CHANNIDAE > Powitanie

Z Dzierzbowym pozdrowieniem

(1/3) > >>

Dzierzba:
Czytam Was od prawie roku. Trafiłam na Was przez jakieś odmęty internetu, mając w pamięci ciemny i zarośnięty zbiornik u doktora w Katedrze (wtedy jeszcze) Ichtiologii SGGW, w którym pływały śmieszne, bo nieortograficzne ryby, na które trzeba było uważać przy karmieniu, bo podobno odgryzały palce ;) Do tej pory nie wiem, co doktor miał w tym baniaczku ale otoczka tajemniczości zrobiła swoje. A pół roku temu temat chann znowu wypłynął na powierzchnię, przy wstępnych rozmowach o powiększeniu naszej trzysetki. Nie wiem, które z nas, czy ja, czy mój mąż wpadliśmy na ten pomysł ale wszechświat kliknął, wszystko wskoczyło na swoje miejsce i chcemy się z chankami dogadać na dłużej.
Właśnie ogarniamy temat nowego zbiornika i trochę to potrwa, bo najpierw musimy sprzedać poprzedni zestaw ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - bardzo dokładnie zagłębimy się w informacje ;)
Z prywaty - mamy dwa psy, trzy koty, ptasznika i jego obiady, stado ryb w kwarantannowych zbiornikach i całe okoliczności przyrody na zewnątrz, bo mieszkamy na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.
Miło mi będzie uczestniczyć w życiu forum :)

Peterek:
Witaj Dzierzba serdecznie na naszym forum ;D

Widze ze masz dar pisania tak jak nasz kolega Lanner ;)


--- Cytat: Dzierzba w 14 Czerwca 2020, 18:39 --- mieszkamy na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

--- Koniec cytatu ---

Brzmi to bardzo interesujaco ! 8)



--- Cytat: Dzierzba w 14 Czerwca 2020, 18:39 ---Z prywaty - mamy dwa psy, trzy koty, ptasznika i jego obiady, stado ryb w kwarantannowych zbiornikach i całe okoliczności przyrody na zewnątrz,

--- Koniec cytatu ---

Widac ze bardzo lubicie zwierzaki ;D


Na poczatek zapraszam Cie serdecznie do tej lektury jesli jeszcze nieczytalas:
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/

Jaki planujecie zbiornik i jakie gatunki wezoglowow Was interesuja?

bartekwit:
Witaj na forum. 
Jak szukasz ryb to sa na olx m.in. moje blue bengal, dorosla parka c. Andrao i inne.
Warto czasem tam zajrzeć.
Pozdrawiam ;)

Dzierzba:

--- Cytat: Peterek w 15 Czerwca 2020, 11:58 ---
Na poczatek zapraszam Cie serdecznie do tej lektury jesli jeszcze nieczytalas:
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/

Jaki planujecie zbiornik i jakie gatunki wezoglowow Was interesuja?

--- Koniec cytatu ---
Wszystko przeczytałam już parę razy :D Planujemy zbiornik 150x50, na wysokość 60 ale poziom wody będzie niżej, bo po pierwsze sump a po drugie chcę mieć w akwa pistie, ponieważ bardzo podoba mi się efekt, jaki w akwarium dają ich korzenie.
Jeżeli chodzi o ryby, to w grę wchodzą tylko gatunki tropikalne - łatwiej nam będzie dogrzać ewentualnie wodę na poddaszu domu jednorodzinnego, niż kupować chłodziarkę do zimowania ryb. I teraz dalej - przy przeglądaniu gatunków wpadły mi w oko channy laos fireback. Niestety, na razie zbieram co do nich sprzeczne informacje. Część z nich twierdzi, że są tylko tropikalne, inne wspominają o zimowaniu. Trochę zgłupiałam i potrzebuję porady.
Interesuje mnie też kwestia grzebania w zbiorniku - przez dwa lata dbaliśmy o gatunki uratowane z innego akwarium, więc trzymaliśmy się biotopu Azji z łagodnymi gurami mozaikowymi i razborami espei. W związku z tym podcinki roślin nie stanowiły większego problemu. Jak to wygląda przy trzymaniu chann?                                                             

Tomaso:
Witaj

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej