Autor Wątek: Towarzystwo dla chann  (Przeczytany 3614 razy)

Krystian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Czerwca 2021, 09:16 »
Cześć Wszystkim jestem nowy.

Apropo gurami to mam teraz spore stadko albinosów i Red Tail. Udało mi się skompletować kilko pokoleniową rodzinkę od różnych dostawców w różnym wieku i wielkości. Najmniejszy osobnik ma koło 20-tu a dominujący samiec dobija do 60-ciu cm.Najstarsze osobniki z tej obsady w listopadzie będą miały 2wa lata.

Moje pierwsze gurami kupiłem od Tomka z wa-wy około 7 lat temu i od tamtej pory bez względu na obsadę są w moim akwarium gurami 😊

Nie dawno od Naszego kolegi Krzyśka z Gliwic udało mi się zakupić 7 sztuk maru.Teraz są wielkości 20-25cm.Narazie boją się pływać w toni i trzymają się raczej w grupie za korzeniami. Powoli pojedyncze ciekawskie(czytaj głodne) 😉sztuki wychodzą patrolować rewir.

Są wiecznie głodne i bez ich nakarmienia pod korek:Żona i dzieci nie mają odwagi wymienić wat w kominach pod moją nieobecność 😁

Na razie mnie to śmieszy ale nie wiem czy będzie nadal w momencie kiedy osiągną 70 cm 🧐

Apropo towarzystwa dla chan nie mogę nic powiedzieć i pomimo że gurami i maru to ten sam biotop to mam obawy że docelowo nie da się pogodzić tych gatunków między innymi ze względu na różnorodność ich temperamentu.  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2021, 13:07 wysłana przez Peterek »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Czerwca 2021, 18:48 »
Spore ryby. W jakim zbiorniku je trzymasz??
200 litrów

Krystian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Czerwca 2021, 19:18 »
Hej, 320 /140 /100.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Czerwca 2021, 11:06 »
Toż to basen 😁.
Super. Maruda to mój ulubiony gatunek. Fajnie będzie obserwować jej rozwój.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Czerwca 2021, 13:43 »
Witaj Krystian na naszym forum ;D

Widze ze masz u siebie w tym baseniku interesujaca obsade 8)
Zapraszam Cie do pokazania swoich pupilkow oraz tego basenu wraz z opisem w odpowiednim dziale bo na pewno kazdy z nas chcialby to zobaczyc i przeczytac.

GALERIA - NASZE RYBY »Wężogłowy
https://forum.channa.club/index.php?board=14.0

   
GALERIA - NASZE RYBY »Akwaria
https://forum.channa.club/index.php?board=15.0

   
GALERIA - NASZE RYBY »Inne ryby
https://forum.channa.club/index.php?board=16.0


Osobiscie tylko raz mialem do czynienia z gurami.
A mianowicie zakupilem Trichopodus leerii do mojego wezoglowa Channa bankanensis ktora zamieszkuje ten sam biotop.
Gurami bylo wymiarow niepozwalajacych zostac zezartym przez wezoglowa.
Niestety po kilku dniach Channa rozerwala mi tego gurami.
I na tym sie zakonczyla moja przygoda z tymi rybami  ;)


Apropo towarzystwa dla chan nie mogę nic powiedzieć i pomimo że gurami i maru to ten sam biotop to mam obawy że docelowo nie da się pogodzić tych gatunków między innymi ze względu na różnorodność ich temperamentu.  :)

Jesli te gurami to duze,spokojne i nieterytorialne cielaki to moim zdaniem taka obsada powinna pasowac do siebie.
Ale tak jak napisales czas pokaze ;D


PS. Te Twoje 7 postow zrobilem jako 1 zeby sie lepiej czytalo i byl porzadek ;)
Jak piszesz post i zapomnisz czegos dodac to zawsze ten post mozesz edytowac i dopisac cos.

Krystian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Czerwca 2021, 18:24 »
To rzeczywiście rosną cielaki ale moja obsada to dopiero młodzież.Ale jest już jedna para która spotyka się wieczorem na randki ;D. Zdaję sobie sprawę z przerybienia pomimo sporych rozmiarów akwarium. Wystawiłem kilka sztuk ale robię to niechętnie ponieważ samce mają ustaloną hierarchie i pewnie po odłowieniu kilku sztuk wznowią sparingi 8). Największa para w Polsce Pływa u Pana Marka w Międzyzdrojach i mierzy miedzy 80 - 85 cm czyli tyle ile mają rekordowe sztuki odławiane przez tubylców w miejscu ich zamieszkania  ;)Szczerze mówiąc zazdroszczę posiadaczom obsady i nie mogę się doczekać kiedy moje będą się tak prezentować. Wykorzystując okazję pozwolę sobie na wyrażenie wielkiego szacunku dla Właścicieli za dbałość i troskę z jaką pielęgnują swoje baseny i ich mieszkańców.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Czerwca 2021, 21:26 »
To rzeczywiście rosną cielaki ale moja obsada to dopiero młodzież.

Jesli one sa spokojne,wolne i nieterytorialne to marudy powinny je olewac bo niestanowia dla nich zadnego zagrozenia jesli chodzi o terytorium czy pokarm.
Marudy beda teraz bardzo szybko rosly wiec niedlugo niepowinno byc az takiej roznicy w rozmiarze miedzy tymi dwoma gatunkami :)


Największa para w Polsce Pływa u Pana Marka w Międzyzdrojach i mierzy miedzy 80 - 85 cm czyli tyle ile mają rekordowe sztuki odławiane przez tubylców w miejscu ich zamieszkania  ;)

80-85cm to juz niezle giganty !
Do tego te ryby sa jeszcze wysokie.
Imponujaco musza sie prezentowac w baniaku 8)


Wykorzystując okazję pozwolę sobie na wyrażenie wielkiego szacunku dla Właścicieli za dbałość i troskę z jaką pielęgnują swoje baseny i ich mieszkańców.

Respect  8)


Ale jest już jedna para która spotyka się wieczorem na randki ;D.

 ;D ;D ;D