Autor Wątek: Krewetki  (Przeczytany 2955 razy)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sierpnia 2018, 10:52 »
Moje Busze krewetki (białe z Biedronki. Lidla) jedzą - oczywiście trzeba je rozdrobnić.
200 litrów

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Sierpnia 2018, 12:39 »
Moje Busze krewetki (białe z Biedronki. Lidla) jedzą - oczywiście trzeba je rozdrobnić.
Już wiem co ryby dostaną w niedzielę  ;)

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Kwietnia 2019, 19:52 »
Dzisiaj moja chanka dostała krewetki ze sklepu akwarystycznego. Ostatnim razem obierałem je całe z pancerzyka, ale zajmowało to sporo czasu. Dzisiaj natomiast po przeczytaniu postów o pozytywnym wpływie chityny na przewód pokarmowy i trawienie u ryb postanowiłem oderwać tylko łebki z kończynami i podałem odwłoki w pancerzyku. Ryba zjadła wszystko bez grymaszenia. Poobserwuję i może uda mi się stwierdzić jaki wpływ ma chityna na konsystencję, kształt i częstotliwość wypróżnień. Poniżej zdjęcia krewetek.

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Kwietnia 2019, 08:27 »
Auranti zgubiła już brzuch po wczorajszym obiadku. Chityna na pewno przyspiesza pasaż jelitowy. Bałem się, że może spowodować ewentualną niedrożność, jednak niepotrzebnie. W naturze nikt nie obiera im owadów z pacerzy, więc ja też raczej robić tego nie będę😉

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Kwietnia 2019, 14:06 »
Hmm to może ja też nie będę ściągał pancerzy ani odcinał głów i spróbuję tak zapodać:)
Matti

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Kwietnia 2019, 16:18 »
Poobserwuję i może uda mi się stwierdzić jaki wpływ ma chityna na konsystencję, kształt i częstotliwość wypróżnień.

Od kiedy zaczalem hodowle wezoglowow czyli jakies 9 lat temu to moze widzialem 1-2 razy jak Channa stawiala klocka ;)
One sie wstydza i wala wtedy kiedy my niepodgladamy ;D


W naturze nikt nie obiera im owadów z pacerzy, więc ja też raczej robić tego nie będę😉

Swieta prawda :)


Hmm to może ja też nie będę ściągał pancerzy ani odcinał głów i spróbuję tak zapodać:)

Pewnie.
Wrzucaj w calosci.