CHANNIDAE > Powitanie

Witam :D

(1/6) > >>

Jimi:
Witam serdecznie , 😃 z akwarystyka jestem związany prawie całe życie ale z channami nigdy się nie spotkałem ...kiedyś przypadkiem zobaczyłem gdzieś filmik z ich godów ale nie pamiętam jaka to była odmiana , natomiast ten taniec zapadł w pamięć 😉 no i zapadła decyzja że idę w tym kierunku 😃 dysponuje zbiornikiem 450 l o standardowych wymiarach mam dostęp do lasu więc na spokojnie mogę go w jakiś fajny sposób zagracic ...jedyne co chciałbym pominąć na chwilę obecną to zimowanie ...udało mi się dzisiaj zarejestrować więc na spokojnie poszukam inspiracji 😉 z gatunków które  na chwilę obecną mnie interesują to pulchra lub gachua z przewagą tej drugiej bo gdzieś wyczytałem że można próbować ja łączyć z innymi rybami ...póki co muszę ogarnąć się z pielęgnicami które u mnie jeszcze pływają a zbrojniki niebieskie najprawdopodobniej zostaną jako towarzystwo ...pozdrawiam serdecznie 😃

Admin:
Witaj Jimi,

Cieszę / cieszymy się, że jesteś wśród Nas i wzbogacisz to miejsce swoją osobą a jednocześnie wiedzą,

Tarło wężogłowów jest szczególne i imponujące, zawsze jestem pod wielkim wrażeniem tego aktu,

Twój baniak pozwala na hodowlę małych oraz średnich channa, świetnie, że już sobie jakieś "wpadły Ci w oko",
Młodymi gachua dysponuje Duchu, a o młode pulchra zapytaj Jakuba Lasotę - zwróć się do nich,

Osobiście uważam, że na początek swojej drogi z wężogłowami dokonałes właściwego wyboru.

Łączenie wężogłowów z innymi rybami czasami się udaje, do momentu, gdy zacznie dobierać się para i zaczną planowac potomstwo - wtedy w większości przypadków reszta ryb staję się wrogami.

A na rozwiązanie tematu zimowania masz dużo miesięcy, więc na spokojnie możesz się do tego przygotować.


"Pozyskuj" proszę radość, satysfakcję i dziel się z Nami swoim baniakiem.

Duchu:
Jimi. Witamy Cie w naszych skromnych progach.
Fajnie że do nas dołączyłeś i razem będziemy pogłębiać wiedze na temat tych pięknych i jakże ciekawych ryb z rodziny channidae.
Niestety nie posiadam już maluchów bengala. Poszły w świat.
Czytaj dużo i chloń jak gąbka informacje o naszych ulubieńcach a jest co bo każdy gatunek jest praktycznie inny. Wydawać by sie było że channa to channa a jednak bardzo sie różnią pod względem charakteru, wymagań jak i diety.
W razie wątpliwości zadawaj pytania śmiało. Jest tu grupka zapaleńców którzy napewno podzielą sie swoją wiedzą i doświadczeniem.
Powodzenia w tworzenie zbiornika  ;)

Jimi:
Dziękuję bardzo za powitanie 😃 mam nadzieję że będzie się działo 😉 a co do pytań to na pewno będzie ich sporo , Duchu już wiesz coś o tym 😉 pozdrawiam serdecznie 😃

Duchu:
Hehe wiem wiem. Zadawaj pytania też i tutaj. Zawsze to. To ktoś coś dopowie lub się dowie  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej