GALERIA - NASZE RYBY > Inne ryby

Buszowiec Ostropyski - Ctenopoma Acutirostre

(1/41) > >>

Tomaso:
Jak już tak ochoczo opisujemy inne gatunki niż nasze Wężogłowy to postanowiłem dodać do listy Buszowce Ostropyskie. Z ogólnych wiadomości ryby należą do rodziny błędnikowatych. Pochodzą z Afryki gdzie zamieszkuję rzeki, jeziora i rozlewiska. Więcej ogólników pisać nie będę bo opisy są ogólnie dostępne.
Podzielę się tutaj moimi spostrzeżeniami odnośnie tych uroczych drapieżników.
W akwariach rybki te osiągają ok 15 cm. Spotyka się jednak nawet osobniki o rozmiarze 20 cm.
Moje 5 sztuk, które pływa w 450l mają rozmiary od 13 do 14 cm.
Rybka całkiem aktywna, żarłoczna. Bardzo ciekawe zachowania można obserwować gdy pływają w grupie i się przepychają walcząc o kryjówki w korzeniach. Z zachowania raczej delikatne, nie umieszczałbym z agresywnymi terytorialnym osobnikami. Na zdjęciu jeden z kompani w towrzystwie Obscury.

Peterek:
Fajnie Tomaso ze zalozyles o nich temat 8)
Ja mam w akwa 2 sztuki.
Wydaje mi sie iz jest to parka.
Ciagle plywaja razem,ganiaja sie,podskubuja sie i tancza razem.
Maja tez inne ubarwienie.
Mniejsza sztuka ma przepiekny i wyrazisty wzorek a wieksza jest ciemniejsza i ten wzore/plamy sa slabe.
Sa to ciekawe ryby,bardzo spokojne,jedza wszystko i sa aktywne 8)
Maja wielkie oczy porownujac do reszty ciala ktorymi obserwuja wszystko dookola.
Maja jakies 8-12cm.

Na fotce mniejsza ryba z ladniejszym i wyrazistym wzorkiem.

Peterek:
A tutaj wieksza sztuka ze slabszym wzorkiem i ubarwieniem.

Tomaso:
U mnie też pojawia się różnica w ubarwieniu. Jak u Ciebie rybki non stop tańczą i się przepychają ale robią to bardzo delikatnie jak porównam do pielęgnic z Ameryki.

Peterek:

--- Cytat: Tomaso w 21 Czerwca 2018, 12:11 ---Jak u Ciebie rybki non stop tańczą i się przepychają ale robią to bardzo delikatnie

--- Koniec cytatu ---

Zgadza sie.
Robia to bardzo delikatnie.
Niema zadnych postrzepionych pletw czy brak w luskach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej