Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Wężogłowy / Odp: Moje Channa pulchra.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 23 Marca 2024, 17:52 »
Bardzo grzeczne, szybkie, żarłoczne, lekkie przepychanki. Pływają z glonojadami i zero agresji. Chciałem dodać dość duże bocje siatkowane. Myślałem, że przegryzą worek ???
22
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 23 Marca 2024, 17:50 »
Chińska para na tę chwilę raczej nie istnieje. W nowym akwarium się pogubiły w uczuciach. Jedną widzę razem z Tajwanką, a druga tylko przy karmieniu z uszkodzonymi płetwami, bardzo płochliwa. Na ostatnim zdjęciu niewyraźna sylwetka.
23
Wężogłowy / Odp: Moja Tajwanka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lanner1 dnia 23 Marca 2024, 17:43 »
Cześć Peterek. Tu umieszczę filmik z takiego spotkania. Niestety, co zresztą zrozumiałe, największą aktywność wykazują przy karmieniu. Miałem przyspieszyć wzrost tych młodych, rosną jak na drożdżach, ale tyją. Poziom agresji Tajwanki niski, ale potrafi delikatnie pogonić. Jak Chinka się rozbestwiła, to Tajwanka jakby wycofana.
24
Wężogłowy / Odp: Moja Tajwanka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 17:27 »
Patrząc po wielkości obu rybek, lepiej żeby Chinka nie startowała do bójki. U Ciebie Tajwan wygra.

Albo moze byc na odwrot bo niewiemy czy tajwanka ma ten sam poziom agresjii jak chinka.
Ci co mieli u siebie odmiane chinska pisali ze one potrafia zabic inna rybe wieksza od siebie.
Wiec rozmiar moze tu niemiec takiego znaczenia......
Ale to sa wszystko tylko nasze domysly bo tak naprawde to nigdy nieslyszalem o takim polaczeniu jakie ma Lanner u siebie i to on nam wszystko powie ze swoich obserwacji.
Trzymam dalej mocno kciuki za udany eksperyment ;D
25
Wężogłowy / Odp: Moja Tajwanka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 17:19 »
Fajnie Ci teraz wyszly te fotki bo ladnie widac obie odmiany asiatica.
Ja jestem ciekawy czy chinki traktuja tajwanke jako inny gatunek czy jednak swojego brata/siostre ale bardziej wyrosnietego ;)

Ogolnie to zazdroszcze Ci takiej obserwacji bo jak piszesz wiele sie dzieje i zmienia.
Juz trzymanie grupki mlodych asiatica lub parki to taka cykajaca bomba zegarowa ktora moze kiedys eksplodowac a u Ciebie jest z dodatkowym tajwanskim zapalnikiem ;D
Wiec musisz byc czujny i przygotowany do wylowienia ktorejs z ryb w razie wojny.



Jedna z Chinek wykazuje coraz więcej odwagi i pojawia się w wolnej przestrzeni do pływania. Dziś nawet postawiła się Tajwance. Może ktoś ma pomysł jaka to płeć.

Ja uwazam ze to moze byc samiczka sadzac po jej zachowaniu....
26
Wężogłowy / Odp: Channy azjatica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 17:03 »
Co do plci to niemam pojecia.
To jeszcze mlode rybki i wszystko u nich mozliwe.
Bardzo fajnie wyszla Ci fotka nr3.

Jak teraz Chinska parka sie zachowuje?
27
Wężogłowy / Odp: Channa bipuli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 16:57 »
Ponadto ryba musi znajdować się we właściwym miejscu pod lampą 🤣

To prawda ;D


Ten wyraźny niebieski kolor uzyskują tylko przez około jeden dzień po dużej podmianie wody.


Interesujace.


W cieniu roślin lub rur korkowych na powierzchni nie świeci tak mocno  :D

Mam to samo u siebie.
Ciezko wtedy zrobic dobra fotke i pokazac piekne ubarwienie.
28
Akwaria / Odp: 720l - Channa gachua
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 16:52 »
Baniak pieknie Ci zarasta i ta dzungla robi swietne wrazenie !  8)
Ryby super sie w nim prezentuja.

Szkoda jakby trzcinniak Ci uciekl bo to interesujace stworzenie jest.....
Ale pamietam ze moj tez probowal uciekac na poczatku ale mu przeszlo pozniej.
Tylko ja mialem nizszy poziom wody.

Ja mialem kiedys Macrognathus pancalus z Channa bankanensis(znany diabel wsrod wezoglowow).
I wegorek byl jedna z nielicznych ryb ktora ta channa tolerowala.
Zero problemow miedzy nimi.
Takze mozesz sprobowac.

Moj byly wegorek ;D

29
Wężogłowy / Odp: Moje Channa sp. Laos fireback
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 16:35 »
Samica przy szybie cały czas, samiec bardziej dyskretny, ale wystarczy podnieść klapę i przypływa do jedzenia.

Moja samica i samiec Parachanna africana identycznie sie zachowywaly :)
30
Wężogłowy / Odp: Moje Channa pulchra.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Peterek dnia 23 Marca 2024, 16:33 »
Kominek czynny. W poprzednim akwarium podnosił temperaturę o 1 stopień. Miałem dobrą izolację dna, a temperatura rosła, bo przednia szyba była owiewana przez ciepłe powietrze. Z tym, że tam pływało Malawi, a później dyskowce. Wzrost temperatury nie był problemem. Gorzej z różnicą temperatury i zagrożeniem pęknięcia szyby.

Rozumiem.


Jak teraz maluchy sie zachowuja?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10