Autor Wątek: Witam wszystkich serdecznie:)  (Przeczytany 1436 razy)

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Witam wszystkich serdecznie:)
« dnia: 31 Grudnia 2021, 14:39 »
Mam na imię Rafał.Z akwarystyką przygodę zacząłem prawie 10 lat temu.Obecnie posiadam zbiornik 120x50x50 biotop tanganika,i to się nie zmieni.6 lat z księżniczkami poleciało,jak jeden dzień;)
Drugi 120x50x50 zalałem 2 dni temu,i chciałbym aby była w nim channa bleheri sp.chocolade.Ogólnie wężogłowy zainteresowały mnie jakiś czas temu.Przeglądając,czytając to forum,oglądając filmiki na YT zacząłem się trochę uczyć o nich.Nigdy ich nie miałem u siebie,więc jestem totalnym laikiem.Mam nadzieję,że mi trochę pomożecie :)
Na dzień dzisiejszy akwarium wygląda tak.Jeszcze można coś zmienić,poprawić więc jakie kolwiek sugestie mile widziane.
Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku życzę :)
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2021, 21:40 wysłana przez Rafi »

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Stycznia 2022, 12:06 »
Witaj Rafi,

Zawsze jestem bardzo zadowolony, gdy przybywa do Nas ktoś "nowy",
Witam Cię Rafale serdecznie :)

Jestem przekonany, że poznasz tutaj wiele osób Tobie serdecznych, którzy z przyjacielskim "uściskiem" pomogą Ci w Twoich początkach z wężogłowami,
Mam nadzieje, że znajdziesz tutaj na forum oraz na stronie głównej Channa Club interesujące Cię informację.

Życzę Ci powodzenia i wspaniałych rezultatów, mając nadzieje, że regularnie będziesz dzielił się z Nami swoją pasją oraz nabytym doświadczeniem,

Świetnie, że zbiornik masz już gotowy i dojrzewa, czekając na nowych domowników,

Akwarium masz dobre pod dobrana parę,
Dołożyłbym gałęzie do akwa, korzenie, liście, tubę korkową - uogólniając, "zagraaciłbym" akwa :)
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2022, 12:09 wysłana przez Admin »

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Stycznia 2022, 12:43 »
Dzięki Admin za miłe słowo i podpowiedź :)
Zastanawiałem się nad tymi liśćmi i szyszkami.Zachowały mi się z dawnych czasów,więc ich użyję.Korzenie jakieś małe stare znajdę,a jutro mam dostać jakiś większy od kumpla,więc też to wszystko wleci :)
Z bleheri chyba zrezygnuję,bo teraz mam 25st.C w akwa,przy wyłączonych grzejnikach.
Ryby chciałbym kupić u Was,te z odłowu.

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Stycznia 2022, 16:54 »
Co miałem w domu,powrzucałem do akwa ;) Trochę liści jeszcze zostało do wykorzystania.Anubiasa przerzedziłem i obsadziłem na kolejnym korzeniu.Tuby korkowe dzisiaj zamówię :)


Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Stycznia 2022, 17:10 »
Cytuj
Dzięki Admin za miłe słowo i podpowiedź
- proszę :)

Ale fajnie się zrobiło w baniaku,

Teraz potrzebujesz coś na taflę wody:
  • rośliny pływające - tutaj wybór masz dość wiadomy
  • tuby korkowe

Najważniejsze pytanie: czy jesteś wstanie zapewnić zimowanie wężogłową, czyli okresowe obniżenie temperatury?


Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Stycznia 2022, 17:46 »
Cytuj
Ale fajnie się zrobiło w baniaku,
-dziękuję :)

Rośliny pływające są-Limnobium gąbczaste.Musi się rozrosnąć.
Tuby jak pisałem zaraz będę zamawiał,więc chyba na wtorek powinny być.2 szt. 43x10x13 i 46x13x12.

Cytuj
Najważniejsze pytanie: czy jesteś wstanie zapewnić zimowanie wężogłową, czyli okresowe obniżenie temperatury?
-Na dzień dzisiejszy nie.Sprawdzałem ceny chłodziarek,i póki co nie mogę sobie pozwolić na to.W przyszłości pewnie tak.


Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2022, 15:03 »
Elegancko...czekamy na tuby korkowe i dojrzewanie akwarium,

Polecam liście ketapangu oraz szyszki olchy w przyszłości,

Zatem skoro w przyszłości istnieje możliwość zakupu chłodziarki to celuj w subtropiki,
Teraz tylko kwestia jakie wężogłowy przypadną ci do gustu :) i czekać cierpliwie jak baniak będzie gotowy do zasiedlenia.


Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2022, 20:09 »
Cytuj
Polecam liście ketapangu oraz szyszki olchy w przyszłości
-Mój błąd,bo nie napisałem że razem z liśćmi wleciały i szyszunie  :)
Dębowych mała garść została,więc ketapangu tak czy siak zamówię,lub w zoologu jak będą to wezmę :)

Cytuj
Zatem skoro w przyszłości istnieje możliwość zakupu chłodziarki to celuj w subtropiki,
-Akwarium dojrzeje za jakiś czas,a nadal to będzie okres zimowania takich ryb.Czy nie powinienem chłodziarki mieć praktycznie już?
Pytam nie bez powodu,ponieważ odpowiadając Tobie
Cytuj
Teraz tylko kwestia jakie wężogłowy przypadną ci do gustu :)
-do gustu wpadły mi właśnie channa bleheri sp.chocolade.
Z tropikalnych channa sp.Laos fireback.

Oczywiście to nie jest jakiś mój wymóg na sztywno.Jest przecież mnóstwo innych wężogłowów.
Nie wiem dokładnie,które by się najlepiej czuły w tym akwarium.
Jeśli masz jakieś propozycje to chętnie rozpatrzę :)

Są i tuby :)

« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2022, 14:41 wysłana przez Rafi »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Stycznia 2022, 11:53 »
Witaj Rafale
 Akwarium naprawdę ładnie się prezentuje. Z Twoim doświadczeniem na pewno dasz sobie radę.
Dobrze, że na sztywno nie określasz co będziesz trzymał w akwarium. To może być impuls :)
 
200 litrów

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Stycznia 2022, 01:32 »
Cześć Tomaso
Dziękuję i miło mi,że akwarium Ci się podoba.Może będzie jeszcze bardziej się podobało gdy zarośnie.Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Samo postawienie akwarium dla chann było już dużym impulsem,bo wszystko zostało kupione pod drugą tangę.Więc chyba masz rację,że i dobór ryb może być też taki ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipca 2022, 21:28 »
Witam Rafi na forum :)

Dołożyłbym gałęzie do akwa, korzenie, liście, tubę korkową - uogólniając, "zagraaciłbym" akwa :)

Bardzo dobrze ze posluchales rady Admina bo naprawde bardzo fajnie i ciekawie sie zapowiada Twoj baniak dla wezoglowow.

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam wszystkich serdecznie:)
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lipca 2022, 16:40 »
Cześć Peterek  :)

Cytuj
Bardzo dobrze ze posluchales rady Admina
-zawsze słucham rad osób bardziej doświadczonych od siebie.Dzięki temu nie mam się czego wstydzić ;)