Autor Wątek: Eksperymentalna dieta dla moich wężogłów - Reptiles Carnivore soft line  (Przeczytany 2297 razy)

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Dzisiaj zakupiłem karmę dla jaszczurek, którą zacząłem podawać channom.
Skład całkiem niezły, czyli:
- suszone świerszcze
- suszone mączniaki
- produkty rybne
- mięczaki
- roślinne ekstrakty proteinowe
- skorupiaki, w tym krewetki, gammarus, kryl
- algi
- drożdże
- minerały i witaminy
Te pałeczki widoczne na zdjęciu są mięciutkie i nie wymagają namaczania.
Wszystko z tego pokarmu zostało już spróbowane przez ryby, jedynie świersze nie zostały zjedzone, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia i lekkiej głodówki, wtedy zjedzą wszystko.
Co Wy na ten pomysł?

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Yt
Moje chanki nawet nie zerkną na sztuczny pokarm.
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Jak wrzuciłem sztuczny pokarm dla Buszy to Obscura spojrzała na mnie z pogardą. Sztuczne żarcie zjadły tylko Delhezi z dna.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Wyglada dobrze.
Moze byc ciekawa alternatywa dla wezoglowow jesli oczywiscie beda chcialy to jesc ;)
Ale jak sie je przyzwyczai od malego to pewnie beda jadly.
Ktore ryby jadly ten pokarm u Ciebie?

PS.Ostatnio ktos testowal dla smokow pokarm dla kotow czy psow i test wypadl dobrze :)

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
ten pokarm tonie czy się unosi na powierzchni ?
Pozdrawiam,
Monia

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Wszystkie składowe pokarmu pływają po powierzchni. Wszystkie rybcie zjadły suszone mączniaki, gachua zjadły też sticksy, a świerszczy nikt nie ruszył.
Trochę głodówki i zjedzą wszystko. Do menu dzisiaj dołączyłem suszonego gammarusa i mrożone mięso małży.
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2019, 21:14 wysłana przez Wojtek G. »

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Czyli niestety smoki nie tkną i u mnie to jedynie pawice i busze się rzucą na żarcie - a tutaj akurat problemu nie mam bo żrą wszystko ...
Pozdrawiam,
Monia

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Kiedyś miałem w akwarium senegalska z pielęgnicami: Sajicą, Zebrą, Niebieskołuską, Acarą Błękitną. Był też Kiryśnik. Największy problem był właśnie z tym by nakarmić smoka. Nie miał szans w wyścigu do jedzenia. Jedyną szansą było rzucanie dużej ilości pokarmu co z kolei syfiło wodę.
200 litrów

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Świetny pomysł z tym pokarmem, skoro jedzą prawie wszystko to znaczy, że smakuje i można używać dla naszych chann i smoków,
Jak będę w jakimś zoologu to spojrzę na ten pokarm i wypróbuje,
Dziękuje Ci, że podzieliłeś się Nami swoim pomysłem i doświadczeniem związanym z tym pokarmem.

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Z moich obserwacji wynika, że dużo zależy od tego czy wcześniej były karmione sztuczny pokarmem. Gachua z relacji poprzedniego właściciela były karmione sticksami dla arowan i u mnie również nie było problemu ze sztuczną karmą, natomiast auranti musiała być po długim poście żeby skubnąć co nieco. Natomiast świerszcze i mączniki z tej mieszanki jadła bez problemu.