Autor Wątek: Cześć.  (Przeczytany 864 razy)

Zimna Zośka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Cześć.
« dnia: 16 Grudnia 2022, 21:53 »
Cześć wszystkim.
Od czasu „starego forum” nie bywałem na forum o Channa, przynajmniej polskim. Był czas, że całkiem dobrze się tam udzielałem, przynajmniej wystawowo. Stare czasy…. Widzę tu kilka osób także z tamtąd.
Przygodę akwarystyczną zacząłem w 87 roku, także kilka lat już za mną. Głównie siedzę w pielęgnicach, ale kiedyś brat zaraził mnie wężogłowami i tak mi już zostało. Zaczynałem od Ch. orientalis, które bardzo dobrze wspominam. Później Ch. andrao, asiatica, ale na krótko lub tylko odchowywałem młode ryby. Od trzech lat mam Ch. gachua, a od niedawna znów Ch. andrao. Niestety tej ostatniej tylko jedną szt i to mnie przyciągnęło tu na forum.
Pozdrawiam wszyskich.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Cześć.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudnia 2022, 12:14 »
Witam,
naprawdę miło, że do Nas dołączasz.
PS
Ja też zaczynałem od Pielęgnic.
200 litrów

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Cześć.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2022, 11:54 »
Witaj,

Cieszę się, że jesteś wśród Nas i wzbogacisz to miejsce swoją osobą, a jednocześnie wiedzą, tym bardziej, iż wężogłowami zajmujesz się od dawna.

"Stare forum" wspominam dobrze, to był trudny czas jeśli chodzi o dostępność wężogłowów oraz informację o ich hodowli.

Cieszę się, że jest nowe forum, że większość wężogłowów jest teraz dostępna i przez te lata które minęły Nasza wiedza o ich hodowli tak bardzo się wzbogaciła.

Channa andrao jest przepięknym wężogłowem i uważam, że nie będziesz miał problemu z pozyskaniem kolejnych sztuk.

Mam nadzieję, że swoją wiedzą wspomożesz tutaj mniej doświadczonych hodowców.

Serdecznie WITAM :)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Cześć.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Stycznia 2023, 12:09 »
Witaj serdecznie Zimna Zośka na naszym "nowym" forum o wezoglowach !  ;D
Super ze sie do nas przylaczyles ze swoja wiedza o tych rybach.

A jaka ksywke mial Twoj braciak na "starym" forum bo juz zapomnialem?

Pozdrawiam !

Zimna Zośka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Cześć.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Stycznia 2023, 15:46 »
Cześć
Z tą wiedzą to nie przesadzajmy, bo to po nią raczej tu przyszedłem. Tym bardziej, że widzę ile zostało opisanych nowych gatunków. Wszystko człowiek musi od nowa zaczynać. Tak czy siak ja jestem fanem tych mniejszych wężogłowów. Zabieram się do założenia wątku o moich gachua, ale z telefonu nie jest to takie proste.

Ksywa mojego brata to sneipas.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Cześć.
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Stycznia 2023, 15:28 »
Tak,Sneipas.
Teraz pamietam.
On dalej trzyma wezoglowy?

Zabieram się do założenia wątku o moich gachua, ale z telefonu nie jest to takie proste.

A wiec czekamy.

Zimna Zośka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Cześć.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Stycznia 2023, 15:11 »

On dalej trzyma wezoglowy?



Już się pożegnał z akwarystyką. Ostatnie dwie Channa trafiły do mnie, Ch. andrao pływa u mnie, a Ch. asiatica samca niedawno sprzedałem.