Autor Wątek: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica  (Przeczytany 11981 razy)

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Lutego 2019, 21:57 »
Zarąbisty opis :)

Pytanie jak to wszystko zrealizować a przynajmniej większość z tego :)
Matti

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Lutego 2019, 02:16 »

Pytanie jak to wszystko zrealizować a przynajmniej większość z tego :)

No jak właśnie?? :-\

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Lutego 2019, 14:47 »
Urwis,alez Cie ponioslo i sie rozpisales ! :o
Musze znalezc wiecej wolnego czasu zeby to sobie na spokojnie wszystko przeczytac i przemyslec ;)

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Lutego 2019, 17:18 »
Nie nie nie 😎żeby nie było . Ja to tylko znalazłem 😇😇😇

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #79 dnia: 09 Lutego 2019, 20:04 »
Nie nie nie 😎żeby nie było . Ja to tylko znalazłem 😇😇😇

 ;D ;D ;D


Przeczytalem sobie wszystko na spokojnie przy piwku :)
Bardzo interesujacy temat 8)
Mysle iz moge kilka porad zastosowac z moimi Parachanna africana w pore deszczowa.


Wpadł mi w oko artykuł co prawda nie o azjatkach a o innych rybach ale myślę że każdy go z przyjemnością przeczyta i w ten sposób może swoim pociechom przybliżyć naturalne środowisko.W sumie to chyba warto by założyć nowy temat; ROZMNAŻANIE-PORADY I UWAGI ;)

Super pomysl :)
Podaj prosze imie i nazwisko czy nick autora oraz link do strony skad to wytrzasnales.

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Lutego 2019, 15:20 »
No i mam dylemat😎 Od samego początku było wiadomo że szkło będzie przeznaczone dla jednej pary i miała się sama wyłonić drogą eliminacji. Niestety jednak nie chcę patrzeć na te walki 2 samców. Jak się tłuką to jest taki dźwięk jak bym tłuczkiem do mięsa w suchy kołek pukał.
Więc jest samica i 3 samce(jeden samiec jest połową pozostałych dwóch i siedzi cały czas schowany i wypływa tylko na szamę więc jego nie liczę)
Pozostałe dwa między sobą rywalizują i na zmianę podpływają do samicy. Puszą się i prężà a samica odwzajemnia „amory” Tak samo przy jednym i drugim ale jak podbiją oba na raz to zaczyna się bitwa którą samica obserwuje z daleka.Wiem że któregoś pięknego dnia wstanę i jednego nie będzie a wolałbym go oddać bo nawet mam komu😎 Jeden jest ciut większy i ładniejszy więc tego bym zostawił . Jak Myślicie ?? Jak zostawię taki duet to będzie para??Mam qrwa gwoździa zabitego i niewiem co zrobić........

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Lutego 2019, 15:56 »
Ja bym na Twoim miejscu nic niezmienial bo mozesz tyko pogorszyc sytuacje miedzy rybami (zaburzyc hierarchie) i wtedy bedzie problem.
Zostaw jak jest i natura to zalatwi za Ciebie.
Jak sie dobierze parka i bedziesz widzial iz 2 ryby razem zaczynaja mocno tluc reszte to wtedy mozesz wylowic reszte ale nieteraz bo niemasz jeszcze parki.

A co zrobisz jak wylowisz tego samca ktore upatrzyla sobie samica i niebedzie chciala innego? ;)
Powiem Ci iz samica moze atakowac reszte ryb jak bedzie chciala bo to nic niezwyklego u nich.
Moze tez tak byc iz wylowisz jednego samca i nowy samiec Alfa okaze sie wariatem i bedzie katowal reszte ryb niepatrzac czy samiec czy samica.
Nieryzykuj i zostaw jak jest.

Takie walki samcow co piszesz to jeszcze nic w porownaniu co moze zrobic dobrana parka z reszta ryb :P

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Lutego 2019, 16:23 »
Ja bym na Twoim miejscu nic niezmienial bo mozesz tyko pogorszyc sytuacje miedzy rybami (zaburzyc hierarchie) i wtedy bedzie problem.
Zostaw jak jest i natura to zalatwi za Ciebie.
Jak sie dobierze parka i bedziesz widzial iz 2 ryby razem zaczynaja mocno tluc reszte to wtedy mozesz wylowic reszte ale nieteraz bo niemasz jeszcze parki.

A co zrobisz jak wylowisz tego samca ktore upatrzyla sobie samica i niebedzie chciala innego? ;)
Powiem Ci iz samica moze atakowac reszte ryb jak bedzie chciala bo to nic niezwyklego u nich.
Moze tez tak byc iz wylowisz jednego samca i nowy samiec Alfa okaze sie wariatem i bedzie katowal reszte ryb niepatrzac czy samiec czy samica.
Nieryzykuj i zostaw jak jest.

Takie walki samcow co piszesz to jeszcze nic w porownaniu co moze zrobic dobrana parka z reszta ryb :P



Dzięki za podpowiedź. Tak też uczynię choć z pewną zmianą. Szkoda mi tego najmniejszego bo nawet szamę udaje mu się złapać jak się reszta nażre , więc go oddam i zostanie królem w 250l bo teraz jest NIKIM ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Lutego 2019, 16:41 »
Dzięki za podpowiedź. Tak też uczynię choć z pewną zmianą. Szkoda mi tego najmniejszego bo nawet szamę udaje mu się złapać jak się reszta nażre , więc go oddam i zostanie królem w 250l bo teraz jest NIKIM ;D

No problemo :)
Jak oddasz ta najmniejsza sztuke to zostana 3 w akwa?

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Lutego 2019, 16:46 »
No problemo :)
Jak oddasz ta najmniejsza sztuke to zostana 3 w akwa?

Oprócz 3 bocji,3 kosiarek i parki zbrojników to tak. zostaną 3 węże

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Lutego 2019, 16:56 »
Zrobisz jak zechcesz ale ja bym nawet nieoddawal tej najmniejszej sztuki bo masz ich malo i wszystko jest mozliwe.
Nieraz sie zdarza iz taki niejadek staje sie najwieksza ryba z calego stada.
Niejestes tez przekonany w 100% co do plci wszystkich ryb.
Troche ryzykowne pozbywac sie jednej sztuki jak zostana tylko 3.
To tylko moje myslenie ;)

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Lutego 2019, 16:19 »
Jako że ryby nie szły w obce ręce tylko do szwagra więc zaryzykowałem jednak😎w akwarium zostały 2 węże,3 kosiarki i para zbroiników. Oddałem bocje i 2 węże.
Jak na moje została para azjatek. Akwarium się uspokoiło. Pływają razem i od czasu do czasu zespołowo polują na kosiarki ale są za szybkie😂. Typowana przezemnie samica zmieniła barwę i fajnie wygląda. Zobaczymy co będzie.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Lutego 2019, 16:31 »
A jednak :P
Mam nadzieje i trzymam kciuki ze zostawiles odpowiednie ryby.
Czas pokaze czy byl to dobry czy zly wybor ;)

Czy samiczka jest po prawej?

urwis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Szklanka Urwisa-Channa Asiatica
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Lutego 2019, 16:40 »
A jednak :P
Mam nadzieje i trzymam kciuki ze zostawiles odpowiednie ryby.
Czas pokaze czy byl to dobry czy zly wybor ;)

Czy samiczka jest po prawej?


Jednak😁 ryby pojechały 15 km odemnie i w razie czego powrót jest możliwy😎 według mnie samiczka po prawej🤔