Autor Wątek: Channa gachua blue bengal  (Przeczytany 19953 razy)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #195 dnia: 29 Listopada 2023, 21:53 »
Napowietrzanie działa.
Filtr wewnętrzny ustawiony tak, że porusza lustrem wody.
Do tej pory trzymając C. andrao  i każde inne ryby nie miałem takiej sytuacji. Często, mówiąc o potrzebach wężogłowów padały stwierdzenia, że nie wymagają napowietrzenia, wolą spokojną wodę i zarośnięte akwarium. Woda nie wymieniana, jedynie dolewana. Padały takie wiadomości na forum. Przy andrao się sprawdziło. Jedyna różnica to pistia i ryż wodny. Podejrzewam, że w/w rośliny zgodnie z ogólną wiedzą wyczyściły wodę ze składników pokarmowych i zaburzyły proporcje azotu do innych pierwiastków. N03  wynik   0.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #196 dnia: 01 Grudnia 2023, 15:21 »
Cyjano to spory kłopot. Miałem w moim akwarium. Wtedy prawie roślin nie miałem. Zaciemniłem akwarium na 4-5 dni. Nie karmiłem. Ustawiłem  filtr (Turbofilter 1000) na maksa tak by ruszał wodą w całym zbiorniku 200l. Wcześniej bardzo dokładnie wybierałem rurką śmierdzący korzuch.
Problem się rozwiązał. A, dałem też na wylot rurkę by były bombelki napowietrzające. Za to napowietrzanie później od Was mi się dostało 😁
200 litrów

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #197 dnia: 01 Grudnia 2023, 17:54 »
Napowietrzanie działa.
Filtr wewnętrzny ustawiony tak, że porusza lustrem wody.
Do tej pory trzymając C. andrao  i każde inne ryby nie miałem takiej sytuacji. Często, mówiąc o potrzebach wężogłowów padały stwierdzenia, że nie wymagają napowietrzenia, wolą spokojną wodę i zarośnięte akwarium. Woda nie wymieniana, jedynie dolewana. Padały takie wiadomości na forum. Przy andrao się sprawdziło. Jedyna różnica to pistia i ryż wodny. Podejrzewam, że w/w rośliny zgodnie z ogólną wiedzą wyczyściły wodę ze składników pokarmowych i zaburzyły proporcje azotu do innych pierwiastków. N03  wynik   0.
Daj poprostu No3 w solach. Ale musisz je systematycznie uzupełniać. Rośliny będą zadowolone
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #198 dnia: 01 Grudnia 2023, 17:58 »
Czasem sam ruch tafli wody nie wystarcza szczególnie przy zarośnięte tafli wody . Dałbym kamień napowietrzajacy i bakterie. Może być tak że no3 nie wykrywane bo biologia tam leży
Daj poprostu No3 w solach a cyjano znikną w kilka tygodni . Ale musisz je systematycznie uzupełniać i kontrolować z czego rośliny będą zadowolone
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #199 dnia: 01 Grudnia 2023, 19:55 »
OK. Dziękuję za radę.
Do tej pory zawsze miałem problem raczej z nadwyżką NO3 9 (dyskowce, Malawi, Tanganika)i raczej nie spodziewałem się, że tu może być odwrotnie.
Kamień napowietrzający działa, odsłoniłem taflę wody. Rośliny rosły w tempie zawrotnym.
Akwarium ma ponad 8 miesięcy bakterii podanych dużo aż  przesadnie także biologia raczej jest. Rośliny powierzchniowe wszystko zżarły
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2023, 19:59 wysłana przez lanner1 »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #200 dnia: 07 Grudnia 2023, 13:30 »
Posmialem sie jak zawsze z Twoich dowcipow Lanner1 ;D

A teraz wracajac do Twojego problemu.
Jak to wyglada na dzien dzisiejszy?

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #201 dnia: 07 Grudnia 2023, 18:59 »
Właściwie, to nie wiem. Akwarium przejrzało na oczy, drugie też. nadmiar roślin sprzedałem w sklepie akwarystycznym. Facet dał stówę i pytał, co ja robię, że tak ładnie rosną. Zgodnie z prawdą powiedziałem, że nic. Światło niewielkie, bez CO2, trochę karbo. No to następną porcję wycenił na 70 zł (skoro nic nie robię i samo przychodzi). Trzecią porcję zaniosłem mu za darmo, bo nie lubię wyrzucać. Taki ze mnie handlarz ;D ;D
Pozbyłem się większości roślin i ruszyłem napowietrzanie i filtrowanie. Cacy , ale najlepiej mi sinice rosną między bąbelkami powietrza z napowietrzacza :(. Ponieważ otrzymałem radę, żeby uzupełnić makroelementy zakupiłem takowe i dolewam do akwarium. Nie lubię się bawić w alchemika, miało być bezinwazyjnie. Jestem przekonany, że zaburzyły równowagę rośliny powierzchniowe, bo w drugim akwarium zaczął się problem po zainstalowaniu zielska - wyżarte związki azotu.
Po częściowym wyrzuceniu zielska nawet Smoczyca raczyła dostrzec urodę zbiornika i wysyczała" mam nadzieję, że robisz coś, żeby pozbyć się tego zapaszku"  :P

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #202 dnia: 08 Grudnia 2023, 01:33 »

Po częściowym wyrzuceniu zielska nawet Smoczyca raczyła dostrzec urodę zbiornika i wysyczała" mam nadzieję, że robisz coś, żeby pozbyć się tego zapaszku"  :P

Wysyczala.... ;D ;D ;D

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Yt
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #203 dnia: 27 Marca 2024, 01:38 »
Sielanka. Nic tylko oglądać
Na trzecim foto mój mały pomocnik we wszystkim
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
Odp: Channa gachua blue bengal
« Odpowiedź #204 dnia: 27 Marca 2024, 20:47 »
Akwarium naprawę robi wrażenie, na drugim zdjęciu osobnik o osobliwej urodzie, a na trzecim: tacy pomocnicy są najwierniejszymi kibicami naszych prac :D