Autor Wątek: Karaczan madagaskarski  (Przeczytany 3038 razy)

Dzierzba

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
Karaczan madagaskarski
« dnia: 30 Sierpnia 2020, 20:39 »
Czy ktoś z Was próbował kiedyś karmić channy karaczanami madagaskarskimi? Swoją hodowlę oddałam teraz koleżance dla jej jeża, bo jeszcze ze dwa miesiące miną, zanim doczekam się swoich ryb a karaczany mnożyły mi się na potęgę (ptasznik odmówił współpracy przy konsumpcji). Zastanawiała mnie ilość chityny - madagaskary są bardzo twarde i planowałam mrozić je a następnie kroić na mniejsze kawałki (potrafią urosnąć do 7 cm a zdążyłam wyobrazić sobie, jak któryś z moich pupilków zaczyna dławić się takim owadzim olbrzymem...).

Z ciekawostek o karaczanach madagaskarskich - kiedy są zestresowane, wydają z siebie syczące dźwięki, są nielotne ale potrafią chodzić po pionowych powierzchniach, ich młode są płaskie (między faunabox a wieczko musiałam nałożyć moskitierę, bo rozeszłyby się po domu) a smażone na głębokim tłuszczu smakują jak jajko sadzone :P

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Karaczan madagaskarski
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpnia 2020, 13:47 »
Moje channa aurantii wciska te karaczany. Nie ważne jak duży jest robak. Z pancerzami zero problemów. Moje channa mierzą między 35 a 40 cm.😀. Tak jak łapie je to robale tak prychaja i wydzielają jakiś płyn. Nie mniej jednak dla moich rybek nie ma to znaczenia...
Matti

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Karaczan madagaskarski
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Września 2020, 22:57 »
Nigdy tym niekarmilem ani niechodowalem.
Taki 7cm karaczan to raczej sie nadaje do tych srednich i wiekszych gatunkow.
Ale mlode to czemu nie ;)


a smażone na głębokim tłuszczu smakują jak jajko sadzone :P

Probowalas??? :o :P ;D


Moje channa mierzą między 35 a 40 cm.😀.

Twoje sztuki to juz maja konkretne pyski ;D


PS.Dzierzba,pozwolilem sobie podzielic ten watek i dac nowy tytul "Karaczan madagaskarski" :)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Karaczan madagaskarski
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Października 2020, 19:07 »
Ja osobiście nigdy nie próbowałem nimi karmić, ponieważ nie podobają mi się one,
Chodzą po pionowych ściankach i to mnie również zniechęca, bo wyobrażam sobie, że mogą wyjść - i jak takiego "robala" złapać,
I z tych o to powodów jestem zwolennikiem karaczanów tureckich.
Wiem jednak, że wielu hodowców wężogłowów wykorzystuje ten pokarm.