Autor Wątek: Channa asiatica z Tajwanu  (Przeczytany 2485 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Sierpnia 2023, 18:39 »
Pieknie sie prezentuja !
Mam nadzieje ze masz racje i bedzie to parka :)

Czy Twoje asiatica kopia w piachu?
Pytam sie bo moja to robi.
Dzieki. Też mam taką nadzieją .
Nie zauważyłem żęby kopały, za to ciągle skaczą polując za jakimiś muszkami komarami czy czymkolwiek co przypomina im jedzenie.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Września 2023, 23:32 »
za to ciągle skaczą polując za jakimiś muszkami komarami czy czymkolwiek co przypomina im jedzenie.

Ostatnio jak otworzylem pokrywe i szykowalem przy niej zamrozone swierszcze do wrzucenia to moja asiatica takze skakala w moja strone ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Września 2023, 13:11 »
Siema Grzecho :)
Masz jakies nowinki dla nas?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Października 2023, 13:12 »
Jak narazie bez większych zmian, outsider przeżył i wyleczył rany, czasami próbuje się stawiać co będzie widać na fimiku(za którego jakoś przepraszam). Jest stroszenie krótkie spięcie i musi wracać do kąta. Moja potencjalna parka ciągle trzyma się razem, samica czasami odwiedza mniejszego samca ale większy bardzo ją pilnuję i mniejszemu znowu się dostaje.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Października 2023, 13:21 »
Na kolejnym filmiku z przodu mam nadzieję parka a z tyłu można wypatrzeć outsidera. Ryby wiecznie głodne więc żeby spokojnie pozowały muszą mieć pełne brzuchy.  Mam też wrażenie że z wiekiem tracą trochę tęgo błękitnego i robią się bardziej żółte. Swoją drogą niby odmiana barwna a bardzo dobrze się kamuflują wśród korzeni roślin.
https://youtube.com/shorts/u2Hpkolfs6Y?si=b7-CgrlAbIppHZjX

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Października 2023, 13:36 »
No i trzeba będzie powoli myśleć o zimowaniu. Postanowiłem że ryby pójdą w pojemnikach do mojej blokowej piwnicy gdzie temperatura schodzi do ok 15 °. Zastanawiam się tylko czy dwójkę  co trzyma się razem dać do jednego pojemnika czy osobno ale chyba raczej to drugie.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Października 2023, 13:03 »
Przepiękne są te ryby 😍
200 litrów

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Października 2023, 23:16 »
Z dzisiejszego karmienia

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Października 2023, 23:23 »
A tu już po karmieniu z innej perspektywy
https://youtube.com/shorts/1QtIPgccHtM?si=ltsC4ThMFPMTHjCE

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Października 2023, 00:47 »
Super te filmiki !  8)
Dawaj wiecej ich.
Swietnie wyszedl ten pod woda.

Te ryby maja naprawde imponujace ubarwienie !
One maja nawet te kropki na wargach.
Swietne.
Na filmikach to one raz wygladaja jak zlote a raz blekitne.
To chyba zalezy od padania swiatla na nie.

No i trzeba będzie powoli myśleć o zimowaniu. Postanowiłem że ryby pójdą w pojemnikach do mojej blokowej piwnicy gdzie temperatura schodzi do ok 15 °. Zastanawiam się tylko czy dwójkę  co trzyma się razem dać do jednego pojemnika czy osobno ale chyba raczej to drugie.

Planujesz je rozdzielic na zime a pozniej polaczyc?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Października 2023, 15:53 »

Na filmikach to one raz wygladaja jak zlote a raz blekitne.
To chyba zalezy od padania swiatla na nie.
Dokładnie tak... chyba tylko naturalne światło może pokazać ich prawdziwe kolory. Dzisiaj pogoda dopisała i cykłem przed chwilą w promienaich zachodzącego słońca.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Października 2023, 16:12 »

Planujesz je rozdzielic na zime a pozniej polaczyc?
Myślisz że lepiej będzie jedank razem? Boję się tego że nie będę miał nad nimi zbytniej kontroli i nie będę mógł w porę zareagować. Z drugiej strony po ponownym połączeniu może się im poprzestawiać i potencjalna para weźmie się za  łby tylko też właśnie nie ma gwarancji że nie będą się tłukły potrzas zimowania. No i będą bez żadnej filtracji więc jak każda dostanie własny pojemnik to woda pozostanie dłużej dobrej jakości. Ogólnie takie zimowanie to nie jest nic nadzwyczajnego i wiele hodowców za zachodnią granicą tak robi i z sukcesem zimuje razem swoje wieloletnie pary ale moje już pokazały jak nieprzewidywalne potrafią być więc dlatego lepiej chyba będzie osobno je przezimować.

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Października 2023, 19:21 »
Piękne ryby i piękne zdjęcia w tym słońcu!
W przeciwnym razie - trudna decyzja z zimowaniem. Czy można je trzymać w zimowym pojemniku, w miejscu, gdzie można do nich codziennie zaglądać? Bardzo trudne. Byłoby wielką szkodą stracić jedną z nich. Ale w naprawdę zimnej wodzie o temperaturze około 15°C mogą się uspokoić, zwolnić i nie zauważać siebie nawzajem. Doświadczyłem z Channa asiatica, że zimowanie w temperaturze 18°C nie jest wystarczające, a ryby nadal były aktywne, żerowały i atakowały się nawzajem.


Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Października 2023, 21:32 »
Dokładnie tak... chyba tylko naturalne światło może pokazać ich prawdziwe kolory. Dzisiaj pogoda dopisała i cykłem przed chwilą w promienaich zachodzącego słońca.

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze bardzo ciezko jest nieraz pokazac barwy ryb na zdjeciach ktore widzisz na wlasne oczy.
Co innego wychodzi na zdjeciach a co innego widzisz w akwarium.
Jesli Twoja kamera nieklamie to Twoje asiatica sa w rzeczywistosci zlote :)


Myślisz że lepiej będzie jedank razem? Boję się tego że nie będę miał nad nimi zbytniej kontroli i nie będę mógł w porę zareagować. Z drugiej strony po ponownym połączeniu może się im poprzestawiać i potencjalna para weźmie się za  łby tylko też właśnie nie ma gwarancji że nie będą się tłukły potrzas zimowania. No i będą bez żadnej filtracji więc jak każda dostanie własny pojemnik to woda pozostanie dłużej dobrej jakości. Ogólnie takie zimowanie to nie jest nic nadzwyczajnego i wiele hodowców za zachodnią granicą tak robi i z sukcesem zimuje razem swoje wieloletnie pary ale moje już pokazały jak nieprzewidywalne potrafią być więc dlatego lepiej chyba będzie osobno je przezimować.

Prawde mowiac to niemam pojecia bo ja zawsze mialem wezoglowy tropikalne :P
Dopiero teraz zaczalem przygode z subtropikalnym gatunkiem.
Poczekaj az bardziej doswiadczeni hodowcy subtropikow sie wypowiedza.
Wydaje mi sie ze moj znajomy ktory rozmnaza i posiada kilka par auranti on je chyba rozdziela na zime........
Jak chcesz to moge go zapytac.
To od niego mam ta asiatice.
On ma tez kilka par asiatica ktore rozmnaza.
Ale on je zimuje w 8c a to juz spora roznica.


Ale w naprawdę zimnej wodzie o temperaturze około 15°C mogą się uspokoić, zwolnić i nie zauważać siebie nawzajem. Doświadczyłem z Channa asiatica, że zimowanie w temperaturze 18°C nie jest wystarczające, a ryby nadal były aktywne, żerowały i atakowały się nawzajem.

Moj znajomy zimuje swoje asiatica w 8c.
Ryby w tej temperaturze dalej prosza o jedzenie ;)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #44 dnia: 31 Października 2023, 18:03 »
Czy można je trzymać w zimowym pojemniku, w miejscu, gdzie można do nich codziennie zaglądać?
Teoretycznie zaglądać mogę każdy dzień ale wolał bym nie otwierać pojemników codziennie jedynie kontrolować temp.