Autor Wątek: kupię hoplias malabaricus  (Przeczytany 440 razy)

Krzychu304

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
kupię hoplias malabaricus
« dnia: 23 Września 2023, 21:17 »
Kupię samca hoplias malabaricus +20cm

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Września 2023, 21:23 »
Masz samice?
Jakie sa roznice miedzy samcem a samica?

Krzychu304

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Września 2023, 08:26 »
Ma ~39cm  ;D
Samica ma krągłą sylwetkę, samiec ma szczupłą sylwetkę, większe płetwy grzbietową i odbytową.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Września 2023, 12:37 »
Ladny potworek ;D
Nic nierobi polypterusowi?

Krzychu304

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Października 2023, 12:50 »
Trochę się rozpisze;
-poly zawsze dość dobrze go tolerowała, często leżeli jedno na drugim, czasami zdarzy się jej skubnąć jeśli poli jest wyjątkowo natarczywy ale nigdy nie odniósł w wyniku tego żadnych obrażeń. W ostatnim czasie poly dostał fazę na pływanie przy szybie tak jakby chciał uciec z akwarium i płoszy tym inne ryby co szczerze mówiąc mnie irytuje i myślę nad jego sprzedażą.
-glonek jest w większości tolerowany, chociaż czasami go przepycha gdy się jej naprzykrza.
-pawiookie mają dość długą historię konfliktu, ale od czas gdy padł samiec, samica(chciałbym sprzedać ale trochę się waham czy zrobić to gdy kupię drugiego hopka czy zanim to zrobię) przestała być agresywna i sytuacja się uspokoiła, ale hopek nadal ewidentnie jej nie lubi i przegania gdy podpłynie zbyt blisko
-inne mniejsze ryby w na ogół ignoruje nawet jeśli są dość małe by je zjeść, chociaż to się zdarza ale bardzo rzadko.
-właściciel czyli ja, hopek rozumie że jest tym mniejszym i stara się schodzić z drogi, zostałem ugryziony w sumie 3 razy, dwa podczas karmienia kiedy palec został złapany razem ze stynką i raz kiedy odławiałem sumika i przez pomyłkę złapałem hopka ręka i próbowałem wyciągnąć spod korzenia...

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Października 2023, 12:48 »
-właściciel czyli ja, hopek rozumie że jest tym mniejszym i stara się schodzić z drogi, zostałem ugryziony w sumie 3 razy, dwa podczas karmienia kiedy palec został złapany razem ze stynką i raz kiedy odławiałem sumika i przez pomyłkę złapałem hopka ręka i próbowałem wyciągnąć spod korzenia...

Dobre  ;D ;D ;D

Ja tylko raz slyszalem kilka lat temu ze ktos w akwarium rozmnozyl ten gatunek.
A wiec zycze Ci powodzenia zebys tez tego dokonal :)

Znalazlem fotke na moim laptopie tego kolesia co tego dokonal.


Krzychu304

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Października 2023, 09:03 »
Dzięki,
Hopliasy mają tę przypadłość że albo zachowują się jak totalny morderca, który rozszarpie wszystko co wpadnie do zbiornika, albo jak baranki.
Mój jest tym łagodnym, wiec jestem dobrej myśli.

Było kilka odnotowanych przypadków gdy ludzie trzymali pary, w tym na naszym podwórku(Amazonka z sąsiedniego forum, wygrzebałem nawet zdjęcie), na yt jest nagranie z tarła(całkiem pomocne gdy szukasz informacji jak określić płeć) a w Niemczech jest nawet jakaś hodowla(przynajmniej przez jakis czas dało sie tam kupić hopliasy z pokolenia f1).

Pisałem z rohem, ściąga do pl dwie sztuki, maja dolecieć 17 października.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: kupię hoplias malabaricus
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października 2023, 20:18 »
Wygląd przeraża, a co dopiero pomyśleć o tym jak ta ryba może się zachować.

Kiedyś jak byliśmy Z Peterkiem w londyńskim zoologu to mieli tam odmianę złocistą sprzedawaną jako ten pospolity, oczywiście młody/mały osobnik to był, ale Peterek od razu zauważył, ze to ta rzadka odmiana.

Twój prezentuje się niesamowicie agresywnie...łoooo...