Autor Wątek: Channa gachua blue bengal  (Przeczytany 21165 razy)

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #180 dnia: 24 Lipca 2023, 20:13 »
Fotka jeszcze ciepła.
Drugie skrzypce w akwarium
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #181 dnia: 27 Lipca 2023, 12:55 »
Przetestujemy suche jedzonko
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #182 dnia: 29 Lipca 2023, 21:57 »
Widzę, że kochasz Swoje "dzieci" ;)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #183 dnia: 30 Lipca 2023, 09:15 »
Piekna fotka wspanialej ryby !  8)

A co do pokarmow suchych.
Ostatnim razem kupilem suche drewnojady i krewetki na probe.
Pokarm byl dla ptakow.
Moje africany probowaly i od razu wypluwaly.
Eksperyment sie niepowiodl ;)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #184 dnia: 30 Lipca 2023, 12:12 »
Żadna z moich ryb nie zjadła suszonego pokarmu - wyjątkiem był Gammarus gdy Pulchra była malutka. Teraz by go nie zauważyła.
Poluję na żywego Gammarusa. Widziałem oferty.
200 litrów

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #185 dnia: 01 Sierpnia 2023, 21:12 »
Gustaw (ch. andrao) nie wybrzydza. Je suche, a nawet z dna granulat. Musiałem przestać karmić inne ryby, bo podżerał i tył, tył........aż utył. A kardynałów nadal nie rusza.

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #186 dnia: 03 Sierpnia 2023, 07:57 »
Moje łobuzy zjadają wszysyko.
Ale najlepiej rzucają sie na świerszcze.
Muchy wodne natomiast są dobre bo jest to drobny pokarm i wpada w różne zakamarki na tafli jak i na dnie akwa co powoduje że zmusza channy do poszukiwań tych drobinek. Plusem jest to że gurami też z tego korzystają.
Podobna sytuacja jest z suszoną ochotką. To musi dla nich ładnie pachnieć.
Z larwą jedwabnika jak i mącznika trzeba mocno uważać bo powoli go trawią z tego co zauważyłem.
Najlepsze jest to że gdy zobaczą mnie to w mgnieniu oka kręcą sie przy przedniej szybie a jak rusze szufladą tam gdzie mam robaki to już wogóle jest szał
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2023, 08:02 wysłana przez Duchu »
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #187 dnia: 07 Sierpnia 2023, 17:50 »
Aktualizacja  ;)
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #188 dnia: 10 Sierpnia 2023, 21:13 »
Aktualizacja  ;)

WOW !  8)
Nic dodac,nic ujac !
Fantastyczne !

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #189 dnia: 02 Października 2023, 22:41 »
Piękne akwarium i ryby. Widziałem Twoje akwarium na YouTube. Piękne ujęcia. W sumie te obrazki pchnęły mnie do tego żeby założyć akwarium dla tych ryb. Dzięki za inspirację. Pozdrawiam i oczywiście subskrybuje na Youtube. Czekam na kolejne filmy.

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #190 dnia: 03 Października 2023, 08:14 »
Piękne akwarium i ryby. Widziałem Twoje akwarium na YouTube. Piękne ujęcia. W sumie te obrazki pchnęły mnie do tego żeby założyć akwarium dla tych ryb. Dzięki za inspirację. Pozdrawiam i oczywiście subskrybuje na Youtube. Czekam na kolejne filmy.
Fajnie że Ci sie podoba i inspiruje Cie moja praca z tymi pięknymi rybami ale to głównie ich zasługa. Wystarczy im stworzyć warunki i święty spokój a pokażą ogrom zachowań do obserwacji.
Uważaj bo zostaną w Twojej głowie na zawsze  :P
Mnie zainspirował mój mentor w tej dziedzinie czyli Peterek i po części to jego zasługa że akwarium i ryby wyglądają tak jak teraz. Właśnie tak to działa nieuleczalna choroba channomaniaka.
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2023, 10:41 wysłana przez Duchu »
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #191 dnia: 06 Października 2023, 12:29 »
Mnie zainspirował mój mentor w tej dziedzinie czyli Peterek i po części to jego zasługa że akwarium i ryby wyglądają tak jak teraz. Właśnie tak to działa nieuleczalna choroba channomaniaka.

Dzieki ! :-[
Ale cala zasluga nalezy do Ciebie bo ja takiego fantastycznego zbiornika bym niestworzyl jak Ty.
To Ty masz ten dar a nie ja ;)
Ja Cie tylko zarazilem tym wirusem a wirus juz sam reszte dokonal z Toba ;D

Jakies nowinki z zycia rodzinki Bengalow?


Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #192 dnia: 28 Listopada 2023, 19:14 »
Przycinka i odrazy coś widać  ;)
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #193 dnia: 28 Listopada 2023, 22:45 »
Robi wrażenie, taki microkosmos.
Ja po zarośnięciu akwarium mam cały czas problem z cyjanobacteriami. Zaciemnianie zbiornika, spirytus salicylowy (bo to składnik różnych preparatów) nic nie daje. Zdenerwowałem channy , bo ruszyłem bardziej wodę filtrem, napowietrzaniem i nadal efektów zadawalających nie widzę. Jeśli chodzi o NO3 to zero. 5 ryb nie produkuje tyle, żeby zabrudzić wodę a zachwaszczenie pistią zrobiło swoje-woda bez zanieczyszczeń, bo rośliny pożarły.  Ale problem jest. Jak ruszę wodę zabierając nadmiar roślin, to zapach jak u Shreka na bagnie. Smoczyca nosem kręci, bo zapaszek się po domu rozchodzi. Tak na poważnie, to nie wiem, jak wyziewy tych sinic wpływają na ryby i na mnie. Raz zatarłem oczy i zaniewidzałem. Miałem tak spuchnięte, jakbym skoczył na chwilę do kumpla i wrócił za tydzień i wpadł w ręce Smoczycy :). Po grzebaniu w akwarium ręce pieką, jakbym wsadził w pokrzywy. Co z tym zrobić? Jakieś rady?

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #194 dnia: 29 Listopada 2023, 19:48 »
Robi wrażenie, taki microkosmos.
Ja po zarośnięciu akwarium mam cały czas problem z cyjanobacteriami. Zaciemnianie zbiornika, spirytus salicylowy (bo to składnik różnych preparatów) nic nie daje. Zdenerwowałem channy , bo ruszyłem bardziej wodę filtrem, napowietrzaniem i nadal efektów zadawalających nie widzę. Jeśli chodzi o NO3 to zero. 5 ryb nie produkuje tyle, żeby zabrudzić wodę a zachwaszczenie pistią zrobiło swoje-woda bez zanieczyszczeń, bo rośliny pożarły.  Ale problem jest. Jak ruszę wodę zabierając nadmiar roślin, to zapach jak u Shreka na bagnie. Smoczyca nosem kręci, bo zapaszek się po domu rozchodzi. Tak na poważnie, to nie wiem, jak wyziewy tych sinic wpływają na ryby i na mnie. Raz zatarłem oczy i zaniewidzałem. Miałem tak spuchnięte, jakbym skoczył na chwilę do kumpla i wrócił za tydzień i wpadł w ręce Smoczycy :). Po grzebaniu w akwarium ręce pieką, jakbym wsadził w pokrzywy. Co z tym zrobić? Jakieś rady?
Używasz kamienia napowietrzajego?
Co tam pracuje jako biologia?
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2023, 19:56 wysłana przez Duchu »
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek