Autor Wątek: Channa pleuro - pytania  (Przeczytany 1393 razy)

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Channa pleuro - pytania
« dnia: 20 Listopada 2021, 19:38 »
Jakie macie doświadczenia z płochliwością chann pleuro? Gdyż chcę wrzucić do zbiornika który jest na przestrzał i chodzi się przy nim czasem. Arowanie się w nim nie podobało ;)
Z moich doświadczeń z płochliwością innych channek to w zbiorniku na przestrzał to Auranti para miała wyjebane czy wręcz im się podobało. Maruliodes na maxa się płoszyła. Banda diplogramma była płochliwa normalnie w zbiorniku przy ścianie.

Druga sprawa - chciałem potwierdzić że te z niebieskim odcieniem Pleuro takie ładniejsze to rzeczywiście samce a nie jakaś inna odmiana.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopada 2021, 16:48 »
No ja z pleuro to Ci nie doradzę, ponieważ nigdy tego gatunku nie posiadałem,

Mam nadzieję, że ktoś kto miał pleuro w miarę szybko się wypowie.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopada 2021, 18:21 »
Każda ryba jest trochę inna ale uważam że nie będziesz miał problemu z tym że twoje pleuro będą się chować po kątach, moje są co prawda  w akwarium pod ścianą ale w ogóle nie boją się ludzi.Przez mój dom przewija się banda kolegów mojego syna każdy puka,stuka skacze przed akwa a na rybach to nie robi wrażenia.Troche inaczej wygląda sytuacja jak wkładam ręce do wody wtedy się bardzo płoszą i uderzają o wszystko. Najlepiej  wpuścić bandę młodych ryb w grupie  są śmielsze.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2021, 18:37 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopada 2021, 18:27 »
Miałem też marulioides i ona nic się nie bała można ją było rękoma z akwa wyciągnąć.
Co do tego niebieskiego to chyba tak jest że samce bardziej niebieskie. Dałem raz fotkę moich dwóch największych ryb z których jedna ewidentnie jest niebieska a druga zielona na grupy Azjatów na fb i wszyscy jednogłośnie twierdzili że to samiec i samica
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2021, 18:34 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopada 2021, 18:46 »
Samica

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopada 2021, 18:48 »
Samiec

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopada 2021, 20:34 »
Każda ryba jest trochę inna

To prawda.
Dodam ze ta sama ryba moze sie zachowywac inaczej w innych zbiornikach do ktorych jest wpuszczana.

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maja 2022, 15:23 »
No więc Pleuro zdecydowanie nie są strachliwe i moga być w akwa na przestrzał czy przy dużym ruchu. Mają generalnie wyjebane. Mam parkę. Dość zgodne w akwa z innymi rybami. Raz na pewien czas dostają lekkie wciry od Arowany ale bez strat. A i musiałem rozdzielić parkę Crenicichli i jedna wylądowała w zbiorniku z nimi (900l czy tam ile mam) i zdecydowanie Crenicichla to wróg. Jak tylko zobaczą to atak. Podobny kształt więc może o to chodzi. W mniejszym akwa by zabiły.

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Września 2022, 16:17 »
Parka pleuro od tygodnia mocne zaloty ma. Pora deszczowa sie jeszcze nie zaczela w miejscu pochodzenia a one juz mocno sie skubia. Z 1/5 pletw poszla. Brutalnie mocno :) A jak tam u Waszych channek z tych tropikalnych? cos sie dzieje?
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2022, 16:19 wysłana przez kocur »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Września 2022, 20:07 »
Parka pleuro od tygodnia mocne zaloty ma.

Hey kocur :)
I jak to wyglada na dzien dzisiejszy?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Września 2022, 21:27 »
Parka pleuro od tygodnia mocne zaloty ma. Pora deszczowa sie jeszcze nie zaczela w miejscu pochodzenia a one juz mocno sie skubia. Z 1/5 pletw poszla. Brutalnie mocno :) A jak tam u Waszych channek z tych tropikalnych? cos sie dzieje?
Hey. U moich pleuro względny spokój.Najwieksza czasem robi porządek ale walk nie ma bo wszystkie szybko schodzą jej z drogi. A powiedz Kocur masz jakiś filmik z tych zalotów? Jestem bardzo ciekaw,albo chociaż jakieś fotki???
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2022, 21:35 wysłana przez Grzecho »

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Września 2022, 22:16 »
Heya, przez kilka dni mało byłem w domu. Ogony do żywego pogryzione. Soli dorzucę. Filmik jutro się postaram jakiś pyknąć jak się nie zatłuką do tego czasu ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2022, 22:18 wysłana przez kocur »

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Października 2022, 06:42 »
Filmiki mam ale mają po 300-500 mb więc musi Wam wystarczyć opis chyba że ktoś jest bardzo ciekawy to wyślę mu wetransferem. Ogon obgryziony u jednej na tyle konkretnie że jest trypoflawina grana i sól. Zaloty na szczęście się skończyły z 2 tygodnie temu.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Października 2022, 10:07 »
Może jednak coś ci się uda wrzucić :P Ciekawe czy to były faktycznie zaloty czy ustalanie hierarchii. Dobrze że przeżyły te starcia.

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Października 2022, 14:21 »
No miałem parę Auranti więc niby wiem jak się zachowuje para i jak wyglądają zaloty ale oczywiście mogę być w błędzie.
https://www.easypaste.org/file/4dPNW75y/VID.20220918.114557.mp4?lang=pl