Autor Wątek: Channa Andrao  (Przeczytany 11968 razy)

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #120 dnia: 02 Lutego 2020, 09:49 »
Wiem że może się zrobić ostro :) Będę obserwować.
Wczoraj podniosłam temperaturę do 19-20°. Dostały swój miesięczny przydział jedzonka i aż miło było popatrzeć na ożywienie w baniaczku.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #121 dnia: 02 Lutego 2020, 11:49 »
No zazdroszczę Ci tak zaangażowanych w jedzenie rybek. Moja to łapczywie rzuca się tylko na żywiec. Ostatni żywiec jaki miała to Neonki. Miałem wtedy nadzieję, że takich małych rybek nie ruszy.
Mam prośbę dodaj może w pierwszym poście wymiary akwarium.
Trzymam kciuki byś nie musiała redukować obsady. Tutaj pojawia się ciekawa kwestia w jakim akwarium para Andrao zaakceptowała by kolegów tego samego gatunku.
Peterek pokazał filmik z akwarium, gdzie para Obscur tolerowała Suma Karłowatego.
200 litrów

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #122 dnia: 02 Lutego 2020, 12:01 »
Tak czytam Wasze posty o glonach i chciałbym dodać, że to co dzieje się u Iannera w akwa to normalny proces. Nie warto nic lać do wody,  zazwyczaj jest gorzej niż na początku. Glony pojawiają się kiedy w wodzie jest więcej pokarmu niż rośliny zużywają. Jak teraz będziesz nawoził narobisz bałaganu. Możliwe, że Twoja rośliny nie wystartowały jeszcze. Co do cyjanobakterii podniesienie azotu powoduje często wysyp tych bakterii. Wnioski. Mniej światła, sprawdzić filtrację, spowodować większy ruch na tafli. Lać bakterię w dawce podwójnej podanej przez producenta. Microbelift special Blend. To najlepsze bakterie, które śmierdza jak szambo. Nie wkładać łap do akwa, nie robić zbyt częstych podmian.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #123 dnia: 02 Lutego 2020, 17:44 »
Tutaj pojawia się ciekawa kwestia w jakim akwarium para Andrao zaakceptowała by kolegów tego samego gatunku.

Tez jestem tego ciekaw.
Czas pokaze :)

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Lutego 2020, 09:14 »
No zazdroszczę Ci tak zaangażowanych w jedzenie rybek. Moja to łapczywie rzuca się tylko na żywiec.
Szczerze to chyba bym wolała żeby były mniej pazerne. Mam wrażenie że cebule bym wrzuciła do akwarium to też by zeżarły  ::) I są trochę za grube (szczególnie jedna)
Glony pojawiają się kiedy w wodzie jest więcej pokarmu niż rośliny zużywają.
Nie do końca tak jest. Jeśli chodzi o zielenice to faktycznie nadmiar mikro je powoduje. Ale przyczyn powstawania glonów jest mnóstwo. Najważniejsze to je odpowiednio zidentyfikować i znaleźć przyczynę. Może to być źle dobrane oświetlenie, niewydajna filtracja, wystarczy nawet że jakiegoś pierwiastka zabraknie i rośliny wstrzymają wzrost i już zaczną wychodzić "glony". Dlatego zamiast wróżyć z kart lepiej zrobić testy wody, zastanowić się nad oświetleniem i filtracją w baniaku.
Co do cyjanobakterii podniesienie azotu powoduje często wysyp tych bakterii.
Cyjano zwykle pojawia się przy niewykrywalnym azocie i fosforze lub przy braku azotu i wyższym fosforze. Co nie znaczy że podniesienie azotu faktycznie zlikwiduje problem, może tak być ale niekoniecznie. I jeszcze kwestia czy to na pewno cyjano.
Tak czytam Wasze posty o glonach i chciałbym dodać, że to co dzieje się u Iannera w akwa to normalny proces.
Prawda, akwarium jest świeże i nie ma co szaleć. Czekać cierpliwie aż zbiornik się ustabilizuje. Wszak wiadomo że w akwarystyce pośpiech jest wskazany tylko przy wycieraniu wody z podłogi  ;)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #125 dnia: 04 Lutego 2020, 20:56 »
"Prawda, akwarium jest świeże i nie ma co szaleć. Czekać cierpliwie aż zbiornik się ustabilizuje. Wszak wiadomo że w akwarystyce pośpiech jest wskazany tylko przy wycieraniu wody z podłogi "

Dobre, zawsze myślałem, że pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł i przy biegunce, jak sama nazwa wskazuje, a tu jeszcze jeden, dość istotny powód ;D

"Szczerze to chyba bym wolała żeby były mniej pazerne. Mam wrażenie że cebule bym wrzuciła do akwarium to też by zeżarły  ::) I są trochę za grube (szczególnie jedna)"

Niestety, moje też strasznie pazerne na żarcie i jedzą wszystko, co wpadnie do akwarium. Jak nic nie wpadnie i wystartują niepotrzebnie, to nawet liść skubną ze złością i wyplują. "Peterek" kazał trzymać reżim pokarmowy i teraz karmienie ryb to święto ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2020, 21:05 wysłana przez lanner »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #126 dnia: 05 Lutego 2020, 14:15 »
Niestety, moje też strasznie pazerne na żarcie i jedzą wszystko, co wpadnie do akwarium. Jak nic nie wpadnie i wystartują niepotrzebnie, to nawet liść skubną ze złością i wyplują. "Peterek" kazał trzymać reżim pokarmowy i teraz karmienie ryb to święto ;)

No i teraz sam widzisz dlaczego trzeba uwazac z ich karmieniem.
One szybko moga sie zamienic w tluste serdelki a tego zapewne niechcesz ;)

Glodna ryba to zdrowa ryba 8)

No wlasnie.A jak je teraz karmisz?

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Lutego 2020, 19:10 »
No i teraz sam widzisz dlaczego trzeba uwazac z ich karmieniem.
One szybko moga sie zamienic w tluste serdelki a tego zapewne niechcesz
Dokładnie :/ u mnie słabo wyszło z tymi kiryskami które musiałam dokarmiać w czasie zimowania. Teraz spróbuje je trochę odchudzić.

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #128 dnia: 05 Lutego 2020, 20:48 »
Cytuj
No wlasnie.A jak je teraz karmisz?

No cóż, co drugi dzień delikatnie. Łatwiej jest karmić drobniejszym pokarmem (Artemia, komar), bo nierówno żerują i jest szansa, że każdy spróbuje. Tylko przy karmieniu widzę 4 szt, normalnie najczęściej 2 , czasami 3, a 4 przy karmieniu. Suszony kiełż i żywy mącznik już gorzej, bo tu daje np. 8 szt mączlika, ale nie mam gwarancji, czy równo się dzielą. Dlatego wolę karmić częściej małymi porcjami. Dołączam zdjęcia , niewyraźne, bo w ruchu w czasie karmienia, ale można porównać . Trochę przypominają traszki bez nóg. Samica drobniejsza głowa, bardziej ruda, większy brzuch, mniejsze płetwy. Samce większa głowa, wyższe płetwy, ciemniejsze. Nie widzę pary, raczej przepychania samców, a samice raczej skryte. ( oczywiście to mój subiektywny opis)
Ps. Smoczyca twierdzi, że urosły. Nie należy zapominać, że niezależnie od mojego karmienia z akwarium ubyło 7 danio i 2 bocje przez 19 dni :)
Ps,Ps. Pozdrowienia dla Baalberith, znowu się panoszę , ale tu padło do mnie pytanie :D.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2020, 19:52 wysłana przez lanner »

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #129 dnia: 06 Lutego 2020, 13:34 »
Spoko haha. Ja sama nie wiem jak je teraz karmić. Temperatura 21° Myślę może na początek raz na 2 tyg, będę obserwować.
Widziałam roczne andrao na olx i przy nich moje to chudzinki  ;D czyli tragedii nie ma.
Grubasa to mam ochotę złapać w siatkę na czas karmienia, nie wiem jak to zrobić żeby jadła mniej.
Wczoraj robiłam wiosenne porządki w akwarium. Odświeżyłam mchy bo po zimowaniu brzydkie się zrobiły.  Podniosłam poziom wody i tuba korkowa wróciła, też ją mchem obsadziłam niech zarasta.
Przez moje grzebanie para chyba wzięła rozwód. Samiec ją zaatakował, znowu dostała w oko i jeszcze na boku widać okrągłe ślady paszczy... Skarpet pewnie znaleźć nie mógł xD Chciałam dobrze a wyszło jak zawsze  ::)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #130 dnia: 06 Lutego 2020, 20:04 »
Niestety, jeśli chodzi o amory, to u mnie w akwarium też posucha :). Te ryby, wskazywane jako para, w nowym akwarium straciły zapał i jest w miarę spokojnie. Nie wiem, jak wyglądają amory między channami, ale to co widzę przypomina mordobicie. Najbardziej tępiona jest najmniejsza rybcia, którą typowałbym na samicę. Konkurs na największego brutala?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #131 dnia: 07 Lutego 2020, 15:24 »
No cóż, co drugi dzień delikatnie.

I tak trzymaj.
Jak jeszcze troszke podrosna to mozesz je zaczac rzadziej karmic jak 2 razy na tydzien.
I nieboj sie,one nieschudna ;)


Temperatura 21° Myślę może na początek raz na 2 tyg, będę obserwować.

Dobry pomysl i obserwuj je.
Jak jeszcze podniesiesz im temperature to mozesz karmic czesciej jak raz na tydzien.


Nie wiem, jak wyglądają amory między channami, ale to co widzę przypomina mordobicie.

I tak wlasnie to wyglada ;)
Twoje rybki dorastaja i zaczynaja hormony pracowac.
Bedzie ustalanie hierarchi miedzy nimi i wiecej zadym.

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #132 dnia: 10 Lutego 2020, 17:21 »
Po jakiś dwóch dniach parka wróciła do siebie tylko w innym miejscu w akwarium. Samica jest co raz bardziej zadziorna do pozostałej dwójki. Samiec czasem jej pomaga, w ten sposób grubasa pięknie dzisiaj wyganiały  :D

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #133 dnia: 10 Lutego 2020, 19:00 »
Będzie sie działo  ;)
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Andrao
« Odpowiedź #134 dnia: 11 Lutego 2020, 14:18 »
Robi sie coraz ciekawiej ;)