Autor Wątek: Channa asiatica z Tajwanu  (Przeczytany 2502 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Channa asiatica z Tajwanu
« dnia: 25 Czerwca 2023, 22:56 »
Hey. Równo miesiąc temu dość przypadkowo trafiła do mnie hodowlana wersja asiatica z Tajwanu. Cztery rybki jakieś 10cm dł. o niepowtarzalnym wzorze. Pierwszy raz widziałem je na internetach jakiś rok temu i były tylko w sferze marzeń a teraz pływają w moich 720l (200x60x60). Jak na asiatica były bardzo nieśmiałe,wystraszone, myślę że trochę onięśmielone wielkością zbiornika. Przez pierwszy tydzień nie wychodziły z kryjówek, próbując je zachecić do aktywności wpuściłem 50 szt. neonek...
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2023, 10:43 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwca 2023, 23:00 »
Tydzień póżniej rybki zachowywały się już zupełnie swobodnie.Filmik podczas karmienia.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2023, 23:49 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwca 2023, 23:09 »
A tu film z dzisiaj bez żadnych retuszy po tygodniu bez karmienia. Mają jakieś 12cm.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2023, 23:49 wysłana przez Grzecho »

Zimna Zośka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwca 2023, 21:05 »
Wow! Przepiękna forma barwna, jeszcze takiej asiatica nie widziałem. To są te od Krzyśka z płaszczki?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwca 2023, 23:58 »
Tak to są te od Krzyśka, możliwe że jedyne sztuki w Europie.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipca 2023, 13:26 »
WOW !  8)
Gratuluje takich ryb po pierwsze !
Ta ich kolorystyka i wzorki sa po prostu niesamowite !
Cos wspanialego !
Kiedys je widzialem ale tylko na fotkach i filmikach.
Nigdy na zywo.
Na pewno musza robic ogromne wrazenie ogladajac je w Twoim akwarium.

Piszesz ze to forma hodowlana i tak sie zastanawiam czy one niesa sztucznie zrobione.
Mam na mysli ze nie wystepuja dziko w naturze tylko zostaly stworzone przez czlowieka jak wiele innych wezoglowow jak np channa argus zlota wersja czy jakas platynowa channa striata.

Mamy na naszej stronie glownej temat z roznymi odmianami channa asiatica i tak jest wlasnie odmiana z Tajwanu ale ona wogole nieposiada zadnych kropek.
I tez niewiem czy wystepuje tam w naturze czy moze takze zostala sztucznie wychodowana.
https://channa.club/wazne-wydarzenia/channa-asiatica-odmiany/

Ale czy to sztuczna czy dzika odmiana to i tak robi piorunujace wrazenie !  ;D
Gratuluje jeszcze raz !

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipca 2023, 18:41 »
WOW !  8)
Gratuluje takich ryb po pierwsze !
Ta ich kolorystyka i wzorki sa po prostu niesamowite !
Cos wspanialego !
Kiedys je widzialem ale tylko na fotkach i filmikach.
Nigdy na zywo.
Na pewno musza robic ogromne wrazenie ogladajac je w Twoim akwarium.
Dzieki.Tak są niesamowite najladniejsze jakie kiedykolwiek widziałem na żywo. Kolorystyka wiadomo ale też ogólna kondycja,kształt, płetwy na plus. Były warte swojej nie niskiej ceny.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipca 2023, 19:10 »
Piszesz ze to forma hodowlana i tak sie zastanawiam czy one niesa sztucznie zrobione.
Mam na mysli ze nie wystepuja dziko w naturze tylko zostaly stworzone przez czlowieka jak wiele innych wezoglowow jak np channa argus zlota wersja czy jakas platynowa channa striata.

Mamy na naszej stronie glownej temat z roznymi odmianami channa asiatica i tak jest wlasnie odmiana z Tajwanu ale ona wogole nieposiada zadnych kropek.
I tez niewiem czy wystepuje tam w naturze czy moze takze zostala sztucznie wychodowana.
https://channa.club/wazne-wydarzenia/channa-asiatica-odmiany/
Pisząc że wersja hodowlana miałem na myśli dokładnie to co napisłeś czyli że zostały "sztucznie" wyhodowane przez człowieka. Pytanie jak oni to robią? Krzysiek który je sprowadził wiedział tylko ze są z selektywnej hodowli i sprzedawane pod nazwą blue tenmoku snakehead. Ta nazwa już wczesniej mi sie gdzieś obiła i pochodzi od naczynia ktory jest przeznaczony to picia herbaty przez Azjatów.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipca 2023, 19:52 »
Wzór na rybach jest prawie identyczny jak ten na ceramice.Przkopałem cały internet i nie znalałem praktycznie nic o tej odmianie barwnej. Ciekawe czy mogą "stworzyć" ich wiecej? Czy tylko jednorazowo się udało? Czy one wogóle mogą się rozmnażac? A jesli tak to czy potomstwo odziedziczy po nich te kolory? Sporo ? I to jest najlepsze. Ogólnie można być przeciwnym takiemu wtrącaniu się w naturę i też zawsze chciałem WF ale może własnie takie ryby mogą uratować tą dziką faunę 8)
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2023, 19:59 wysłana przez Grzecho »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipca 2023, 15:44 »
Są prześliczne !
😍
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipca 2023, 18:14 »
Dobra akcja z ta ceramika ;D

Wracajac do Twoich ryb to gadalem dzisiaj ze znajomym ktory nalezy do "Rady Starcow" wsrod channomaniakow.
Pokazalem mu Twoj filmik i on powiedzial ze na dzien dzisiejszy jest kolo 5-6 roznych odmian asiatica z Tajwanu na sprzedaz.
Tak jak napisales on tez powiedzial ze nienaleza teraz do tanich.
Ale powiedzial ze znajac zdolnosci asiatica to w ciagu roku bedzie mnostwo z nich mlodych i cena za nie spadnie ;)
On sam u siebie posiada w domu 3 odmiany.
Dzika,red stripes i red spotted.
Wedlug niego najlepsza to dzika odmiana.

A czy Twoje beda mialy mlode i czy sa tak agresywne jak na asiatica przystalo i znosza dobrze bardzo zimna wode to tylko Ty bedziesz mogl nam na te pytania odpowiedziec ze swoich obserwacji czego Ci bardzo zazdroszcze :P

Dlatego wrzucaj fotki,filmiki i opisuj ich zachowania na bierzaco !  :)

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipca 2023, 14:45 »
Piękna ryba!
Gratuluję i życzę, aby dobrze się u Ciebie rozwijały.
To naprawdę bardzo ładna i ciekawa forma asiatica. Ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń, gdy ryby podrosną, czy będą spokojniejsze czy ostrzejsze w porównaniu do klasycznej formy.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lipca 2023, 11:44 »
Ja tez czekam na nowe wiadomosci ;D

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipca 2023, 01:41 »
Pokazalem mu Twoj filmik i on powiedzial ze na dzien dzisiejszy jest kolo 5-6 roznych odmian asiatica z Tajwanu na sprzedaz.
Tak jak napisales on tez powiedzial ze nienaleza teraz do tanich.
Tak jest kilka odmian barwnych. Z tego co udało mi się znależć to są teraz bardzo popularne w Japonii i głownie tam są wysyłane, nawet trafiłem na jakąś Japońską str z ogłoszeniami i tam złota wersja o nazwie GOLDEN TENMONKU w przeliczeniu na zł kosztuje 1700zł.
https://www.petballoon.net/product/113311


Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lipca 2023, 01:46 »
Ale powiedzial ze znajac zdolnosci asiatica to w ciagu roku bedzie mnostwo z nich mlodych i cena za nie spadnie ;)
Zgadzam się... myślę że jeden dobry miot zaspokoił by zapotrzebowanie na te ryby w Polsce.