Autor Wątek: Akwarium dla 5 aurantimaculata  (Przeczytany 9239 razy)

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Akwarium dla 5 aurantimaculata
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Lipca 2019, 21:10 »
Matti to prawda ale nie polecałbym swojakowi bubla. Podam przykład. Jak przymierzalem się do swojej 450l to zrobiłem rekonesans. U mnie w mieście gość chciał 2100 za zwykle szkło bez pokrywy. U tego typka zrobilem za 1800 z pokrywą i szafką. Fakt, że tylko przód mam OW. Facet klei od lat, moi znajomi biorą tylko od Niego nie bez przyczyny. Absolutnie nie chce facetowi robić turbo reklamy ale jak patrzę jak firmy się cenią za szkło to mnie chuj strzela. Ponadto wykonanie ma dobrę. Nie cierpię firm, które naciagaja.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Akwarium dla 5 aurantimaculata
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Lipca 2019, 22:24 »
Nie no jasne ja nie w tym kontekście pisałem, że chciałbyś kogoś wpakować na minę :)
Mi chodzi o to że jest wiele firm które dają niby niską cenę a potem jest albo krojenie na materiale albo na wykonaniu albo jeszcze w połowie klejenia masz info, że cos nie tak i trzeba dopłacić.
Na to też mam co najmniej dwa przykłady. Są też firmy tzw. przereklamowane. Płacisz za to że mają dobre opinie i ludzie je polecają...
Zauważyłem, że jak akwarium jest mniejsze i z normalnego szkła chyba guardian się nazywa to różnice w cenie nie są duże. Natomiast jak jest akwarium jak np wielkości w planie naszego bohatera to wtedy zaczyna się niezły rozjazd. Sami nie wiedzą ile krzyczeć. Mnie osobiście nie boli cena - jak cos jest warte czegoś to mogę zapłacić. Rozwala mnie nie dotrzymywanie słowa, zlewanie klienta słaby kontakt.
Dochodzę do wniosku, że chyba każdy potencjalny akwarysta jest na to narażony.
Mam nadzieję, że koledze da się znaleźć rzetelną firmę w przyzwoitej cenie  nie będzie miał problemów z tym projektem. Ciekawe w jakiej kwocie się zmieścisz z całością bo samo akwarium to dopiero początek wydatków ale jakże przyjemnych :)
Matti

Creepy_Guy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Akwarium dla 5 aurantimaculata
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Lipca 2019, 18:23 »
Prawdopodobnie będę miał opcje zamiany wszystkich moich auranti na młode auranti do 10cm. Zastanawiam się czy w to iść. Młode będą z europejskiej dystrybucji. Można je ładnie od małego wyprowadzić. Co myślicie?

Obecne 2 akwaria 540l i 300l muszą zostać zlikwidowane jeśli wezmę ten duży. Ewentualnie z 540 bym zrobił sump.

Brakuje tylko Panowie czasu żeby się tym zajmować :D

Chcę postawić nowy zbiornik w pracy, budynek parterowy, płytki, zaplecze na wszystkie pierdoły no i możliwość ciągłej obserwacji.

Obstawiam że do 10.000zł bym się zamknął licząc do 6000zł szkło. Sporo rzeczy sam mam możliwość zrobić. Nie liczymy oczywiście ryb ;)

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Akwarium dla 5 aurantimaculata
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Lipca 2019, 19:55 »
W kwestii sumpa ze starego akwarium super pomysł. Tylko wszytko sobie dobrze wylicz albo ktoś kto robi sumpy niech Ci wyliczy. Widzę, że te aurantii które masz trochę Ci nie leżą... Z drugiej strony nawet jak weźmiesz 5 młodych 10 cm nikt nie da Ci gwarancji, że będą ładnie i równo rosły. U mnie było tak, że z 5 zostały mi 4. Jedna sprzedałem i u nowego właściciela odżyła. Te 4 które zostały rosną i super się mają.
Matti

Creepy_Guy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Akwarium dla 5 aurantimaculata
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Lipca 2019, 22:10 »
Mocno mnie irytuje dzielenie baniaka. Nie dość że jest mały to jeszcze przrdzielony na pol. Jeśli wymiana to z 5 dużych na 8-10 młodych i systematycznie redukować aż zostanie para.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Akwarium dla 5 aurantimaculata
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Lipca 2019, 18:29 »
Prawdopodobnie będę miał opcje zamiany wszystkich moich auranti na młode auranti do 10cm. Zastanawiam się czy w to iść. Młode będą z europejskiej dystrybucji. Można je ładnie od małego wyprowadzić. Co myślicie?

Ale dlaczego je chcesz wymieniac?
Myslisz ze nowe sztuki beda inaczej sie zachowywac czy co?
Bedziesz mial podobne sytuacje jakie masz teraz w akwa.


systematycznie redukować aż zostanie para.

Te ryby sie same redukuja i wybieraja miedzy soba parke.
Czy wezmiesz 5,10 czy 15 sztuk to i tak zostanie z nich wszystkich tylko parka lub 1 sztuka.
I Ty sam niewybierzesz z nich parki ;)
One same to zrobia.


nikt nie da Ci gwarancji, że będą ładnie i równo rosły.

One na 100% niebeda ladnie i rowno rosly ;)
Zawsze znajda sie slabsze sztuki,niejadki i silniejsze sztuki oraz Alfa.
Natura.