Autor Wątek: Channa pleurophthalma  (Przeczytany 3989 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Channa pleurophthalma
« dnia: 11 Listopada 2019, 18:09 »
Cześć.  Dzisiaj dostałem zaproszenie od Peterka który wypatrzył moje ryby na grupie na fb. Nie powiem czuję się zaszczycony szczególnie że zanim zdecydowałem się na channa przetrzepalem to forum z góry na dół. Akwarium mam 200x60x60 docelowo za małe dla pleuro  (poprzednio Malawi) ale jeszcze jakiś czas musi im wystarczyć chociaż już nie mogę się doczekać zmiany na większe zona napewno tez ;D Aktualnie 3 bestie mają ok 20 cm jak je kupiłem miały jakieś 6 cm. Jak dla mnie najlepsze bardzo aktywne piękne kolory z gracją ruchów a jak się im puści trochę żywca to kino akcji ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2020, 03:32 wysłana przez Grzecho »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Channel Pleurophtalma
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopada 2019, 21:49 »
No robi wrażenie. Super się zapowiada. Czy będziesz powiększał stado?
200 litrów

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channel Pleurophtalma
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopada 2019, 22:04 »
Dzięki. No jakby się trafiły takie trochę ponad 20 cm to chciałbym dokupić jeszcze dwie obserwuje ogłoszenia ale narazić nic nie trafiłem

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channel Pleurophtalma
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopada 2019, 12:41 »
Witaj Grzecho na naszym forum ;D
Dzieki za przyjecie zaproszenia.

Twoje pleuro maja juz ladne i wyraziste wzorki a to jeszcze gnojki 8)
Czekam az podrosna i pokaza swoje piekno.

Ten gatunek dorasta do jakis 50cm i rzadko przekraczaja te pol metra choc sie to zdarza.
Znajomy ma 60cm sztuke ktora ma juz kilka ladnych lat i jesli mnie pamiec niemyli to zre tylko zywca.
Moim zdaniem Twoje akwa wystarczy na parke tych ryb.
Niewiem czy juz czytales artykul mojego znajomego co mial 4 sztuki w takim akwa co Ty masz:
https://channa.club/parties-view/channa-pleurophthalma/

Mozesz wstawic fotke calego akwa oraz pelny opis co masz w srodku(filtracje,swiatlo,ogrzewanie czy roslinnosc)?

Dzieki i pozdrawiam :)







Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopada 2019, 21:54 »
Heyo.Jeśli chodźi o światło to mam dwie świetlówki power Led po 42W i dwie T5 po 80W. Z filtracji nic szczególnego  dwa kubły aqua nova 2000 z prefiltrami HW 603. Do jednego kubła podpięty reaktor co2 z filtra narurowego z ceramiką. Z roślin żabienice, nurzaniec, duży  heniek,microsorium a na powierzchni pistia, hiacynt, rzęsa. Ogólnie wydaje mi się że  rybą takie zielone akwarium odpowiada ale jeśli uważacie że wartalo by coś zmienić to mówcie,napewno jak podrosna to zrobię im trochę więcej placu. Poza pleuro jest jeszcze polypterus endlicheri i zbrojnik chyba l114.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopada 2019, 12:00 »
Pleuro maja w naturze to co znajduje sie u Ciebie w akwa czyli korzenie i zielsko.
Brakuje tylko koloru herbatki ;)
Z doswiadczenia wiem iz wezoglowy sie lepiej prezentuja w przyciemnionych zbiornikach niz z mocnym oswietleniem.
Wybarwiaja sie takze ladniej w wodzie o kolorze herbatki.
Ale oczywiscie to Twoje akwa i jesli tak Ci odpowiada to zostaw jak jest.
Ja tylko glosno myslalem ;D

Widac iz teraz maja duzo wolnego miejsca do plywania.
Niewiem czy nawet bedziesz musial cos zmieniac jak podrosna.
One lubia takze kryjowki.
Zostaw jak jest.

Jak sie one dogaduja ze smoczkiem i zbrojnikiem?


Tutaj masz filmik z ich srodowiska i sam ocen :)



Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada 2019, 15:44 »
Z tą herbatą to faktycznie może być dobry pomysł sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. Spróbuję ,pytanie tylko czy coś ze światłem robić wolał bym nie bo jednak rośliny chce miec,podobno zabienice dobrze znosza BW. A zbrojnika i polypterusa wogole nie zauważają, ogólnie myślę że jak ktoś chce jakieś inne ryby z pleuro to wielopletwce jak najbardziej.  Raz znajomy dał mi kilka nie dużych akar blekitnych mniejsze  co daly rade zjesc to zjadły ,a większe mimo że nie mieściły się im w pysku i tak zabiły.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2019, 16:16 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2019, 16:09 »

Tu filmik jak wrzuciłem im trochę chyba zwinnika i wspomniane pielęgnice.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2019, 19:11 »
Dzisiaj dwie sztuki wzięły się za łby pierwszy raz to zaobserwowałem już widziałem jak się strosza ale walki nie było.  Jak myślicie zwykłe ustalanie hierarchii,rozejdzie się  po kościach ?Czy może skończy się źle?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Listopada 2019, 16:00 »
Z tą herbatą to faktycznie może być dobry pomysł sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. Spróbuję ,pytanie tylko czy coś ze światłem robić wolał bym nie bo jednak rośliny chce miec,podobno zabienice dobrze znosza BW.

Jesli niechcesz zmieniac swiatla to moze wrzuc tylko szyszki olchy czarnej czy jakies wieksze korzenie do zabarwienia wody.


Twoje pleuro pieknie poluja 8)
Szybkie jak strzaly.
I do tego lubia ogladac tv ;)

Drugi filmik potwierdza jakie one maja piekne i wyraziste wzorki 8)
Masz bardzo ladne sztuki.

Rybki rosna i hormony wariuja.
Zwykle przepychanki malolatow i ustalanie hierarchii.
Nic sie niemartw.To normalna rzecz u wezoglowow ;)
Tylko niech nieprzyjdzie Ci do glowy zeby je rozdzielac i wylawiac :P


Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Listopada 2019, 11:54 »
Super! Filmiki dostarczyły dużo radości. Ich szybkość jest mocno zaskakująca  :o
200 litrów

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopada 2019, 08:35 »
Fajne rybcie. Też je kiedyś miałem tylko większą liczbę sztuk. Obserwacja tych ryb dała mi wiele radości. Niestety sam koniec był dla mnie niezrozumiały i niewyjaśniony do dzisiaj. Mam nadzieję że u Ciebie wszystko będzie ok i ryby Ci nie będą padać jedna po drugiej... Będę obserwował Twój wątek 😁
Matti

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopada 2019, 16:59 »
Dzięki za miłe komentarze.
Matti przeczytałem cały wątek z Twoimi pleuro piękne miałeś rybska  a ta historia to jakaś  masakra. 
Z tego co pamiętam to 2szt się obstaly. Możesz powiedzieć co z nimi było dalej? Czy przeżyły?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopada 2019, 17:09 »
Peterek zgodnie z Twoją sugestią wczoraj poszło trochę szyszek, BW to to nie jest ale klimacik sie zrobił . Efekt jak na zdjęciu ,mi się  podoba rybą jeszcze bardziej -wnioskuję po ich jeszcze większej aktywnośc,rośliny napweno mają inne zdanie no ale cóż.

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Channa Pleurophtalma
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Listopada 2019, 20:10 »
Dzięki za miłe komentarze.
Matti przeczytałem cały wątek z Twoimi pleuro piękne miałeś rybska  a ta historia to jakaś  masakra. 
Z tego co pamiętam to 2szt się obstaly. Możesz powiedzieć co z nimi było dalej? Czy przeżyły?

Tak z tego co mi wiadomo te dwie sztuki żyją i wszystko jest ok. Nigdy nie zapomnę tego ciulowego uczucia jak ręką wyciągasz ciało tak dużej ryby z akwarium. Twoje pleuro jedzą sztuczny pokarm czy tylko mięcho i żywiec???
Matti