Autor Wątek: Afrykańska kałuża  (Przeczytany 2768 razy)

Habba

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Afrykańska kałuża
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Września 2020, 10:02 »
Trudno mi się odnieść do tempa wzrostu, wydaje mi się, ze jest rzeczywiście wolne, ale busze u mnie są baardzo żarłoczne. Dostają świerszcze, filety rybne, krewetki i małże, a tak czy inaczej jak dokarmiam synodontisa pastylką z suchym żarciem to potrafią skubnąć.

To co mnie zaskoczyło, to to, ze polypterusy rzucają się na suche pastylki jak szalone, a na mięso potrafią marudzić.

Z ciekawych zachowań, buszowce doskonale wiedzą kiedy będą karmione, tzn obserwując pochowane z wystającymi pyszczkami, rozpoznają kiedy zaczynam przygotowywać żarło przy akwarium i wypływają (nie reagują zupełnie np na czyszczenie baniaka.) Kiedy przyglądam się z bardzo bliska dłuższą chwilę baniakowi, też potrafią wypłynąć i podpłynąć do szyby całą grupą. Poza tym są bardzo mało aktywne, większość czasu spędzają w zakamarkach korzenia, a tylko najmniejszemu zdarza się popływać w toni.

Polypterusy są ich przeciwieństwem, bardzo ruchliwe (jak na buszowe standardy, brzanki sumatrzańskie to nie są, wiadomo), uwielbiają prezentować się przy przedniej szybie.

Synodontis aktywny w nocy, szczególnie przy przestawianiu wystroju baniaka usypuje góry piachu, przenosi korzenie, a jak się porusza to wzbija tumany "kurzu"

Generalnie jestem bardzo zadowolony z obsady, fascynujące rybska, choć rzeczywiście dla wielu naszych gości jest to absolutnie niezrozumiałe, że po pierwsze woda jest "herbaciana", a po drugie nic nie pływa (ew. mały smok leży w miejscu przy szybie 1,5h).

No i poluje ciągle na parachanne africane, ale w tym względzie bardzo słabo.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Afrykańska kałuża
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Września 2020, 14:27 »
A właśnie chciałem spytać czy nie szukasz Africany. 😁
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Afrykańska kałuża
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Września 2020, 14:48 »
To co mnie zaskoczyło, to to, ze polypterusy rzucają się na suche pastylki jak szalone, a na mięso potrafią marudzić.

No ciekawe tymbardziej ze to dzikusy.


Z ciekawych zachowań, buszowce doskonale wiedzą kiedy będą karmione, tzn obserwując pochowane z wystającymi pyszczkami, rozpoznają kiedy zaczynam przygotowywać żarło przy akwarium i wypływają (nie reagują zupełnie np na czyszczenie baniaka.) Kiedy przyglądam się z bardzo bliska dłuższą chwilę baniakowi, też potrafią wypłynąć i podpłynąć do szyby całą grupą. Poza tym są bardzo mało aktywne, większość czasu spędzają w zakamarkach korzenia, a tylko najmniejszemu zdarza się popływać w toni.

Ja mialem 2 sztuki w akwa ale z tego co pamietam to nawet byly aktywne i plywaly po calym zbiorniku.
Tez oczywiscie byly zarloczne :P


Polypterusy są ich przeciwieństwem, bardzo ruchliwe (jak na buszowe standardy, brzanki sumatrzańskie to nie są, wiadomo), uwielbiają prezentować się przy przedniej szybie.

Senegale naleza do jednych z najaktywniejszych smokow.


Generalnie jestem bardzo zadowolony z obsady, fascynujące rybska, choć rzeczywiście dla wielu naszych gości jest to absolutnie niezrozumiałe, że po pierwsze woda jest "herbaciana", a po drugie nic nie pływa (ew. mały smok leży w miejscu przy szybie 1,5h).

Hehe "normalne" zachowanie dla "normalnych" akwarystow ;)


No i poluje ciągle na parachanne africane, ale w tym względzie bardzo słabo.

Naprawde pieknie by tam pasowala i sie prezentowala 8)


Trudno mi się odnieść do tempa wzrostu, wydaje mi się, ze jest rzeczywiście wolne, ale busze u mnie są baardzo żarłoczne.

Ja tez pamietam ze moje busze rosly wolno.


A właśnie chciałem spytać czy nie szukasz Africany. 😁

Juz dawno niewidzialem w PL ich w sprzedazy.


PS.Habba,ja dalej czekam na fotke zbiornika ;)

Habba

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Afrykańska kałuża
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Października 2020, 13:07 »
Niedługo coś wrzucę. Na razie czas na restart, z powodu zmiany szafki i ustawienia baniaka.