CHANNIDAE > Powitanie

Świeżak ale nie tak do końca

(1/3) > >>

Bartosz93:
Cześć wszystkim,

Chcę rozpocząć przygodę z wężogłowami. Od lat posiadam w domu akwaria więc nie jest to mój początek z tym hobby ale nigdy dotąd nie miałem tych okazałych ryb. Jestem w trakcie zakładania największego zbiornika jaki do tej pory posiadałem. Od jakiegoś czasu poszukiwałem jakiegoś gatunku ,który sprawiłby że znów wróci ta dziecięca radość z posiadania akwarium. Szczerze mówiąc zazwyczaj szło mi to łatwo ale tym razem nie mogłem na nic sie zdecydować ,aż wpadłem na filmy z wężogłowami. Mam kilka pytań odnośnie ich hodowli oraz chciałbym zakupić ryby z pewnego źródła. Mam jeszcze około miesiąca do czasu aż wpuszczę ryby więc mam nadzieję na pomoc z waszej strony. W wolnej chwili założę wątek w dziale dla początkujących.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i liczę na miłe przyjęcie 😉

Admin:
Serwus Bartoszu,

Cieszę się, że dołączyłeś do Channa Club i znalazłeś się w tym elitarnym gronie,

Jeszcze bardziej się uśmiecham, gdy czytam, że rozpoczynasz swoją przygodę z wężogłowami ponieważ Twój początek jest również moim / Naszym początkiem hodowli Twoich wspaniałych ryb.

Będę z wielkim zainteresowaniem śledził historię Twoich podopiecznych,
Jeszcze o tym nie wiesz, ale dowiesz się i poczujesz, że channomania jest chorobą nieuleczalną, jednak jakże wspaniałą :)

Znajdziesz tutaj mnóstwo przydatnych informacji oraz poznasz wspaniałe i życzliwe Tobie osoby, które z wielkim zaangażowaniem pomogą Ci w sytuacjach, gdy będziesz tego potrzebował.

Nie wahaj się pisać, pytać, zamieszczać zdjęcia i filmy, ponieważ nie tylko ja na to liczę.

Wybór wężogłowa uzależniony jest od kilku ważnych czynników:

1. Wielkość akwarium.
2. Czy masz możliwości techniczne okresowego obniżenia temperatury w baniaku?
3. Gdy odpowiesz na dwa powyższe pytania, możesz rozpoczynać poszukiwania wężogłowa, który odpowiada warunkom jakie możesz im zapewnić oraz jaki Ci się podoba.

Bartosz93:
Dziękuję serdecznie za tak życzliwe przywitanie Adminie, nie spodziewałem się  :)

Pochłania mnie przeglądanie forum i czytanie artykułów. Mimo tego , że hodowla tego gatunku wydaje się niełatwa to nie zniechęcam się i będę próbował. Z Waszą pomocą na pewno będzie dużo łatwiej.

lanner1:
Dobry wieczór!
Od kiedy zainteresowałeś się wężogłowami, Twój świat się zmienił, już nic nie będzie takie same :).
Zazwyczaj mamy w przypadku ryb tropikalnych problemy z utrzymaniem temperatury. W tym przypadku obniżenie temperatury może być problemem. Zazwyczaj chcemy obserwować ryby. W okresie spoczynku nic się nie dzieje. Czasami dochodzę do wniosku, że akwarium powinno być zaopatrzone w kółka.  Na sezon letni do salonu, a zimą do garażu. Nie wiem, czy Domowy Organ Represji, popularnie zwany Żoną, będzie się cieszył z akwarium z obniżonym poziomem wody, zaciemnionym i z temperaturą 10 stopni. To odwrotność kaloryfera.

Bartosz93:
D.O.R. - a to dobre, u mnie ten organ działa na najwyższym poziomie ale co do akwarium to muszę przyznać, że żona sama mnie namówiła. Chociaż o namawianiu w sumie ciężko mówić. Któregoś pięknego dnia nagle powiedziała: a może byśmy sobie kiedyś zrobili jeszcze większe akwarium. Dwa razy nie musiała powtarzać :) Narazie chcę skupić się na gatunku tropikalnym aby nie utrudniać sobie sprawy zimowaniem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej