Autor Wątek: 720l - Channa gachua  (Przeczytany 2351 razy)

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
720l - Channa gachua
« dnia: 08 Czerwca 2023, 13:46 »
Po wielu perypetiach akwarium w końcu dotarło i je zalałem, teraz dojrzewa a w przyszłym tygodniu pewnie wpuszczę wężogłowy. Ostatecznie stanęło na channa gachua ponieważ są dostępne i w dobrej cenie. Ciekaw jestem jak na początku bedzie to wyglądało. Akwarium spore a kilka małych kijanek bedzie sie tam plątało.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2023, 09:51 wysłana przez Peterek »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwca 2023, 23:10 »
Teraz na olx są dostępne Laos fireback za130 zł już podrosniete .  Na początek przygody super  gatunek... sprzedawca też ok chociaż przekręcenie nazwy  w tytule może odstraszyć, ale brałem kiedyś już od niego i ma dostęp do ryb których np Krzysiek z Plaszczki nie sprowadzi.

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca 2023, 11:03 »
Tak widziałem je ale już zamówiłem te Gachua i dziś mają do mnie trafić. Zobaczymy co z nich wyrośnie. Zdjęcia rodziców widziałem i jak najbardziej pasowałyby mi takie.

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwca 2023, 18:02 »
Gdzieś tu są  ;D 10szt. Trzeba dobrze szukać :)

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwca 2023, 18:05 »
Miało być ze zdjęciem

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwca 2023, 18:25 »
Dziś już śmigają po całym akwarium. Świetny widok, myślałem że będą przyklejone do dna a okazuję się, że są mega ciekawskie i wszędobylskie. Wcinały już wodziebia i troche suchej karmy od hikari.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwca 2023, 14:13 »
No tak, na początku wszyscy mieliśmy płaskie nosy ( od przyklejania się do akwarium podglądając)  ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwca 2023, 22:47 »
Maja sie gdzie poganiac i wyszalec :)
Czy bedziesz cos jeszcze dorzucal do wystroju akwa?

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipca 2023, 19:30 »
Narazie nie, jedyne co do dorzuciłem to trochę roślin powierzchniowych. Bardziej liczę na to ,że zarośnie roślinnością. Ale jak narazie rośliny przy tym świetle nie szaleją więc zobaczę jak to bedzie wyglądało za jakiś czas. Na tą chwilę woda zabarwiła się od korzeni i zrobiło się ciemno ale widzę ,że rybom to służy. Rosną jak na drożdżach 🙂

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipca 2023, 11:57 »
Wrzuc jakas fotke jak to wyglada na dzien dzisiejszy.

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lipca 2023, 23:04 »
Tak to wygląda teraz:
Rybki bardzo żarłoczne i aktywne w ciągu dnia. Jak ja to mówię 'interaktywne' tam gdzie ktoś podejdzie zaraz wszystkie czekają aż coś wpadnie do wody. Nie widzę u nich żadnego lęku, dzieciaki wsadzają nos w szybę a wężyki robią to samo tylko z drugiej strony. Myślę, że z wiekiem staną się bardziej zachowawcze jak to z większością ryb bywa. Chociaż wolałbym żeby już tak zostało.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lipca 2023, 23:04 »
Fajnie te korzenie wyglądają. Niestety , jak to w życiu bywa, coś za coś. Pojedyncza ryba w kostce wody- zawsze widoczna w kontakcie z opiekunem, grupa ryb w "sterylnym" akwarium z paroma korzeniami - dobry widok na stado lub zarośnięte bagno, a ryby widoczne tylko przy karmieniu. Wybór należy do nas, a o gustach bodajże się nie dyskutuje.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lipca 2023, 22:34 »
Tak jak Lanner1 napisal to super wygladaja te korzenie.
Rybki maja mnostwo wolnego miejsca do plywania.
Malo kryjowek ale skoro piszesz ze wogole sie nieboja to znaczy ze im taki wystroj pasuje :)

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipca 2023, 22:08 »
Trochę zarośnie i będzie wiecej kryjówek. Rośliny pływające też widzę ,że powoli się rozrastają. Narazie nie kombinuje i czekam jak z czasem będzie się to rozwijało. Właśnie na efekt takiego kawałka bagna liczę. Na to wygląda ,że czują się dobrze. Nieustannie szukają jedzenia. Właściwie to 90% czasu spędzają właśnie w tej wolnej przestrzeni bez kryjówek.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: 720- Channa gachua
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipca 2023, 11:21 »
Uważam, że warto przenieść ten wątek do nowego/właściwego działu 😁
200 litrów