Autor Wątek: Mały drapieżny sum z Tanganiki- Phyllonemus typus  (Przeczytany 1181 razy)

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Mały drapieżny sum z Tanganiki- Phyllonemus typus
« dnia: 11 Grudnia 2019, 19:02 »
Cześć te sumiki mam od roku u siebie i nie wiem czy to parka ani wogole jaka jest ich płeć
I stad prosba do Was jesli macie jakiegos speca od sumow to chcialbym zebyscie pokazali. Teej osobie filmiki bo podobno po ksztalcie pyskow rozpoznaje sie u nich płeć.


Drugi film


I walka z l333 o grote tak jako ciekawostka

Musialem je wytrzepac z groty bo oba weszly i zaden nie chcial wyjsc chyba sie zaklinowaly.

Trafily z powrotem do nandusow i motylowcow

Pozdrawiam

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Mały drapieżny sum z Tanganiki- Phyllonemus typus
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia 2019, 15:23 »
Z tej stronki:
https://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=306

Samiec jest większy i silniej zbudowany niż samica. Samica może być również grubsza, patrząc z góry.

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Mały drapieżny sum z Tanganiki- Phyllonemus typus
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia 2019, 15:47 »
Bylem na tej str i wogole w googlach na chyba wszystkich mozliwych stronach o tym gatunku i nadal nie wiem jak je rozroznic.
Moze za jakis czas jak je znowu wylowie to cos sie wyklaruje bo albo zawsze sa objedzone i maja powiekszone brzuchy patrzac z gory albo to 2 samice. Po pyskach patrzac tez jakiejs bardzo duzej i klarownej roznicy nie ma.
Dodam tylko ze w pysku inkubuja ikre i narybek i to czesto na zmiane samiec z samica- czego tez chcialbym u siebie doswiadczyc 8)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Mały drapieżny sum z Tanganiki- Phyllonemus typus
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia 2019, 09:33 »
Moze  masz 2 samice lub 2 samce ;D