GALERIA - NASZE RYBY > Inne ryby

Polypterus endlicheri

(1/42) > >>

Raciczka:
No co ja mogę o smokach napisać - głównie to, że je ubóstwiam  ;D Typowe drapole.
Rosną stosunkowo szybko, ale ja mam spaczony odbiór poprzez resztę obsady i dla mnie już wszystko rośnie powoli.
Mogą wydawać się ospałe, flegmatyczne, ciamajdy. Nic bardziej mylnego. Są świetnymi łowcami. Mam dowody :P
Na dzień dzisiejszy karmię mniej więcej co drugi dzień lub codziennie, ale podsypuję suche bo (ważna informacja dla osób nie posiadających polypterusów) słabo widza i jeśli jest spora konkurencja do michy to maja przegwizdane.

Peterek:
Jeden z moich ulubionych gatunkow smokow 8)
Bardzo podoba mi sie jego wzor na ciele.
Tak jak napisalas,te ryby wygladaja na ciamajdy ale jak mala rybka przeplywa bardzo blisko to atak jest blyskawiczny.
Maja bardzo slaby wzrok.
Ale maja cos innego.
Ampulki Lorenziniego- jest to rodzaj elektroreceptorow sluzacych do elektrolokacji.
Umozliwiaja wykrywanie nawet bardzo slabych impulsow elektrycznych, zmian pola magnetycznego, zmian temperatury i zasolenia wody.

Piekny jest ten Twoj smok 8)
Jak jest z jego aktywnoscia?
Dobil juz do 30cm?

Raciczka:
Raczej nie. Jest spora różnica we wzroście.
Ten, którego widać całego ma ok 20 cm. Drugi pewnie ok 25 i jest zdecydowanie potężniejszy.

Peterek:
Bede z ciekawoscia sledzil ten watek ;D
Polypterusy sa teraz u mnie na drugim miejscu 8)
PS.Dzieki za fotki ;)

Raciczka:
To jeszcze odrobina fotospamu. Skorzystałam z okazji i zmierzyłam Gamonie - 20 i 23 cm.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej