednym miejscu, jakby posłuszne rodzicom.Poprzednio były wszędzie, w każdym zakamarku akwarium można było je dostrzec.Małe mają ok.tygodnia, a poprzednio ze dwa dni miały, a może ciut więcej,nie wiem.Tym razem para wyciągnęła wnioski z nieudanego tarła, i ja też.Starając się być mega ostrożnym, zrobiłem dwie fotki.Nie wyszły jakieś dobre,bo zaraz samiec reagował.Wolę go nie denerwować, żeby i tym razem nieszczęścia nie było.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Lipca 2023, 12:01 »
Super !  8)
Rodzice nabieraja doswiadczenia.
Gratulacje !

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #68 dnia: 04 Lipca 2023, 18:28 »
Dziękuję Peterku😃

Jeszcze taka sprawa.
W ostatnią niedzielę Buńkę jakby sparaliżowało na moment.Była przy małych, pod samą taflą wody i nagle zgięło ją w pół bokiem.Ogon przy pysku miała, nie mogła się ruszyć.Jak podszedłem szybko do akwarium, w tym czasie opadła na dno,nie ruszała się,a po kilku sekundach nagle się wyprostowała i zaczęła już pływać.Ciul wie o co chodzi.Może ten kręgosłup dał znać o sobie.Jakieś pomysły?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #69 dnia: 04 Lipca 2023, 19:20 »

W ostatnią niedzielę Buńkę jakby sparaliżowało na moment.Była przy małych, pod samą taflą wody i nagle zgięło ją w pół bokiem.Ogon przy pysku miała, nie mogła się ruszyć.Jak podszedłem szybko do akwarium, w tym czasie opadła na dno,nie ruszała się,a po kilku sekundach nagle się wyprostowała i zaczęła już pływać.
Samice tak robią gdy dokarmiąją narybek ikrą. Podpływają nad młode,wykrecąja sie tak jak w miłosnym uścisku,tryskają ikrą i powoli opadają na dno.Może to było to a Ty minimalnie spóżniłes sie na widowisko,ja u swoich widziałem to kilka razy ale zanim odpaiłem tel nie było czego nagrywć.

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Lipca 2023, 19:52 »
Cytuj
Samice tak robią gdy dokarmiąją narybek ikrą. Podpływają nad młode,wykrecąja sie tak jak w miłosnym uścisku,tryskają ikrą i powoli opadają na dno.
-Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego,trochę się wystraszyłem.Później było już normalnie.

Cytuj
Może to było to a Ty minimalnie spóżniłes sie na widowisko,ja u swoich widziałem to kilka razy ale zanim odpaiłem tel nie było czego nagrywć.
-akurat oglądałem TV,spojrzałem na akwarium,a ona zgięta.Więc oprócz opadającej ryby nic więcej nie widziałem.

Dzięki temu co mi opisałeś Grzecho jestem spokojny.Z Twojego opisu i z tego co widziałem to myślę, że to było kamienie.Dzięki wielkie😃


Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Lipca 2023, 13:29 »
Dzięki temu co mi opisałeś Grzecho jestem spokojny.Z Twojego opisu i z tego co widziałem to myślę, że to było kamienie.Dzięki wielkie😃

Czy to zaobserwowales jeszcze raz?

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Lipca 2023, 18:05 »
 Nie Peterku.Wszystko jest jak było,czyli normalnie.Nic „dziwnego” więcej nie zaobserwowałem.Pytałem też kumpla,który je karmi i też nic nie widział.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Lipca 2023, 11:27 »
Nie Peterku.Wszystko jest jak było,czyli normalnie.Nic „dziwnego” więcej nie zaobserwowałem.Pytałem też kumpla,który je karmi i też nic nie widział.

Czyli wszystko pod kontrola ;D

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa sp.Laos Fireback
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Lipca 2023, 15:38 »
Parę tygodni temu zaopatrzyłem się w zestaw JBL Artemio Set.Pierwszy raz karmię narybek żywą artemią.Do tej pory używałem liofilizowanej,ale jednak z żywym pokarmem nie ma porównania.Młode rosną🙂