Autor Wątek: Channy Aurantimaculata miesiąc od przybycia - pleśn na ranie  (Przeczytany 958 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channy Aurantimaculata miesiąc od przybycia - pleśn na ranie
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudnia 2023, 23:01 »
Witaj Bike-SkiCenter.
Sorki ze tak pozno odpisuje ale niemoglem wczesniej.
Jak przeczytalem wczesniej na szybko Twoje posty to juz wiedzialem ze raczej one Ci padna.
Ta plesn czy grzyb u auranti to nic nowego.
Kiedys ktos madrzejszy w tej dziedzinie mi cos powiedzial na ten temat.
Bylo to juz dawno temu wiec moge cos pokrecic.
A wiec podobno auranti przewaznie sa lapane w naturze jak woda jest jeszcze zimna wiec moze jeszcze zimuja.
Ci co je lapia popelniaja taki blad ze zamiast je wrzucac do wody o podobnej temperaturze to wrzucaja jej do duzo wyzszej temperatury i jeszcze chyba dodaja jakiegos leku.
Trzymaja je jakis czas w takiej cieplej wodzie i ryby ida w swiat.
Ta plesniawka wychodzi pewnie po jakims czasie.
Ryby po dlugiej podrozy sa oslabione i zestresowane wiec ich organizm niejest tak silny zeby zwalczyc tego syfa.
Moj znajomy zamowil niedawno kilka sztuk dzikich auranti.
Jak dotarly do sklepu to po kilku dniach wyslali mu ich fotki.
I juz mialy ta plesniawke......

Tak wiec niewin sie wogole bo to niejest Twoja wina.
Moze trzeba miec jakies sprawdzone zrodla albo zamowic auranti rozmnozone juz w niewoli.

Wspolczuje straty i mam nadzieje ze sie niepoddasz teraz jesli chodzi o hodowle tych pieknych ryb.

Bike-SkiCenter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Channy Aurantimaculata miesiąc od przybycia - pleśn na ranie
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Grudnia 2023, 07:00 »
Dzięki za info.
Rozmawiałem wczoraj z Płaszczki Gliwice - rozważa swój import bezpośredni, to by znacznie skróciło czas stresu dla tych ryb.
Zdobywam, boleśnie to prawda, doświadczenie jak najlepiej postąpić przy dostawie.
Może ktoś bardziej doświadczony się kiedyś pokusi i przygotuje instrukcję co najlepiej zrobić po dostawie ryb (w zimie i w lecie).
Nie poddaję się, została mi najmocniejsza sztuka i będę chciał sprowadzić do niej kolejne.
Tylko tym razem będę jeszcze lepiej przygotowanym.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channy Aurantimaculata miesiąc od przybycia - pleśn na ranie
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Grudnia 2023, 15:12 »
A wiec trzymam kciuki i zycze Ci powodzenia w kolejnej probie z tym gatunkiem :)