CHANNIDAE > Rozmnażanie

Channa sp. Laos Fireback

(1/4) > >>

nhkg:
Mam około 40 młodych, 1cm długich. Para ich broni, ale nie jest zbyt agresywna.
Temperatura w akwarium jest 26°C. Zwykle mieniam wodę raz w miesiącu. Ale 2 miesiące temu zmierzyłem za wysokie NO3. Tak mieniam wodę co 14 dni. Nowa woda jest tak zimna, jak to możliwe. Po zmianie wody temperatura w akwarium jest pod 23°C.
Zazwyczaj karmię je dwa razy w tygodniu stynkę. Ale 2 miesiące temu kupiłem żywe larwy i karmiłem je znacznie częściej niż zwykle.
Ostatni raz, kiedy je karmiłem, 1 ryba nie jadła. Prawdopodobnie miała młode w ustach. Ukrywała się w dziurze w piasku. Nigdy nie czytałem o channie kopiącej dziurę podczas tarła.

Admin:
Brawo... :D gratulacje z pierwszych młodych Laos,
Super, że udało się i jest ich około 40 sztuk,

Powiedz mi, czy rodzice karmią młode?

nhkg:
Dzisiaj przeniosłem 14 młodych w akwarium, gdzie zwykle jest 1 Channa andrao. Dziś znalazłem tylko 30 młodych, ale niektóre mogą być ukryte w roślinach.

--- Cytat: Admin w 14 Sierpnia 2019, 11:29 ---Powiedz mi, czy rodzice karmią młode?
--- Koniec cytatu ---
Nigdy tego nie widziałem, ale prawdopodobnie to robią.

Admin:
Ja bym odłowił inne ryby do osobnego akwarium,
Rodziców z młodymi pozostawił w tym akwarium i cieszył się obserwowaniem rodziców opiekujących się potomstwem.

Peterek:
Super sa te maluszki ! 8)
A czym teraz karmisz te maluchy?
Jak zachowuja sie teraz rodzice i reszta ryb?


--- Cytat: Admin w 16 Sierpnia 2019, 11:43 ---Ja bym odłowił inne ryby do osobnego akwarium,
Rodziców z młodymi pozostawił w tym akwarium i cieszył się obserwowaniem rodziców opiekujących się potomstwem.

--- Koniec cytatu ---

Tez bym tak zrobil :)
Niezapomniane przezycie obserwacja takich maluchow wychowywana przez rodzicow 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej