Autor Wątek: Powitanie początkującego.  (Przeczytany 7627 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Stycznia 2020, 23:04 »
100% andrao.
Brak pletw brzusznych.
Bierz je ;D

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Stycznia 2020, 23:42 »
Taką mam chęć. Jeszcze tylko kwestia transportu, no i oczywiście zbiornik. Mam wodę z akwarium, więc mam nadzieję, że szybko parametry się ustabilizują, ale mimo to trochę czasu to potrwa. Jak to mówią , pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł i przy biegunce, jak sama nazwa wskazuje ;). Wolałbym nie używać wody ze starego akwarium, ale odpukać, nic nie padało tam od dawna. Jak będę miał zbiornik zacznę pisać w innym miejscu. Czas zakończyć powitanie :D

Ciekawy jestem, jak to będzie po brexicie. Nie wiem, czy sprowadzaliście ryby z Anglii, ale jeśli tak, to będzie trudniej.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2020, 23:45 wysłana przez lanner »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Stycznia 2020, 15:48 »
Mam wodę z akwarium, więc mam nadzieję, że szybko parametry się ustabilizują, ale mimo to trochę czasu to potrwa.

Ile masz tej starej wody porownujac do tych 112l?


Wolałbym nie używać wody ze starego akwarium, ale odpukać, nic nie padało tam od dawna.

Wezoglowy to twarde rybska wiec sie nieboj ;)


Jak będę miał zbiornik zacznę pisać w innym miejscu. Czas zakończyć powitanie :D

Czekamy z niecierpliwoscia :)


Ciekawy jestem, jak to będzie po brexicie. Nie wiem, czy sprowadzaliście ryby z Anglii, ale jeśli tak, to będzie trudniej.

Najpierw to oni musza wogole opuscic ta Unie bo cos im niewychodzi ;)
Kolejny termin Bexitu jest na 31 stycznia.
Nieslyszalem zeby ktos sprowadzal ryby z Anglii do PL.
Numer 1 to chyba Niemcy.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Stycznia 2020, 16:41 »
Witaj Mariuszu,

Cieszę się, że jesteś wśród Nas i wzbogacisz to miejsce swoją osobą,
Zawsze, gdy pojawia się nowy channomaniak forum zaczyna się "gotować" i to jest fantastyczne...

Widzę, że wątek w powitaniu przerodził się w świetną wymianę informacji  :)

"Pozyskuj" proszę radość i satysfakcję...

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Stycznia 2020, 19:56 »
Dziękuję za dobre słowo. Tak zazwyczaj jest z neofitami ;D. Mam nadzieję, że coś od siebie też wniosę do Tego grona. Na razie czerpię z krynicy Waszej wiedzy ;)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Stycznia 2023, 22:52 »
Witam Wszystkich serdecznie, ponownie po dłuższej przerwie!
Zaczynałem z czterema channa andrao. Dziś mam tylko jedną sztukę. W stadku zwykle są anonimowe, pojedyncza sztuka już nie. Ta ma na imię Gustaw. Płeć nieokreślona. Miałem dwa akwaria, ponieważ dojrzewając  jakby wyodrębniły się dwie pary. Obydwa bez grzałki, ale jedno miało oświetlenie (3 w) i mały filtr (5 w). W drugim nic nie pracowało. Wydawało mi się, że zimą temperatury będą wystarczająco niskie. Niestety sukces był połowiczny, jednak 2-3 stopnie robią różnicę. Ta para w „cieplejszym” akwarium w drugim sezonie zachorowała na chorobę bakteryjną. Inne ryby były zdrowe. Niestety potwierdziły się informacje dotyczące potrzeby „zimowania” chann.
W drugim akwarium w szkle był otwór na kable od filtra. Teoretycznie zasłaniałem ten otwór, ale…….znowu potwierdzenie prawd głoszonych na forum- samica(?) wybrała się na wycieczkę. Jak wszedłem do pokoju, coś hałasowało za szafką. Mój legawiec  wystawił zwierzynę. Mam drewnianą chatę pełną życia, myślałem, że to jakiś gryzoń. Profilaktycznie uzbrojony w kapeć zajrzałem za szafkę  i w kurzu odkryłem uciekinierkę. Niestety było tam sucho, jeden bok jej wyraźnie wysechł. Wróciła do wody, ale było za późno. Od roku Gustaw samotnie rezyduje w akwarium. Niewiele to zmieniło, bo rzadko się widujemy.
Zamówiłem nowy zbiornik i planuję channa pulchna.
Pozdrawiam
Dawniej lanner dziś lanner1

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Stycznia 2023, 20:02 »
Szokujące wydarzenie. "Gustaw" wypłyną z kępy mchów i pokazał się w całej krasie. Trzy tygodnie go nie widziałem. Pływa tam kilka rybek, ale się nie "zaprzyjaźnił". Nie je od kilku miesięcy. Zimuje w temp. 15-17 stopni (c. andrao)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Stycznia 2023, 12:41 »
Witaj lanner dziś lanner1 z powrotem na naszym forum !  ;D
Na pewno tak jak i mi poprawisz tutaj wszystkim humorek.
Wspolczuje utraty tych andrao ale widze ze zalapales bakcyla i szykujesz sie na nowy gatunek ze wzbogacona wiedza na temat subtropiklanych wezoglowow.

Jaki wymiar baniaka bedzie dla pulchra?

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Stycznia 2023, 14:01 »
Cieszę się, że się odezwałeś. Przyznaję, że czekałem na to :)
Co do nowego baniaka odpowiedź nie jest prosta, bo prawdopodobnie stanie na kominku, a dno jest w kształcie litery "L" . Jest z tym trochę zachodu, bo projekt nietypowy. Dla bezpieczeństwa chciałem ramę (później to obudowuję drewnem). Trochę Smoczyca skomplikowała sprawę, bo z sosny przeszła na dąb. Ramę spawał fachowiec - sąsiad i go przerosło. Najlepszy spawacz wśród rolników-najlepszy rolnik wśród spawaczy , a wyszło ........
Co do wężogłowów, to ryby imponujące, ale mój temperament, mimo że taoisty, przegrywa z Gustawem. Wpatrywanie się w tą rybę trochę w emocjach przypomina patrzenie na wysychającą farbę na lamperii. Muszę coś pokombinować, żeby coś się działo. Zauważyłem na filmikach, że niektóry wkurzają swoje pojedyncze channy w małych zbiornikach, bez kryjówek np. lusterkiem. Prawda, ryba jest aktywna i naładowana testosteronem, jak ci panowie  krótkopalcy tęgoszyi z siłowni, ale to nie moja bajka.
Wolno mi idzie budowa tego zbiornika, ale w życiu czasami są inne priorytety ( a jak o tym zapominam, to zawsze mam Smoczycę, która nie omieszka mi o tym przypomnieć ;))

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Powitanie początkującego.
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Stycznia 2023, 15:25 »
Co do wężogłowów, to ryby imponujące, ale mój temperament, mimo że taoisty, przegrywa z Gustawem. Wpatrywanie się w tą rybę trochę w emocjach przypomina patrzenie na wysychającą farbę na lamperii. Muszę coś pokombinować, żeby coś się działo. Zauważyłem na filmikach, że niektóry wkurzają swoje pojedyncze channy w małych zbiornikach, bez kryjówek np. lusterkiem. Prawda, ryba jest aktywna i naładowana testosteronem, jak ci panowie  krótkopalcy tęgoszyi z siłowni, ale to nie moja bajka.
Wolno mi idzie budowa tego zbiornika, ale w życiu czasami są inne priorytety ( a jak o tym zapominam, to zawsze mam Smoczycę, która nie omieszka mi o tym przypomnieć ;))

 ;D ;D ;D

Zatem zycze Ci wiecej wolnego czasu na budowe zbiornika ;)