Autor Wątek: Channa stewartii Karbi Anglong  (Przeczytany 2411 razy)

Kuntakinte

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Maja 2019, 17:49 »
Aktualizacja, podrosły, są nawet względnie spokojne. Nienażarte.

Nie wiem czemu zdjęcia są odwrotnie, nie potrafię zamieścić w inny sposób, jeśli ktoś by to potrafił, to bardzo proszę. Spróbowałem je wrzucić jeszcze raz, ale znowu weszły odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2019, 11:58 wysłana przez Peterek »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Maja 2019, 15:44 »
Piekne maluchy,zaczynaja sie ladnie wybarwiac 8)
Jak one sie teraz zachowuja?
Dzisiaj albo jutro sprobuje pokombinowac z tymi fotkami.
PS.Przenioslem Twoj temat do dzialu GALERIA.

Kuntakinte

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Maja 2019, 20:22 »
Ok, jeszcze jedna fota, bo gdzieś mi się wcześniej zadziała, a jest moim zdaniem fajne. Jeśli też wejdzie odwrotnie, to poproszę w miarę możliwości o modyfikację.

Ryby teraz są w zasadzie zupełnie bezproblemowe, karmię je larwami wodzienia, ochotki, mrożonkami: kryl, mysis, kiełż, filety rybne. No i oczywiście świerszcze w odpowiednim rozmiarze, początkowo dostawały żywe, teraz już rozmrożone.
Temperaturę gdy ostatnio mierzyłem, była na poziomie 19-20 C. Myślę, że aktualnie jest tak samo, bo w pomieszczeniu  z akwariami taka nadal się utrzymuje.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Maja 2019, 12:00 »
karmię je larwami wodzienia, ochotki, mrożonkami: kryl, mysis, kiełż, filety rybne. No i oczywiście świerszcze w odpowiednim rozmiarze, początkowo dostawały żywe, teraz już rozmrożone.

A jakiej wielkosci sa teraz te maluchy?

PS.Fotki poprawione.

Kuntakinte

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Maja 2019, 17:03 »
Podrosły, i to znacznie, teraz tak w mojej ocenie mają 7-11 cm. ale też apetyt mają odpowiedni. Dzisiaj zmierzyłem temperaturę w zbiorniku, równe 20 C. A jak na zewnątrz się już ociepli, to od razu w akwarium też będzie wyższa.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Maja 2019, 00:14 »
Podrosły, i to znacznie, teraz tak w mojej ocenie mają 7-11 cm.


karmię je larwami wodzienia, ochotki, mrożonkami: kryl, mysis, kiełż,


W takim razie niewiem czy ten pokarm niejest dla nich za maly.

Kuntakinte

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Maja 2019, 06:17 »
Za to ja wiem, że ta wielkość jest dla nich odpowiednia :), gdy podaję im drobny pokarm, jest mniej awantur przy jedzeniu ryby skupiają się na jego łapaniu i nie awanturują się między sobą. Gdy podaję im większe kęsy (na przykład świerszcze, kawałki fileta), często jest tak, że największe ryby odganiają mniejsze, "pilnując" jeszcze niezjedzonego pokarmu, bywa też, że ryby, które się nie "napchały" ścigają te, które jeszcze połykają zdobycz- po to aby zmusić je do wyplucia kęsa.

Większe kawałki podaję tak, aby wszystkie ryby w jednym czasie złapały mniej więcej takie same porcje, a jednocześnie, aby nie podać zbyt dużo, bo wtedy się przejadają, i rozpoczynają się bójki.

Dodatkowo drobnym pokarmem ryby nie opychają się, łatwiej nakarmić wszystkie w miarę równo, są aktywne, bo przeważnie rozpływają się po całym zbiorniku w jego poszukiwaniu. Reasumując, drobny pokarm, także dla większych ryb jest jak najbardziej wskazany.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Maja 2019, 17:27 »
Za to ja wiem, że ta wielkość jest dla nich odpowiednia :),

Oczywiscie masz racje bo to Ty je widzisz i wiesz co dla nich dobre.


Reasumując, drobny pokarm, także dla większych ryb jest jak najbardziej wskazany.

Minus tego iz jesli sa same wezoglowy w akwa bez ekipy sprzatajacej po nich to niewszystko bedzie zjedzone i troche zasyfi wode.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa stewartii Karbi Anglong
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Czerwca 2019, 13:01 »
Rosna maluchy?