CHANNIDAE > Club zdrowienia

Pilna sprawa channa aurantimaculata

(1/3) > >>

Basteq:
Witam niestety mam problem z moją samicą aurantimaculata Już od kilku dni ale miałem uszkodzony telefon i nie miałem jak się zalogować  do forum
Zaczęło się od jednego oka zrobiło się białe kolejny dzień kolejne oko od 2 dni blednie Może ktoś ma pojęcie co z tym zrobić ?

Admin:
Zakażenie bakteryjne, dość często zdarza się u wężogłowów.
Stąd powstają właśnie zamglone oczy.
W kilku słowach i dosadnie : syf macie Panoczku w wodzie.

Też kiedyś moja asiatika to miała: ja zastosowałem:
- podmiana wody 30%
- esha 2000

Bardzo ważne przy esha to:
- przed użyciem podgrzać do około 50 stopniu
- ja wlewałem do kubeczka trochę gorącej wody i wkładałem do tej wody buteleczkę esha.

A w tym akwa nie ma podłoża?

Basteq:
Dzięki za odpowiedź
Jestem w pracy teraz i telefon mam tylko na przerwach
Ryba jest przeniesiona do innego akwarium które miałem puste Tak podejrzewałem że to jakieś bakteryjne sprawy
W poprzednim w którym zimowała moja para jest gruba warstwa drobnego żwirku W tym które użyłem jako kwarantanna nie ma podłoża na ten moment użyłem preparatu CMF przeciwbakteryjnego
Nie wiem czy podmieniać coś ewentualnie czy przenieść do jeszcze innego akwarium i użyć
ESHA 2000?  I jak z temperaturą na ten moment 16C?I  Resztę dopiszę na następnej przerwie

Admin:
No czekamy na ta resztę...

Niskie temperatury sprzyjają zakażeniom grzybicznym i bakteryjnym.
Więc temperatura powoli w górę, lek przeciw bakteryjny i będzie dobrze.

Basteq:
Mam tą parę aurantimaculata od 3 lat Dzikie zimują u mnie w domku na ogrodzie Domek ocieplony ale nieogrzewany Od października temperatura max 18C w połowie grudnia tego roku przy mrozach spadło do 10C Wtedy stwierdziłem że wystarczy zimowania (2.5 miesiąca)  i włączyłem grzałkę w akwarium ustawioną na 18z programatorem czasowym  przy czym temperatura wody  po tygodniu osiągnęła 16-17C No i właśnie w ostatnich dniach roku zauważyłem że coś z jednym okiem u samicy jest nie tak Początkowo myślałem że to może otarła się o korzeń Później drugie oko i wiedziałem że to nie to

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej