Autor Wątek: Channa sp. Gold Dust  (Przeczytany 9747 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Lipca 2021, 14:09 »
Bardzo pomocna tabelka Kuba !
Czyli roczny zakres temperatury dla tego gatunku to 16-28c 8)


Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Lipca 2021, 19:33 »
Dzięki Kuba za tabelkę.  Trochę mi nią namieszałeś w głowie. 16stopni temperatura minimalna, a ja zimą chciałem schodzić do 12. A jaka Ty masz temp. w swoim akwarium teraz oraz w jakiej chcesz zimować?
Peterek. Aktualnie mam 23,najwyzsza jaka miałem to niecałe 24. Jako, że o tych rybach ciągle info jak na lekarstwo to w swoich przemyśleniach dotyczących warunków dla aristonei(bo wszystko wskazuje, że to jednak w ich posiadaniu jestem) kierowałem się pogoda jaka jest w stanie meghalaya. Znalazłem informację na tej stronie. https://www.kiedy-jechac.pl/indie/meghalaya-4041837/

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Sierpnia 2021, 16:22 »
Tutaj macie roczna temperature,wilgotnosc oraz opady w East Khasi Hills, Meghalaya.






Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Listopada 2021, 18:57 »
Dzięki za tabelkę, szkoda że nie można znaleźć informacji co do temperatury wody.
Długo się nie udzielałem na forum, natłok obowiązków a i w akwarium nic nadzwyczajnego się nie działo. W między czasie tak jak pisałem przeniosłem akwarium do innego pokoju. Wystroju zbytnio nie zmieniałem, nie chcąc zbytnio burzyć hierarchii, oczywiście ryby i tak to zweryfikowały 😆. Zrobiłem im natomiast więcej kryjówek, przynajmniej po dwie na jedną rybę których wejścia umieściłem tak by ryby się wzajemnie nie widziały. I to był chyba strzał w dziesiątkę bo agresja pomiędzy nimi praktycznie nie występuje na chwilę obecną. Jakieś małe kuksance nic więcej.
Teraz tak myślę czy nie za wcześnie alee od października zacząłem powoli obniżać temperaturę wody o ok 0,2-0,3 stopnia tygodniowo. Aktualnie mam ok 18 a do połowy grudnia zejść do 16 i utrzymac ja do połowy może do końca lutego.  Jednocześnie zacząłem upuszczać wody że zbiornika, teraz mają ok 20cm i chyba już im tak zostawię. Są jeszcze dosyć aktywne choć przez niski poziom wody bardziej płochliwe i gdy tylko podchodzi się do akwarium natychmiast uciekają do kryjówek. Karmie mniej więcej raz w tygodniu gdy widzę że wieczorami przy wyłączonej połowie oświetlenia zaczynają się grupować przy przedniej szybie.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Listopada 2021, 18:55 »
Siema :)
A wrzuc jakies nowe fotki zbiornika i oczywiscie ryb bo chcialbym zobaczyc jak sie zmienily.
Jak duze juz sa?


Teraz tak myślę czy nie za wcześnie alee od października zacząłem powoli obniżać temperaturę wody o ok 0,2-0,3 stopnia tygodniowo. Aktualnie mam ok 18 a do połowy grudnia zejść do 16 i utrzymac ja do połowy może do końca lutego.  Jednocześnie zacząłem upuszczać wody że zbiornika, teraz mają ok 20cm i chyba już im tak zostawię.

Poczekajmy na tych co zimuja swoje rybki :)

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Listopada 2021, 19:22 »
Fotki, postaram się wrzucić w weekend jak odpalę kompa i pozmieniam ich wielkość.
Co do wielkości ryb te poza jedna sztuka zbytnio nie urosly. Pamiętacie jak martwiłem się o jedną z ryb bez swojej kryjówki która od wszystkich dostawała po d....? W nowych warunkach tak urosla, że teraz jest równa z alpha i teraz ona rzadzi😜

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Listopada 2021, 19:04 »
Jak obiecałem,najpierw kilka fotek rybek.

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #82 dnia: 17 Listopada 2021, 19:08 »
Wybaczcie za post pod postem,ale chciałem też pokazać akwarium a na raz można wrzucić tylko 4zdjęcia.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Listopada 2021, 21:03 »
Pamiętacie jak martwiłem się o jedną z ryb bez swojej kryjówki która od wszystkich dostawała po d....? W nowych warunkach tak urosla, że teraz jest równa z alpha i teraz ona rzadzi😜

Powiem Ci ze czesto sie tak zdarza ze najmniejsza sztuka pozostaje najwieksza ;D


Jak obiecałem,najpierw kilka fotek rybek.

Alez pieknie wybarwione !  8)
Bardzo podobaja mi sie ich pletwy.
Widac ze o nie dbasz.


Wybaczcie za post pod postem,ale chciałem też pokazać akwarium a na raz można wrzucić tylko 4zdjęcia.

Nieprzepraszaj tylko wrzucaj wiecej fotek ;)
Bardzo ladny wystroj !
Gorski potok tak?
Rybki lubia ten mocny ruch wody?

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Listopada 2021, 19:40 »
Dzięki. Dbam na ile pozwala moja wiedza, a cały czas się uczę. Chciałbym im stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych, dlatego też między innymi przygotowyje się do pory deszczowej. Stąd te deszczownice widoczne na jednym ze zdjęć.
Tak, potok.
 Czy lubią ciężko powiedzieć, na pewno im nie przeszkadza. W każdym bądź razie świetnie go wykorzystują do zdobywania pokarmu. W rzeczywistości nie jest aż tak mocny bo falowniki są ustawione na powierzchnię wody i są umiejscowione w przeciwleglych końcach zbiornika a po środku jest ten wielki kamień który daje cień prądowy. No i z racji przygotowań do zimy jeden z falowników ustawiłem na 30%mocy, więc ogólnie teraz jest tam dość spokojna woda😜

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa sp. Gold Dust
« Odpowiedź #85 dnia: 22 Listopada 2021, 19:45 »
No i elegancko 8)
Zycze powodzenia przy pierwszym zimowaniu i oczywiscie trzymam kciuki za dobranie sie parki i ich rozmnozenie ;D
Czekam na wiecej opisow z ich zachowaniem.