Autor Wątek: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode  (Przeczytany 7929 razy)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maja 2018, 22:34 »
O akwarium szczegółowo napiszę coś jutro. Musze sprawdzić w archiwum bo już nie pamiętam jaki filtr i jaki podłoże dokładnie. Zakładane było 1 stycznia 2016r. więc niedługo dwa i pół roku będzie miało.

 
Pytanie mi się nasuwa.Czy takie maluchy oddychają już powietrzem atmosferycznym?
Hmmm. Nie wiem. Zapodałem im już dzisiaj larwy węgorka. Ciężko było zauważyć czy je łapią, ale gdzieniegdzie małe banieczki z pyszczków wylatywały więc pewnie próbowały atakować.

Ogólnie zaopatrzyłem się w hodowle węgorka, grindala i albidusa. Ryby cały czas dzisiaj pod powierzchnią przebywają.

I jeszcze dzięki za gratki, tym którym jeszcze nie dziękowałem. ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2018, 22:36 wysłana przez cthulhu »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Maja 2018, 01:28 »
Pytanie mi się nasuwa.Czy takie maluchy oddychają już powietrzem atmosferycznym?

Pewnie tak gdyz niektorzy hodowcy po urodzieniu sie mlodych opuszczaja poziom wody zeby maluchy mialy blizej do tafli.

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Yt
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Maja 2018, 01:44 »
Czyli od wyklucia natlenienie wody niema znaczenia
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maja 2018, 09:23 »
Czyli od wyklucia natlenienie wody niema znaczenia

Mysle iz Cthulhu moze nam odpowiedziec na te pytanie bo widzi mlode jak sie zachowuja na zywo ;)
Pamietam,ze niektorzy trzymaja wezoglowy wogole bez zadnych filtrow tylko wlasnie niepamietam czy maja tam maluchy.....

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maja 2018, 09:54 »
U mnie woda jest minimalnie natleniona. Nie mam żadnych pompek. Delikatny ruch na tafli wody wywołuje wylot wody z filtra, ale jest on naprawdę minimalny i ograniczony sporą ilością roślin pływających na powierzchni. Gdy się rośliny rozrastają to na 90% powierzchni powstaje całkowity brak ruchy tafli. Wtedy na tafli tworzy się niezbyt ciekawie wyglądający kożuch, zawiesina. Usuwam ją mechanicznie raz na jakiś i przerzedzam wtedy rośliny. Obecnie mam sporą dżungle i już powinienem zrobić przecinkę, ale z racji młodych nie grzebie w akwarium.

Natomiast za filtrację odpowiada Aquael Turbofiltr 1000. W sumie tylko gąbka, bo ceramika mi się nie mieści na wysokość.
Odnośnie akwarium to kupowałem ja jako 112l panoramiczne z pokrywą, ale po zmierzeniu wymiarów mam wątpliwości czy faktycznie ma tyle. Wymiary 80x30x40. Podłoże jakieś AZOO substrat. Już dawno pewnie został wyjałowiony bo od początku zalewam je kranówą.

Z roślin to prym wiodą ekspansywna Valisneria i mikrozoria. Jest jakaś żabienica i rogatek jednak te rośliny wegetują z braku światła, a rogatek często mi gnije. Oświetlenie 2xT8 podstawowe w pokrywie i dokładana jedna T5.

Ogólnie akwarium to pewnie mało natleniona dżungla z dużą ilością zakamarków - kokosy, korzenie, ogólnie ciasnota. Poniżej zdjęcie akwarium.

20 maj
Narybek pływa już w coraz większym rozproszeniu, pod powierzchnią wśród roślin. Trudniej go wypatrzeć bo odsunął się w głąb od przedniej szyby. Staram się liczyć ryby w obawie, czy czasem nie maleje nikłe z samego początku stado (porównując do filmów z YT), jedna jest to niemożliwe. Wczoraj nie karmiłem węgorkiem bo widziałem, że narybek "smyra" dorosłe, więc może je podskubuje. Z każdym dniem coraz bardziej się martwię czy uda mi się je odchować. (kiedyś hodowałem bojki. Niby łatwizna, ale tylko ok. 20 szt. mi przeżyło)

 

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maja 2018, 19:45 »
Akwarium pieknie sie prezentuje 8)
Fajna dzungla.
Nic sie niemartw co do mlodych.
Jesli teraz ich nieodchowasz to one szybko znowu podejda pewnie do tarla
Ty sie lepiej martw o to,co Ty zrobisz z taka iloscia mlodych po kilku tarlach :P
Czy Windus jest juz zwarty i gotowy? ;)

Co do obliczenia litrow w akwa to potrzebujesz jeszcze wysokosc i grubosc szyby jesli znasz lub zmierzysz :)
http://akwanet.pl/utility/calc.php

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Maja 2018, 00:03 »
Zasieki w tym akwarium są wyśmienite i samo podejście do tarła popiera tezę, że im dobrze w tej aranżacji,
Moim zdaniem tej wielkości narybek da sobie radę, najważniejsze teraz to zapewnić im jak najwięcej spokoju i nie ingerować w akwarium,
Dostarczać pokarm i kręcić filmy  :)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Maja 2018, 07:57 »
25 maj
Narybek pływa już w znacznym rozproszeniu. Małe rybki mają duże łby w porównaniu do reszty ciała. Codziennie są karmione larwami węgorka. Podczas karmienia widać, jak łapią pyszczkami pokarm. Poniżej właśnie filmik z wczorajszego karmienia. Co prawda słabo na nim widać, bo telefonem kręcone. Pewnie gdy ryby będą większe i przejdą na grindale lub albidusy będzie co oglądać.


Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Maja 2018, 08:08 »
Świetne ryby. Masz przy czym usiąść na kilka chwil 😉
Pozdrawiam,
Monia

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Maja 2018, 08:25 »
Z przyjenością oglądałem film z karmienia,
Świetnie to wygląda gdy "przedszkolaki" zajadają...

Cytuj
Codziennie są karmione larwami węgorka.
A na filmie bardziej mi się skojarzył ten pokarm z artemią niż z nicieniami,

Czy jesteś w stanie oszacować ilość narybku?

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Maja 2018, 12:49 »
25-30 szt.- tak jak szacowałem wcześniej. Mało, ale cieszą.  ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Maja 2018, 23:45 »
Wszystko widac jak te plemniki jedza ;D
Fajny podklad muzyczny 8)
A jak ogolnie rodzice sie zachowuja w stosunku do nich?

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Maja 2018, 15:41 »
Rodzice widać, że podchodzą opiekuńczo do potomstwa. Przeważnie zawsze jedno z nich jest w pobliżu małych. Co prawda młode nie pływają już  ławicą przy rodzicach, ale mimo rozproszonej grupy przebywają w otoczeniu rodzica. Gdy podchodzę do akwarium wtedy oboje -samiec i samica pilnują młodych bacznie patrząc co robię.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Maja 2018, 22:50 »
Tylko Ci pozazdroscic tych obserwacji 8)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Czerwca 2018, 09:52 »
Jak się miewają przedszkolaki?
Jakie masz nowe spostrzeżenia? I najważniejsze - czy zmieniłeś pokarm dla maluchów?
Pytam, ponieważ znajomy z Pl opowiadał mi, a zarazem polecał suszoną i tartą wątrobę ( nie pamiętam jakiego zwierza ) którą kupuje w sklepie.